Конспект заняття новорічної іграшки. Конспект заняття з «Новорічні іграшки. Тип заняття «тематичне»

Конспект заняття

«Іграшки на новорічну ялинку»

(Друга молодша група).

Мета заняття: вчити дітей створювати образ святкової ялинки на основі незавершеної композиції (силуету ялинки).

Завдання: продовжувати освоєння форми та кольору як засобів образної виразності; продовжувати знайомити дітей із нетрадиційною технікою малювання ватними паличками; вчити розрізняти кольори; розвивати естетичне сприйняття, виховувати акуратність.

Попередня робота. Малювання ялинки гуашевими фарбами у співтворчості з педагогом та дітьми.

Обладнання: великий лист (ватман) з силуетом ялинки, гуаш, ватяні палички, серветки, клей, штучна ялинка, кілька ялинкових кульок, Дід Мороз, Снігуронька.

Зміст заняття.

У груповій кімнаті стоїть ялинка.

Вихователь:Хлопці, я сьогодні прийшла до дитячого садка, а на порозі стоїть ялинка. Як ви вважаєте, хто її приніс? А тут у ялинки мішечок. Давайте подивимося, що там у мішечку: Іграшки різнокольорові та лист «Здрастуйте, дівчатка та хлопчики! Я, дідусь Мороз, приніс вам ялинку та іграшки. Тільки дуже поспішаю я у своїх справах. Ви прикрасьте ялинку і чекайте на мене з подарунками. А щоб вам не було нудно, залишаю Вам пісню. До побачення! - Хто ж приніс нам ялинку? -А що за пісеньку надіслав нам дідусь Мороз? -Хлопці, а чим можна прикрасити ялинку?

Розгляд ялинкових кульок. - У мене є кілька ялинкових кульок. Які вони? (Круглі) Якого кольору? Що на них намальовано? Як можна прикрасити ними ялинку? (Повісити на ниточках). Давайте повісимо кульки на ялинку. (Діти розвішують кульки) - Красива у нас ялинка? Тільки мало на ній кульок. Давайте намалюємо ялинку і прикрасимо ще більше кульками. - Подивіться на столики. Чим ми малюватимемо? (Фарбами) А ще що лежить на столах? (ватні палички). Сьогодні вони нам знадобляться для прикраси ялинкових кульок.

Пальчикова гімнастика.

Наші пальчики зараз працюватимуть, давайте зробимо для них зарядку.

Цей пальчик найтовстіший, найсильніший і найбільший! Цей пальчик для того, щоб показувати його! Цей пальчик найдовший, І стоїть він у середині! Цей пальчик безіменний, Він розпещений самий! А мізинчик хоч і малий, Зате спритний і забрав! У кулачки ми пальці сховаємо: у кулачки, у кулачки. Пальчиками ми помахаємо: йди, йди.

Показ вихователем способи малювання кульок та прикраси кульок ватними паличками. (набираємо на ватну паличку фарбу та прикрашаємо кулю). -Виберіть фарбу, яка вам подобається найбільше. Який це колір? (Діти прикрашають кулі ялинки і малюють ватяними паличками візерунки.) Вихователь стежить, надає індивідуальну допомогу) -Хлопці, нехай кульки підсохнуть, а ми поки що помиємо ручки.

Прикраса ялинки кульками. - Красива у нас вийшла ялинка? Як ви вважаєте, дідусеві Морозу сподобається?

Підсумок заняття.– Що ми сьогодні з вами робили? -Давайте для нашої красуні-ялинки станцюємо хоровод і заспіваємо пісеньку «Ялинка». (Діти танцюють, співають).


Обласна державна казенна освітня установа для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я «Спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат № 87 1 виду»

Конспект заняття з конструювання (з паперу)

у 3 «А» класі

Тема: «Новорічна іграшка».

Вихователь Павлова С.М.

м. Ульянівськ 2015

Мета заняття : Формування творчих та пізнавальних здібностей у практичній діяльності

Завдання:

Освіта:

Розширювати кругозір дітей, знайомити із традицією виготовлення іграшок для ялинки.

Повторіть правила безпеки під час прикраси ялинки.

Виховання:

Виховувати бажання та інтерес участі у підготовці до свят.

Корекції:

Розвивати комунікативні навички, удосконалювати лексичну сторону мови;

Розвивати творчі здібності учнів.

Соціалізації:

- За допомогою знайомства дітей із традиціями святкування Нового року готувати їх до входження до соціуму.

Попередня робота:

Читання художньої літератури на зимову тему. Розгляд ілюстрацій, листівок із зображенням ялинки, ялинкові прикраси.

Словникова робота:

Іграшки, снігуронька, гірлянди, кулі, рибки, свічки, Дід Мороз.

Проборудування: Зразок роботи, дошки, шаблон, серветки, ножиці, пензлики, клей.

Хід уроку:

I. Оргмомент:

Одягніть навушники*.

- Встаньте .

- Привітайте .

- Як ви чуєте ?

- Я чую добре (погано) **.

- Андрій , Запитай у Оксани, як вона чує?

___________________

* Мова вихователя

** Мова вихованців

- Оксано, як ти чуєш?

– Я чую добре.

Запитай у Максима, який зараз місяць?

Андрію, допоможи (якщо не відповість Максим).

- Грудень.

Яка пора року Маша?

Оксана, Допоможи (якщо не відповість Маша)

- Зима.

Яка взимку погода?

- Холодна.

- Йде сніг.

– Діти одягаються тепло.

- Грають у сніжки.

Яке свято у дітлахів узимку?

Стукіт у двері. Заходить листоноша і віддає листа.

Діти, нам лист: «Дітям 3 «А» класу, школа-інтернат № 87 1 виду» Від кого ж воно? Давайте відкриємо і дізнаємося, що в ньому (роздруковую, дістаю аркуш паперу, читаю ):

«Здрастуйте, дорогі хлопці! Скоро Новий рік. Мій друг Сніговик привезе Вам пухнасту ялинку. Приготував я іграшки на ялинку, налетіла зла завірюха і розбила всі іграшки. Чим прикрасити ялинку? Хлопці, допоможіть зробити іграшки для ялинки. Дякую. Чекайте на Ялинку!».

Ваш Дід Мороз».

Яким буде свято?

- Новий рік!

- Хлопці, як ви вважаєте, зможемо допомогти Діду Морозу?

- Так.

- Якими іграшками можна прикрасити ялинку?

- намистами,

- гірляндами,

- зірками,

- рибками,

- хлопавками,

- будиночками.

- Прикрасити запаленими свічками ялинку можна?

– Ні. Не можна.

Що може трапитись?

- Пожежа.

- Правильно, не можна одягати ялинку свічками.

Який у нас черговий звук?

- звук "Р".

-АРА-ОРА-УРА-ІРА.

Подивіться та послухайте.

Андрію читай.

Оксано читай.

Максиме читай.

Маша читай.

Слова на літеру "Р".

Куля, рибка, мороз, гірлянда, Снігуронька.

Оксано читай.

Андрію читай.

Максиме читай.

Маша читай.

(В учнів лежать листочки зі складами та словами, ми читаємо разом та індивідуально.)

Молодці!

- Послухайте віршпро ялинку (вірш Е Олександрової. ):

Маленькій ялинці

Холодно взимку

З лісу ялинку

Взяли ми додому.

Намиста повісили

Встали в хоровод

Весело, весело,

Зустрінем

Новий рік!

Основна частина:

Вихователь: Діти, а ви знаєте, що раніше в магазинах іграшок не було, новорічні іграшки робили самі з кольорового паперу.

Давайте і ми прикрасимо ялинку саморобними іграшками. Для цього нам потрібний папір: У кожного на столі лежить альбомний лист, де намальовані шаблони діда Мороза. Потрібно вирізати деталі та склеїти вийде іграшка діда Мороза.

Подивіться на зразок, ось іграшка Дід Мороз.

Подивіться уважно і скажіть:

Що лежить у вас на столі?

Учні : Дощечка, папір, ножиці, серветка, пензлик, клей.

- Маша, чого в тебе немає?

-Клея?

-Молодець, Маша, уважно подивилася.

- Маша, візьми клей.

- Дякую.

Як називаються предмети одним словом?

- обладнання.

Правильно. Обладнання, що допомагає у роботі.

З чого ми розпочинаємо роботу?

Уважно дивіться та скажіть:

Що у мене в руках?

- Папір з шаблонів.

Що вирізатимемо за шаблоном?

- Вирізаємо частини тіла.

– Які частини тіла?

-Називаємо всі разом частини тіла.

Правильно.

Чим вирізатимемо деталі?

Максим.

- Ножицями.

Як користуватися ножицями?

Марійка.

-Акуратно (уважно, обережно).

Молодець.

Перед роботою «Зігріємо ручки» вправу на кисті рук.

Подивіться, що в руках?

- Папір із шаблонами.

Подивіться, що я робитиму?

Спочатку вирізаємо більшу частину – шубу.

Ви можете разом зі мною вирізати.

Що ми вирізаємо?

Максим

- Шубу.

Вирізали?

Можемо її склеювати.

Що склеюватимемо?

Марійка.

Шубу.

Що вирізатимемо зараз?

Андрію?

Вирізаємо обличчя та голову.

Молодець.

Склеюємо.

Що зараз робимо, Максиме?

Склеюємо.

Дивіться як я одягатиму голову на тулуб.

Максиме, що я роблю?

Одягаємо голову на тулуб.

Робимо.

Дивимося, що я робитиму?

Оксана: Що я роблю?

Вирізаємо праву та ліву руки.

Усі виконали.

Подивіться їсти маленька рукавиця і мішок із подарунками.

Вирізатимемо.

Подивіться, як я склеюватиму деталі.

У праву руку ми наклеїмо мішок з подарунками, а в ліву руку рукавичку.

Максиме, що будемо наклеювати в праву руку і ліву руку?

У праву руку наклеюємо мішок з подарунками, а в ліву рукавичку

Робимо.

Подивіться, що ми робимо?

Праву руку наклеюємо праворуч, а ліву з лівої.

Андрію, що ми будемо склеювати?

Праву руку справа боку, а ліву руку з лівого боку.

Молодець!

Усі деталі наклеїли?

Маша, все наклеїли.

Хто в нас вийшов?

Іграшка діда Мороза.

Вихователь : у процесі роботи підходжу до кожної дитини, якщо потрібна допомога, допомагаю.

Вихователь: Молодці, дуже гарні, вийшли іграшки.

Заключна частина:

Діти приносять роботи на перегляд (ставлять на стіл).

Вихователь: Хлопці, якими іграшками прикрашають ялинку?

Кому сподобалося робити ялинкові іграшки?

А кому було важко у роботі?

Молодці у всіх вийшли красиві новорічні іграшки. До свята залишилося кілька днів, наші іграшки висохнуть, а потім прикрасимо ялинку. Я думаю, іграшки будуть гарно виглядати на ялинці.

Стук у двері - іграшка ведмедик.

ВЕДМЕДИК: Здрастуйте, хлопці! Я від Діда Мороза прийшла довідатися, чи ви виконали його прохання.

Учні: Так.

ВЕДМЕДИК: Молодці, які гарні іграшки зробили на ялинку… радіє. За чудову роботу Дід Мороз дав вам шоколад.

Вихователь: Дякую велике тобі ВЕДМЕДИКА і Діду Морозу за шоколад.

ВЕДМЕДИК: До побачення, хлопці. Іде.

Вихователь: Заняття закінчено, зніміть навушники.

Світлана Новікова

Старша група

Ціль. Викликати інтерес до художньої творчості.

Завдання. Розвиток продуктивної діяльності та творчого потенціалу дітей, розвиток естетичного сприйняття, уяви та фантазії. Розвивати дрібну моторику рук. Розвивати позитивні емоції та почуття.

практичний результат.Різнокольорові, красиві новорічні кулі.

Матеріали та інструменти.Нитки, маленька повітряна кулька, клей ПВА, пензлики, серветки, клейонка, прикраса сніжинки та різнокольорові блискітки.

Хід роботи.

Хлопці, скажіть, будь ласка, яке скоро настане свято?

Діти:Новий рік.

Хлопці, а що потрібно для того, щоб свято вам запам'яталося?

Діти:(Подарунки, ялинка, частування, новорічні іграшки і т. д.)

Скажіть мені хлопці, а ви знаєте, які були перші новорічні іграшки? (Відповіді дітей).

Це були цукерки, яблука, горіхи, фігурки із тіста.

А ось потім з'явилися іграшки з картону, паперу, вати. Але незабаром після цього люди навчилися робити іграшки зі скла. Це були і кулі та зірочки та шишки, годинники, бурульки та багато іншого. Але скляні іграшки виявилися дуже крихкими, і тому зараз найчастіше роблять іграшки із пластмаси.

Зага дки.

На ялинці все, що хочеш, є:

Іграшок там – не перерахувати.

Цукерки, дощ і хлопавки,

Гірлянди, зірки та верхівка.

Серед блискучої мішури,

Виблискують круглі … (кулі).

У гірлянди є сусід.

Він у хвойній зелені сяє

І новорічної зустрічі світло

Скляним боком відбиває. (Ялинковий шар)

Хлопці, сьогодні я хочу запропонувати вам виготовити новорічну кулю, щоб прикрасити їм ялинку у вас вдома. А робити ми його будемо з ниток.

1. Надуємо повітряну кульку.

2. Обмотуємо його нитками у різних напрямках.

3. Добре промазуємо клеєм з усіх боків.

4. Даємо йому висохнути.

5. Проколюємо кулю голочкою.

6. Акуратно виймаємо кульку з ниток.

Фізкультхвилин ка.

Новорічні іграшки

Свято наближається (піднімають руки вгору і, опускаючи вниз,

Ялинка вбирається. (розводять убік.)

Ми розвішали іграшки: (бавовни долоньками.)

Намисто, кульки, хлопавки. (стискають та розтискають пальчики.)

А тут ліхтарики висять, (ручки вгорі – «ліхтарики».)

Блиском радують хлопців.

7. Прикрашаємо блискітками, сніжинками,

8. Прив'язуємо ниточку

Новорічна куля готова.

Публікації на тему:

Завдання: Формувати уявлення про зміни в природі, що відбуваються навесні. Уточнити та розширювати уявлення про весняні кольори.

Конспект НОД з художньої творчості (аплікація з елементами конструювання) «Свято Нового року». «Ошатна ялинка» (малювання.

Конспект НОД з Художньої творчості. Аплікація на тему "Новорічна листівка". Тема: «Новорічна листівка» Цілі: Вчити дітей робити.

Конспект відкритого заняття з художньої творчості. Ліплення «Колобок»Мета: дати уявлення про властивості пластиліну – м'який матеріал, що легко розкочується, змінюється; викликати інтерес до процесу ліплення.

Конспект відкритого заняття у підготовчій групі. НОД з художньої творчості з інтеграцією.Автор: Соболєва Олена Валеріївна, вихователь МАДОУ Дитячий садок №30 «Іскорка», м. Північноуральськ, п. Калья Конспект безпосередньою освітньою.

Конспект заняття для дітей підготовчої групи з художньої творчості «Посуд»Ціль: узагальнення знань про посуд, малювання посуду. Завдання: закріплювати уявлення про призначення посуду; збагачувати словник на тему "посуд"; розвивати.

Конспект заняття з мистецької творчості для середньої групи. Ліплення «Ведмідь»(4-5 років). Мета: Формувати естетичні уподобання, розвивати творчі здібності та мислення. Завдання: Вчити ліпити предмет, що складається з.


Конспект відкритого заняття «Новорічна іграшка».
Тема: «Новорічна іграшка»
Цілі і завдання
1. Забезпечити емоційний добробут.
2. Закріпити рахунок до 5, кольору та знання про пору року “Зима”
3. Продовжити формування вміння самостійно обирати образотворчий матеріал для творчої роботи; дотримуватись порядку на робочому місці, техніки безпеки при роботі з клеєм та шашличними паличками;
4. Розвивати навичку роботи пензлем, а також вміння розводити та
змішувати фарби; розвивати відчуття кольору;
5. Розвивати моторику дрібних м'язів кисті рук;
6. Виховувати терпіння, посидючість, акуратність, увага
відчуття прекрасного; розвивати цілісність сприйняття.
7. Закріплювати інтерес до відгадування загадок
Матеріал:
-пінопластові кульки, клей ПВА, пензлики для клею, шашличні палички для кульок, вологі серветки, блиск (червоний, сині, сріблястий, золотий, зелений, фіолетовий, паїдки, декоративні перламутрові фарби, стрічка пакувальна, маленькі сніжинки ( , відро, шоколадні снігурки та дід морози, пластикові стеки.
Обладнання:
-Малюнки із зображенням зими;
-Ялинка, гірлянда (електрична, сніжки).
- Диск, програ. -ль
Попередня робота:
- Малювання стінної газети «З новим роком»;
-бесіда щодо репродукцій;
-виступи дітей: читання віршів, загадки про зиму розглядання гілочок ялини та сосни,
-Ігри,
-Спостереження за змінами в природі взимку,
-Шило нанизати на пінопластові кульки пакувальну стрічку (зробивши
петлю).
Хід заняття:
-Здрастуйте хлопці! Сьогодні до нас прийшли гості, подивитись, як ви працюйте і навіть чимось навчиться у вас! Давайте з ними привітаємось!
-Діти подивіться як красиво за вікном, а хто мені скаже яку зараз пору року? Чому ви так вирішили? А які зимові свята ви знаєте? Яке новорічне свято у вас саами, кохані? А хто у нас головна красуня на святі?
-Погляньте, хто ще прийшов до нас у гості! (Показую на ялинку прикрашену гірляндою).
-Та ялинка наша гарна і струнка, з лісу в гості прийшла до нас вона! Але ялинка наша, якась не весела! Чи не горять на ній гірлянди! Давайте попросимо її загорітися, засяяти!
-Один, два, три! ялинка, сяй! (всі разом) .
-Це не допомогло, не запалилася ялинка! Спробуємо розповісти їй вірш! Хто розповість? Та гарний вірш, але все одно вона не спалахнула. Може, їй жарко? Давайте надуємо на неї сніжинки (дихальна гімнастика). І це не допомогло? Я пропоную пограти у сніжки та повеселитися. Може, так наша ялинка оживиться. (Гра з білими пінопластовими кульками).
-Стійте! (Наприкінці гри) Я зрозуміла, чому наша ялинка ніяк не загориться! Вона на нас скривджена, бо ми не прикрасили її іграшками. Пропоную вам у цей час чари та чудес. На якийсь час перетворитися на чарівників і зробити з наших сніжків новорічні прикраси для нашої ялинки! (Проходимо до столу).
Пальчикова гімнастика.
Один два три чотири,
Ми з тобою сніжок зліпили.
Круглий, міцний, дуже гладкий
І зовсім, зовсім не солодкий!
Раз підкинемо, два зловимо,
Три уронім, і зламаємо!
Хід роботи
(Інструкція з безпечного поводження з шашличними паличками та акуратній роботі клеєм та пензликом) .
Встромляємо в шашличні палички кулі, змащуємо кулі клеєм ПВА. Посипаємо їх блиском і бісером, наклеюємо паїдки (все на вибір та фантазію дитини).
-Тепер мої гарні, залишимо іграшки підсихати, а самі розімнемося.
Фізкультімнутка
Подивися, як блищить.
Під ногами хрумтить.
Біленький сніжок,
Легкий, як гармата.
Дме, дме вітерець,
І летить, летить сніжок,
Закружляв, заблищав.
Над галявицею полетів.
А потім на землю впав,
До весни там пролежав.
Дітки, подивіться які на цьому столі цікаві предмети давайте назвемо їх (снігівка, снігуронька, ялинка, Дід мороз, сніжинка, ялинкова куля, бурулька). Я пропоную вам пограти в гру, яка називається "Відгадай загадку і знайди цифру". Той, хто відгадає, загадку бере зі столу предмет-розгадку і кладе біля цифри, яку я назву. (Загадки на новорічну тему).
-Які ви у нас розумні! Повернімося тепер до наших іграшок. Тепер нам залишилося їх розмалювати, зробити на них візерунки перламутровими фарбами. Колір та візерунок діти обирають самі, ми лише допомагаємо.
-Яка краса! Наші ялинкові прикраси готові! Давайте швидше прикрасимо ялинку! (Вішаємо іграшки, на ялинці запалюються вогні).
- Ялинці теж сподобалися ваші іграшки подивіться як вона рада!
-Ялинка приготувала і вам подарунки! Вона дарує шоколадних Дід Морозів хлопчикам, та шоколадних Снігуроньок дівчаткам. (Роздача подарунків) .


Додані файли

Подібні публікації