Конспект НОД у молодшій групі «У світі іграшок. Конспект НОД у першій молодшій групі «Пограємо з пірамідками Устаткування для спільної діяльності

Ціль: Мовленнєвий розвиток

Завдання:
Освітня область "Пізнавальний розвиток"
Розвиток допитливості, пізнавальних інтересів, формування первинних уявлень про тваринний світ.
Освітня область «Мовленнєвий розвиток»
Розвиток зв'язного мовлення, формування здатності до діалогічного мовлення, звуконаслідування голосів свійських птахів; знайомство з російським народним фольклором.
Освітня область «Соціально-комунікативний розвиток»
Знайомство з поняттям "Сім'я", виховання дбайливого ставлення до живої природи.
Освітня галузь «Фізичний розвиток»
Розвиток координації руху, великої та дрібної моторики обох рук, вміння співвідносити мову з рухом.

Використання сучасних освітніх технологій:ігрова, технологія дослідницької діяльності (звуконаслідування)

Матеріали та обладнання:Іграшки півня і курочки, ширма, пшоно, тарілочки для пшона, фонограма із записом голосу півня.

Хід безпосередньої освітньої діяльності

1. Організаційний момент.

2. Основна частина. Знайомство з іграшкою, розгляд її.

Вихователь: Хлопці, давайте привітаємось з півником. (Діти вітаються)
Півник, півник,
Золотий гребінець
Масляна головушка,
Шовкова борідка.
(Читаючи потішку, вихователь показує частини тіла птиці)
Подивіться, який наш півник гарний!
Де у півня хвіст? А де в нього крила? А покажіть у півника ніжки.
-А як півник співає? (Ку-ка-ре-ку)
Наш півник співає, до себе курочок кличе.
Давайте і ми покличемо курочку. Як її покликати? (Цип-цип-цип)
Педагог бере іграшку з-за ширми і садить поряд із півником.
Подивіться, курочка така сама, як півник?
Півник великий, а курочка. (Заохочує домовляти фразу)
Хвіст у півника великий, а у курочки (маленький)
А як курочка каже? (ко-ко-ко)
Півник-це тато, а курочка? (Мама). Вони мають дітки-курчата. А разом вони – родина.

3. Інсценування російської народної пісеньки «Вийшла курочка гуляти…»

Вихователь: Давайте пограємо з вами. Я буду мамою-курочкою, а ви-мої дітки-курчатки. Ми з вами підемо гуляти і робити те, що роблять курчата на прогулянці.

Діти встають із місць, підходять до вихователя, у якого в руках іграшка-курка. Вихователь співає слова російської народної пісеньки і показує рухи інсценування, спонукаючи дітей повторювати рухи за ним.

Вийшла курочка гуляти
Свіжої трави пощипати,
А за нею хлопці –
Жовті курчата. Вихователь йде групою з іграшкою
Ко-ко-ко, ко-ко-ко Вихователь загрожує пальцем
Не ходіть далеко
Лапками гребите, Присідають, стукають пальчиками по підлозі.
Зернятка шукайте.

4. Висновок.

Хлопці, а давайте погодуємо наших пташок зернятками (дістає пшоно). Візьмемо пальчиками щіпку зернят, насипаємо їх для курочки і півня і покличемо їх «Цип-цип-цип». (Діти годують курчат)

Хісамутдінова Аліна Айратівна

Вихователь, МАДОУ "Дитячий садок № 291" комбінованого виду, м. Казань

Хісамутдінова А.А. Конспект НОД у 1-ій молодшій групі на тему "Гостинці для зайчика" // Совушка. 2017. N4(10)..09.2019).

Замовлення № 47022

Програмне зміст:

Закріпити вміння вітатися та прощатися;

Розвивати дрібну моторику рук;

Закріпити вміння розрізняти та називати розмір та колір предмета;

Формувати вміння імітувати слова вірша;

Будити творчу фантазію та уяву;

Закріпити вміння впізнавати та називати овочі;

Виховувати дбайливе ставлення.

Цілі:

Сформувати знання про овочі (капуста, морква).

Ознайомити дітей із процесом посіву насіння;

Підвести дітей до розуміння умов, необхідних вирощування рослин;

Розвивати бажання самим вирощувати рослину із насіння;

Уточнити знання про колір та форму вирощених овочів;

Виховувати бажання доглядати посіви, виявляти інтерес до процесу посіву, працьовитість.

Розвивати вміння працювати колективно.

Попередня робота:

Розгляд муляжів та зображень овочів та фруктів.

Гра "Чудовий мішечок".

Обладнання: іграшка зайчик, декорації дерев, насіння, лієчки, кошики, грядки з килимка травичка, муляжі капусти та моркви за кількістю дітей.

Учасники: вихователь, вихователь у ролі кролика, діти.

Хід: Лунає стукіт у двері.

Вихователь: Ой, хлопці, хто це до нас у двері стукає? (Приходить кролик).

Хлопці, хто це прийшов до нас? (Відповіді дітей: зайчик).

Правильно, зайчику!

А давайте з ним привітаємось і помахаємо йому ручкою ось так ... (махають ручками).

Зайчик: Здрастуйте, хлопці!

Вихователь: Зайчик, навіщо ж ти до нас завітав? А може, ти заблукав?

Зайчик: Ні, не заблукав. Я чув, що у вас тут чудові розумні дітлахи живуть. Тому і прийшов ... попросити про допомогу.

Вихователь: Чим же ми можемо тобі допомогти, зайчику?

Зайчик: Я дуже люблю смачно поїсти (погладжує животик). Я чув, що у вашому дитячому садку дуже смачно годують.

Вихователь: Так, зайчик, дуже ... дуже смачно!

А що ти любиш зайчика? (Кролик замислюється: "м-м-м")

Що ж любить їсти зайчик? (Відповіді дітей: морквину, капусту).

Правильно, хлопці, морквину та капусту.

Тільки у нас немає ні капусти, ні моркви. Де ми її візьмемо?

Зайчик: А в мене хлопці є насіння моркви та капусти. Ось подивіться.. (показує насіння)

Вихователь: Ой, як чудово! А давайте ми з вами поїдемо в город і посадимо її. А поїдемо ми туди паровозиком. (Діти будуються паровозиком і йдуть під музику "Паровоз комашка"). Ну їдьмо...

Ось ми з вами приїхали. Ой, які тут у нас з вами грядки (перед дітьми дві грядки з килимка травичка).

Давайте спочатку посадимо морквину. Візьміть кожен по насіння і посадіть (діти сіють насіння).

А що ще потрібно зробити, щоб морквина виросла? (Відповіді дітей: полити). Правильно, полити. Давайте, беріть лієчки та полийте (імітують полив).

Ходімо тепер капусту садити (діти беруть насіння і сіють капусту). І її теж поллємо (поливають).

Молодці, хлопці! Нехай морквина з капустою росте, а ми з вами пограємось.

Ігрова вправа "Гілки-корінці":

Уявіть собі, що ми маленьке насіння (діти сідають на підлогу). Ви лежите у землі. А потім пригріло сонечко, полив на землю теплий дощик. Потяглися паростки вгору із землі до сонечка (починають вставати). З'явилися листочки, а землі і землі почали рости овочі (піднімають одну руку, іншу, потягуються).

Вихователь: Ой, хлопці, подивіться на грядки ... Що ж там виросло? (Звертає увагу на грядки, на яких з'являються муляжі овочів).

Діти: морквина, капуста.

Вихователь: І справді, морквина та капуста.

Ходімо швидше збирати врожай. Беріть швидше кошики.

Спочатку зберемо морквину.

Вихователь разом із дітьми промовляє та імітує рухи:

Ми підемо на город, там морквина росте

Ось такої висоти, ось такої ширини (одну руку вгору тягнуть, руки розправляють).

Ти морквина не позіхай, а в кошик лізь.. (вказівним пальцем показують)

Вихователь: Кожен візьме по одній моркві, щоб кожному дісталося.

Хлопці, у всіх у кошику є морквина? (заглядає до кошиків)

Вихователь: А тепер підемо збирати капусту.

Ми підемо на город, там капуста росте

ось такої висоти, ось такої ширини.

Ти капуста не позіхай, а в кошик лізь.

Молодці, от і капусту зібрали.

Вихователь: Погляньмо з вами наш багатий урожай. Сідайте швидше на стільці (діти сідають на стільці).

Вихователь: Хлопці, що це? (Оглядають капусту). Яка вона (кругла). Якого кольору (зелена)? Велика чи маленька? (Велика). Правильно, хлопці.

А тепер давайте подивимося морквину. (Показує морквину) Яка вона? (Довга) Якого кольору (помаранчева). молодці, хлопці!

Вихователь: Хлопці, зайчик пора повертатися до себе додому, в ліс. Але ми його не відпустимо з порожніми руками, чи не так. Давайте складемо йому у великий кошик весь урожай, який ми з вами зібрали на грядках (діти складають все у великий кошик).

Зайчик: Ой, спасибі хлопці за частування!

Вихователь: Будь ласка, зайчик! Ще приходь!

Хлопці, помахайте зайчику ручкою і скажіть "До побачення!" (прощаються із зайчиком).

Вихователь: (задає дітям питання)

Хлопці, хто до нас приходив? (зайчик)

Що він любить їсти? (морквину, капусту)

Що ми з вами посіяли на грядках, щоб виростити капусту та морквину? (насіння)

А чим ми поливали, щоб вони виросли (водичкою)?

Що ми сказали на прощання зайчику? "До побачення!"

Молодці, хлопці. Вам зайчик теж залишив гостинці за вашу допомогу і доброту (заноситься кошик у частування).

Вигляд:пізнавально-дослідницька діяльність у першій молодшій групі.

Тема: «Водічка».

Ціль:розвиток пізнавального інтересу, створення сприятливої ​​атмосфери у процесі спільної діяльності.

Завдання освітньої діяльності:

1. Освітня :

Дати уявлення про властивості води: прозорість, відсутність смакових якостей.

2.Формуюча:

Формувати в дітей віком навички експериментування;

Формувати вміння робити найпростіші висновки.

3.Розвиваюча:

Розвивати спостережливість;

Розвивати мовну активність;

Розвивати мислення.

4.Виховна :

Виховувати акуратність у роботі;

Виховувати дбайливе ставлення до води.

5.Мовне завдання :

Ознайомити дітей із словами: прозора, непрозора; підвести до розуміння слова «смак»;

Закріпити використання у мовленні дієслів: мити (миємо посуд), прати (праємо білизну), купатися (купаємось у ванній), поливати (поливаємо квіти) та ін.

Індивідуальна робота: допомагати дітям, які мають труднощі у процесі експериментальної діяльності.

Попередня робота:

Розглянути ілюстрації щодо використання води у побуті;

Розучування гри «Крапельки та струмочок»;

Розучування потішок про воду;

Слухання музики «Зайчики» (Є. Тиличеєва)

Устаткуванняна підгрупу дітей (8 осіб): ноутбук, проектор, екран, 2 столики, стільчики за кількістю дітей, ємність з водою, пакет із соком (краще нектар), 2 пластикові прозорі ємності для експериментування, різнокольорові декоративні камінці (по 2-3 на дитини), одноразові стаканчики з наклейками (по 2 на дитину), трубочки для пиття (по 2 на дитину), серветки, дитячі музичні інструменти (трикутник, дзвіночки), презентація «Водичка», аудіозаписи: «Біжить, біжить струмок» (Ж .Колмогорова), «Зайчики» (Є. Тиличеєва).

Хід спільної діяльності(виключаючи організаційний момент та фізкультхвилинку) 10 хвилин.

Організаційний момент(1 хв)

Педагог включає аудіозапис «Зайчики» (муз. Є. Тиличеєвої)

Педагог:

Діти, послухайте музику. Хто до нас прийшов у гості?

Слайд 1.

До нас у гості прийшла Зайчик-любознайка і хоче розповісти свою історію.

Частина 1.(3 хв)

Слайд 2

Якось Зайчика гуляла лісом. Світило сонечко і було тепло та весело.

Слайд 3.

Але раптом небо спохмурніло, з'явилися хмаринки, сховали сонечко, і пішов дощ.

Слайд 4.

На землю почали падати крапельки води.

Слайд 5.

Ой, які ви мокрі та холодні, крапельки води! - сказала Зайчик.

Натомість ми дуже потрібні, – відповіли крапельки.

А навіщо потрібна вода? - Запитала Зайчика.

Педагог:

Хлопці, скажіть, будь ласка, Зайчику для чого потрібна вода? Чи потрібно перерахувати, що ми робимо з водою? (Умиваємося: миємо обличчя, руки, п'ємо водичку, мий посуд, готуємо їсти, поливаємо квіти, миємо підлогу, купаємося).

Слайди 6, 7, 8

Діти називають дії, зображені на слайдах. "Ми п'ємо воду", "ми миємо водою руки", "ми купаємося", "ми поливаємо водою квіти", "ми миємо водою овочі та фрукти", "ми миємо водою іграшки", "ми миємо водою посуд", "ми миємо водою підлогу», «ми стираємо у воді білизну».

Педагог:

Ось бачиш Зайчика, яка вода потрібна. Її потрібно берегти та акуратно їй користуватися.

Слайд 9.

Педагог:

А потім усі крапельки побігли один за одним веселим струмком.

І ми з вами теж пограємося в «ручок».

Слайд 10.

Фізкультхвилинка(1 хв. 10 сек.)

Педагог пропонує дітям взяти дзвіночки, а сам бере трикутник. Передбачається, що гра вже знайома дітям. Використовується фонограма «Струмок» (Ж. Колмогорова). Достатньо 1 куплета. На вступ діти беруть дзвіночки, на куплет дзвенять дзвіночками – «крапельки», на приспів «Біжить, біжить струмок…» діти біжать легким бігом за вихователем – «ручок».

Частина 2. Елементарне експериментування(6 хв.)

Педагог підводить дітей до столів, на яких стоять ємність із водою, пакет соку, прозорі ємності для експерименту та кольорові камінці.

Педагог:

Зайчик пропонує вам познайомитися з властивостями води.

Про воду кажуть, що вона прозора. Нині ми з вами це перевіримо.

Слайд 11.

А допоможуть нам наші очі.

Я наллю в ємність воду, а ви візьміть по одному кольоровому каменю і покладете в ємність із водою. Ми бачимо камінці? Якого кольору камінчики?

Ми бачимо у воді камінці і навіть можемо розрізнити їх колір. Це означає, що вода є прозорою.

Дітям пропонується хором сказати слово прозора, потім індивідуально.

Педагог показує пакет із соком.

Чи можете ви сказати, що знаходиться в пакеті? (Сік.) Я наллю в іншу ємність сік, а ви візьміть по одному кольоровому камінчику і покладете у ємність із соком. Ми бачимо камінці?

Ми не побачили камінчики, які поклали у ємність із соком. Чи можемо сказати, що сік прозорий? Ні, сік непрозорий, бо в ньому не видно камінчиків.

Педагог пропонує дітям хором сказати слово непрозорий, потім індивідуально.

А у воді ми бачимо камінці. Значить, вона прозора.

Педагог ще раз пропонує дітям сказати «прозора вода», а сік «непрозорий».

А ще про воду кажуть, що вона несмачна, вона не має смаку. Нині ми з вами це перевіримо.

Слайд 12.

А допоможе нам наш язичок.

Педагог просить дітей пройти до іншого столу, де стоять склянки з водою. На кожній склянці своя картинка (квіточка, ялинка, груша, кораблик, сонечко, крапелька, яблуко, листок). У стаканчиках – трубочки для пиття.

Вибирайте стаканчики. Скажіть, що зображено на вашій склянці?

Діти називають картинки.

Спробуйте воду, який смак має? Ми не можемо сказати, який у води смак. Вона несмачна.

Дітям пропонується хором сказати слово «несмачна», фразу «вода не має смаку», потім індивідуально.

Педагог ставить на стіл тацю, на якій знаходяться стаканчики із соком.

Згадайте, що було зображено на вашій склянці з водою. Тепер візьміть стаканчик із соком, на якому таке саме зображення.

Педагог допомагає дітям правильно вибрати стаканчик.

Спробуйте сік, який у нього смак?

Приймаються будь-які варіанти: солодкий, смачний, персиковий, апельсиновий і т.д.

Ми можемо сказати, що сок має смак?

Спробуємо ще раз воду. Сік смачний, солодкий, а вода…(несмачна).

Але все одно, вода необхідна та корисна.

Педагог ще раз пропонує дітям сказати «вода несмачна», «вода не має смаку».

Частина 3. Заключна

Педагог:

Сьогодні Зайчик познайомив нас із властивостями води. Ми дізналися, що вода прозора і несмачна, вода не має смаку.

Слайд 13.

Педагог:

Як ми дізналися, що вода є прозорою?

Ми клали кольорові камінці у воду та в сік. Допомагали нам очі. У воді камінчики було видно, отже, вода прозора.

Слайд 14.

Педагог:

Як ми дізналися, що вода несмачна?

Педагог узагальнює відповіді дітей.

Ми пили воду та сік. Допомагав нам язичок. Ми не змогли сказати, який смак має вода. Значить вода несмачна.

Слайд 15.

Педагог:

Зайчик з нами прощається. Наступного разу вона розповість нам іншу цікаву історію.

Додаток 1.

Матеріал для попередньої роботи

Потішки про воду

«Від водички, від водиці

Усі усмішками іскриться!

Від водички, від водиці

веселіше квіти та птахи!

Дітки вмиваються,

сонцю посміхаються!»

» - Знаємо, знаємо - так-так-так!

У крані ховається вода!

Виходь, водице,

Ми хочемо вмитися!

Лійся потроху

прямо на долоню!

Мило буде пінитися,

І бруд кудись подінеться!

Гра «Крапельки та струмочок»

Мета: закріплювати вміння бігати врозтіч, швидко вишиковуватися в колону один за одним і бігати легким бігом, не переганяючи один одного.

Хід: У кожної дитини в руці дзвіночок. Діти - «крапельки» - бігають врозтіч під веселу, легку музику і брязкають дзвіночками. За сигналом вихователя всі вишиковуються один за одним - «ручок» - і легким бігом рухаються за вихователем, не обганяючи один одного.

Можна використовувати пісню «Струмок» (Жанна Колмогорова)

Додаток 2.

Устаткування для спільної діяльності

Дитячі музичні інструменти: трикутник та дзвіночки для фізкультхвилинки «Струмок»

Ємності для води та соку, кольорові декоративні камінці, серветки для експериментування.

Місткість з водою, пакет із соком, стаканчики з картинками, трубочки для пиття.

Назва: Конспект НОД у першій молодшій групі з пізнавально-дослідницької діяльності «Водичка»

Посада: вихователь
Місце роботи: МБДОУ ДВ № 414
Місце розташування: Челябінська обл., м. Челябінськ

Олена Склярова
Конспект НОД у першій молодшій групі

Конспект НОД у першій молодшій групі«Поділися усмішкою своєю!»

Ціль: формування у дошкільнят доброзичливого ставлення друг до друга; виховання дружніх відносин між дітьми

Завдання:

Створити сприятливу атмосферу в групі;

Узагальнити знання дітей на тему дружба. Продовжувати навчати дітей вмінню домовлятися, допомагати одне одному, розширюючи уявлення про дружбу.

Розвивати в дітей віком здатність до співпереживання, бажання прийти одне одному на допомогу у складній ситуації, розвивати соціальні почуття.

Виховувати в дітях вміння по-справжньому дружити.

Закріплювати вміння малювати олівцем.

Устаткування: прапорець, контури обличчя дітей, червоні олівці, лист ватману.

Хід заняття:

Вступна частина: Організаційний момент.

Вихователь: Хлопці, давайте вітаємо дуг друга

Привіт, Небо! (Руки підняти вгору)

Привіт сонце! (Руками над головою описати велике коло)

Здрастуйте, Земле! (Плавно опустити руки на килим)

Здрастуйте, всі мої друзі! (Всі хлопці беруться за руки і піднімають їх нагору)

Вихователь: Я бачу у вас гарний настрій і це дуже добре Лунає стукіт у двері. Листоноша приносить листа.

Текст листа.

Тривога! Дорогі друзі, на наш садок насувається небезпечна відьма Злючка – Колючка. Вона хоче пересварити всіх дітей, щоб вони виконували будь-які її бажання. Терміново потрібна допомога. Хлопці, не допустіть такого лиха!

2. Основна частина.

Вихователь: Ну що хлопці, ми допоможемо? Впораємося? А що нам для цього треба зробити? – Правильно, ми маємо показати, як ми вміємо дружити.

- А хто мені скаже, що то за слово таке дружба, що воно означає?

- Правильно. Дружба – це коли діти хочуть бути разом, коли разом грають і не сваряться. Дружба – це усмішки друзів.

Вихователь: А як ви думаєте, які мають бути друзі?

Діти: Дружні, добрі, веселі, добрі

Вихователь: А ви дружні?

Діти: Так!

Вихователь: Тоді встаємо в ласкавий хоровод

Діти тримаються за руки і йдуть по колу, примовляючи:

Хоровод водили,

Ласкаві були.

Хто у нас добрий?

Хто у нас гарний?

Вихователь: Вийди, Катенько, в гурток

Візьми, Катенько, прапорець.

Дитина бере прапорець і під слова: Катенька, потанцюй!

Твої ручки гарні.

починає танцювальні рухи. (гра повторюється доти, доки всі діти не побувають у колі).

Вихователь: Молодці хлопці, ви насправді дуже дружні та веселі

– Скажіть, хлопці, а в друга може бути поганий настрій? Звичайно, іноді й у друга буває поганий настрій. Згадаймо нашу гру про настрій.

3. Фізмінутка «Настрій»

Настрій впав, розвести руки убік і вниз, знизати сумно плечима

Справа валиться з рук… б'ємо легенько по зовнішнім бокам долонь

Але ще не все пропало, Пальчиком вліво-вправо

Якщо є добрий друг. Показати на друга

Зі справою впораємося вдвох, Покласти руки на плечі друга

З полегшенням зітхнемо – Ех

Настрій піднімемо Присіли, зібрали настрій у долоні

І від пилу обтрусимо! Обтрушують руки.

Вихователь: Ну що, у всіх настрій піднявся? А тепер сідайте на свої місця, давайте пограємося з вами в ще одну гру.

4. Заключна частина: Дидактична гра «Підбери риму»

- Заглянуло щеня у віконце: - Чим там ласує (кішка)

- Ходять усілякі тут, бач! – Дивиться зло на кішку…. (миша)

- Може, вистачить, мишка злитися? – Прочирікала…. (синиця)

- Капризуля наша Маша, у неї в тарілці (каша).

- Дуже голосно плаче хлопчик - Він поранив собі (пальчик).

Вихователь: хлопці, а ви б хотіли зберегти наші посмішки?

Діти: - Так!

Вихователь роздає контури дівчаток та хлопчиків (З очками та носиками).

Вихователь: - Хлопці, скажіть, будь ласка, чого не вистачає на наших обличчях?

Діти: - Посмішок.

Вихователь: - давайте візьмемо олівець і намалюємо посмішки.

Готові роботи прикріпити на ватман і вивісити у роздягальні.

Публікації на тему:

Конспект НОД «Моя сім'я» у першій молодшій групіМета: познайомити дітей із членами сім'ї. Завдання: 1. Виховувати в дітей віком любов до рідних людей. 2. Ознайомити дітей із новим словом «родина»,.

Конспект НОД у першій молодшій групі «Кошеня застудилося»Конспект НОД у першій молодшій групі на тему «Кошеня застудилося» Мета: залучення дітей до здорового способу життя шляхом використання.

Конспект НОД у першій молодшій групі «котик»Завдання: Вчити дітей розкладати геометричні фігури формою. Продовжувати закріплювати знання частин тіла тварини, знання основних кольорів.

«Півник». Конспект НОД у першій молодшій групіМета: розвивати пізнавальну активність, допитливість. Завдання. Навчальні: 1. Вчити дітей розрізняти та називати якості «твердий»,.

Конспект НОД у першій молодшій групі з ФГОСЕкологічне виховання дітей молодшого дошкільного віку має важливе значення, тому що в цьому віці закладаються основи.

Конспект прогулянки у першій молодшій групіПРОГУЛКА В ПЕРШОЇ МОЛОДШОЇ ГРУПІ. Програмний зміст: Показати особливості весняного піднебіння, його красу. Дати дітям уявлення о.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

Дитячий садок комбінованого вигляду №12

станиці Должанської МО Єйський район

Конспект безперервної освітньої діяльності із сенсорного розвитку вихованців третього року життя року життя.

Тема: "Іграшки".

Вихователь: Руденко Г.В

1 молодша група Конспект безперервної освітньої діяльності з сенсорного розвитку

вихованців третього року життя року життя.

Тема: «Іграшки»

Мета: продовжувати формувати в дітей віком вміння розрізняти і називати кольори: синій, білий.

Завдання:

Освітні: формувати вміння розрізняти та називати кольори,

співвідносити предмети за розміром; розуміти питання "скільки?", при відповіді користуватися "один", "багато";

використання нетрадиційних методів малювання (пальчиками)

Розвиваючі: розвивати зв'язне мовлення;

вміння розповідати вірші; розширювати словниковий запас; спонукати дітей відповідати на запитання; активізувати словник дітей; використовувати у мовленні прикметники; розвивати допитливість; розвивати увагу, самостійність, розвивати дрібну моторику рук.

Виховні: виховувати доброту;

почуття співпереживання до героїв; спонукати надати допомогу герою; виховувати інтерес до малювання.

Матеріал: іграшки заєць, лисиця, морквини, будиночки білі та сині, коробка, зайці білі та сині та аркуші паперу, фарба-гуаш.

Хід заняття.

Вихователь прислухається: Хто це до нас йде? Відповіді дітей.

Діти дивляться довкола (вихователь заносить іграшкового зайця).

В- ль: «Діти, хто до нас прийшов?»

Відповіді дітей.

В-ль: Який зайчик? Що у зайчика є?

Відповіді дітей (вушка, очі, хвостик і т.д.)

В-ль: «А хто знає вірш про зайчика?» Розповідають

вірш:

«Зайчика кинула господиня» А.Барто.

Під дощем залишився зайчик.

З лави злізти не зміг,

Весь до ниточки промок.

В-ль: «Молодці, хлопці, а що нам зайчик приніс?» Відповіді дітей (гарну коробку).

В-ль: "А яка коробка?" Відповіді дітей (велика, красива тощо)

В-ль: Як ви думаєте, що в ній може бути? Відповіді дітей (подарунки тощо)

В-ль: Подивимося, що там. Ой, що це? Відповіді дітей (зайці паперові білі та сині)

В-ль: «Хлопці, а в мене для зайчиків є смачні, солодкі моркви. Скільки у мене в річці моркви?» (Одна). А зараз? (багато). Давайте кожному зайчику подаруємо по одній морквині. (Діти кожному зайчику дарують морквиною.

Зайчик дякує хлопцям та запрошує

пограти у гру

«Зайчик біленький сидить»

Зайчик біленький сидить і вухами ворушить.

Отак, отак, і вухами ворушить.

Зайчику холодно сидіти треба лапочки погріти.

Хлоп-хлоп, хлоп-хлоп треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти треба зайчику поскакати.

Хтось зайчика налякав, зайчик стрибнув – і поскакав!

В-ль: «Хлопці, подивіться зайчики якого кольору? (білі та сині)

В-ль: «Зайчик сказав, що десь близько ходить хитра лисиця. Вона хоче зловити зайчиків. Що лисиця може зробити із зайчиками? Відповіді дітей (з'їсти)

В-ль: Як ми їм допоможемо? Куди сховаємо зайчиків? Відповіді дітей. (У будиночки)

В-ль: «Хлопці білих зайчиків потрібно сховати в білий будиночок, а синіх у синій, щоб лисиця їх не знайшла. (Діти виконують завдання, вихователь з іграшкою лисицею ходить шукає їх).

В-ль: «От як добре ви сховали зайчиків, що лисиця їх не знайшла і втекла. А якщо зайчики втечуть у ліс, то лисиця їх зовсім не зловить. Діти, а коли зайчики втекли, що вони залишили?» Відповіді дітей (сліди)

В-ль: «Погляньте мій зайчик втік і залишив такі сліди. А ви

намалюєте?»

Відповіді дітей.

В-ль: Чим ми можемо намалювати слідочки? Відповіді дітей (олівцями, фарбами).

В-ль: А ми з вами намалюємо пальчиками. Ось які у нас вийшли сліди. Ось скільки в нас слідів. Хлопці, хто до нас у гості приходив? Відповіді дітей (зайчик, лисиця, зайченята).

В-ль: «Кому ми допомогли?» Відповіді дітей.

Подібні публікації