GCD santrauka jaunesniųjų grupėje „Žaislų pasaulyje. Pirmosios jaunesniųjų grupės edukacinių užsiėmimų suvestinė „Žaiskime su piramidėmis Įranga bendrai veiklai

Tikslas: kalbos vystymas

Užduotys:
Edukacinė kryptis „Kognityvinis ugdymas“
Smalsumo, pažintinių interesų ugdymas, pirminių idėjų apie gyvūnų pasaulį formavimas.
Ugdymo kryptis „Kalbos ugdymas“
Darnios kalbos ugdymas, dialoginės kalbos gebėjimo formavimas, onomatopoejos su paukštienos balsais ugdymas; pažintis su rusų folkloru.
Ugdymo kryptis „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“
„Šeimos“ sampratos pristatymas, rūpestingo požiūrio į gyvąją gamtą puoselėjimas.
Ugdymo kryptis „Fizinis tobulėjimas“
Ugdykite motorinę koordinaciją, abiejų rankų stambiąją ir smulkiąją motoriką, gebėjimą koreliuoti kalbą su judesiu.

Šiuolaikinių ugdymo technologijų naudojimas: lošimai, tyrimų technologijos (onomatopoėja)

Medžiagos ir įranga: Gaidžio ir vištų žaislai, ekranas, soros, lėkštės soroms, garso takelis su gaidžio balso įrašu.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

1. Organizacinis momentas.

2. Pagrindinė dalis. Susipažinimas su žaislu, apžiūrėjimas.

Pedagogas: Vaikinai, pasisveikinkime su gaidžiu. (Vaikai sveikinasi)
Gaidys, gaidys,
auksinės šukos,
Alyvos galvutė,
Šilkinė barzda.
(Skaitydamas eilėraštį, mokytojas parodo paukščio kūno dalis)
Pažiūrėkite, koks gražus mūsų gaidys!
Kur gaidžio uodega? Kur jo sparnai? Parodyk man gaidžio kojas.
-Kaip dainuoja gaidys? (Ku-ka-re-ku)
Mūsų gaidys dainuoja ir pašaukia pas save vištas.
Pašaukim ir vištą. Kaip jai paskambinti? (viščiukas-viščiukas-viščiukas)
Mokytojas paima žaislą iš už širmos ir padeda jį šalia gaidžio.
Žiūrėk, ar višta yra tas pats, kas gaidys?
Gaidys didelis, o višta... (Ragina baigti sakinį)
Gaidžio uodega didelė, o vištos maža.
Kaip kalba višta? (ko-ko-ko)
Gaidys yra tėtis, o kaip su višta? (Motina). Jie turi viščiukų kūdikius. Ir kartu jie yra šeima.

3. Rusų liaudies dainos „Vištiena išėjo pasivaikščioti...“ dramatizacija.

Pedagogas: Pažaiskime su tavimi. Aš būsiu vištienos motina, o jūs būsite mano vištienos kūdikiai. Tu ir aš eisime pasivaikščioti ir darysime tai, ką daro vištos.

Vaikai pakyla iš savo vietų ir prieina prie mokytojo, kuris rankose turi žaislinį viščiuką. Mokytojas niūniuoja rusų liaudies dainos žodžius ir parodo dramatizavimo judesius, skatindamas vaikus kartoti judesius po jo.

Vištiena išėjo pasivaikščioti
Nuskabykite šviežios žolės,
O už jos berniukai -
Geltonos vištos. Mokytojas eina per grupę su žaislu
Bendradarbiauti, bendradarbiauti Mokytojas papurto pirštu
Neik toli
Irkluokite letenomis, atsisėskite ir bakstelėkite pirštais į grindis.
Ieškokite grūdų.

4. Išvada.

Vaikinai, lesinkime savo paukščius grūdais (išima sorą). Paimkime pirštais žiupsnelį grūdų, pabarstykite juos vištienai ir gaidžiui ir pavadinkime juos „viščiukas-viščiukas-viščiukas“. (Vaikai lesina viščiukus)

Khisamutdinova Alina Airatovna

Auklėtoja, MADOU "Darželis Nr. 291" kombinuoto tipo, Kazanė

Khisamutdinova A.A. GCD santrauka 1-oje jaunių grupėje tema „Gerai zuikiui“ // Sovushka. 2017. N4(10)..2019 09).

Užsakymo Nr.47022

Programinė įranga turinys:

Stiprinti gebėjimą pasisveikinti ir atsisveikinti;

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Stiprinti gebėjimą atskirti ir įvardyti objekto dydį ir spalvą;

Ugdyti gebėjimą mėgdžioti eilėraščio žodžius;

Lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę;

Stiprinti gebėjimą atpažinti ir pavadinti daržoves;

Ugdykite rūpestingą požiūrį.

Tikslai:

Plėtoti žinias apie daržoves (kopūstus, morkas).

Supažindinti vaikus su sėklų sėjimo procesu;

Supažindinti vaikus su sąlygomis, būtinas augalams auginti;

Ugdykite norą pačiam užsiauginti augalą iš sėklos;

Patikslinti žinias apie auginamų daržovių spalvą ir formą;

Ugdykite norą rūpintis pasėliais, domėtis sėjos procesu ir sunkiai dirbti.

Ugdykite gebėjimą dirbti bendradarbiaujant.

Preliminarus Darbas:

Daržovių ir vaisių manekenų ir vaizdų tyrimas.

Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

Įranga: žaislinis zuikis, medžių dekoracijos, sėklos, laistytuvai, krepšeliai, žolės kilimėliai, kopūstų ir morkų manekenai pagal vaikų skaičių.

Dalyviai: mokytojas, mokytojas zuikio vaidmenyje, vaikai.

Pažanga: pasigirdo beldimas į duris.

Pedagogas: O, vaikinai, kas beldžiasi į mūsų duris? (ateina zuikis).

Vaikinai, kas atėjo pas mus? (vaikų atsakymai: zuikis).

Teisingai, zuikis!

Pasisveikinkime su juo ir pamojuokime taip... (mojuoja rankomis).

Bunny: Sveiki, vaikinai!

Pedagogas: Zuiki, kodėl atėjai pas mus? O gal pasiklydote?

Bunny: Ne, aš nepasiklydau. Girdėjau, kad čia gyvena nuostabūs, protingi vaikai. Štai kodėl aš atėjau... prašyti pagalbos.

Pedagogas: Kaip mes galime tau padėti, zuikiai?

Zuikis: Labai mėgstu skaniai pavalgyti (glosto pilvuką). Girdėjau, kad jūsų darželyje maistas labai skanus.

Pedagogas: Taip, zuikis, labai... labai skanu!

Kas tau patinka, zuikiai? (zuikis galvoja: „mm-mm“)

Ką mėgsta valgyti zuikis? (vaikų atsakymai: morkos, kopūstai).

Tai tiesa, vaikinai, morkos ir kopūstai.

Tik pas mus nėra nei kopūstų, nei morkų. Kur mes jį gausime?

Zuikis: Vaikinai, aš turiu morkų ir kopūstų sėklų. Žiūrėk... (rodo sėklas)

Pedagogas: Oi, kaip puiku! Eikime į sodą ir pasodinkime. Važiuosime ten traukiniu. (vaikai rikiuojasi kaip traukinys ir vaikšto pagal muziką „Locomotive Bug“). Eime...

Štai tu ir aš atvykome. Oi, kokios čia lovos (prieš vaikus dvi lovos iš žolės kilimėlio).

Pirmiausia pasodinkime morkas. Paimkite kiekvieną sėklą ir pasodinkite (vaikai sėja sėklas).

Ką dar reikia padaryti, kad morkos užaugtų? (vaikų atsakymai: vanduo). Teisingai, palaistykite. Nagi, pasiimk laistytuvus ir laistyti (jie imituoja laistymą).

Dabar eikime sodinti kopūstus (vaikai paima sėklas ir sėja kopūstus). Ir laistysime (laistysime).

Puiku vaikinai! Tegul auga morkos ir kopūstai, o mes žaisime.

Žaidimo pratimas „Top-Roots“:

Įsivaizduokite, kad esame mažos sėklytės (vaikai sėdi ant grindų). Tu guli žemėje. Ir tada saulė sušildė ir šiltas lietus nukrito ant žemės. Daigai driekėsi nuo žemės link saulės (pradėjo kilti). Atsirado lapai, daržovės pradėjo augti žemėje ir žemėje (vieną ranką pakėlė, kitą ištempė).

Pedagogas: O, vaikinai, pažiūrėkite į lysves...Kas ten užaugo? (atkreipia dėmesį į lysves, ant kurių atsiranda daržovių manekenai).

Vaikai: morkos, kopūstai...

Pedagogas: Tikrai, morkos ir kopūstai.

Greitai eikime ir renkame derlių. Greitai paimkite krepšelius.

Pirmiausia surinkite morkas.

Mokytojas kartu su vaikais taria ir imituoja judesius:

Eisime į sodą, ten auga morkos

Toks aukštis, toks plotis (viena ranka pakelta aukštyn, rankos ištiesintos į šonus).

Nežiovaukite morkos, o lipkite į krepšį.. (rodo rodomuoju pirštu)

Pedagogas: Kiekvienas paims po vieną morką, kad visi gautų po vieną.

Vaikinai, ar kiekvienas turi morkų krepšelyje? (žiūri į krepšius)

Pedagogas: Dabar eikime rinkti kopūstą.

Eisime į sodą, ten auga kopūstai

toks aukštis, toks plotis.

Kopūsto nežiovaukite, o lipkite į krepšį.

Gerai padaryta, mes surinkome kopūstus.

Pedagogas: Pažvelkime į mūsų turtingą derlių. Greitai atsisėskite ant kėdžių (vaikai sėdi ant kėdžių).

Pedagogas: Vaikinai, kas tai yra? (apžiūrėkite kopūstą). Koks jis yra (apvalus). Kokia spalva (žalia)? Didelis ar mažas? (didelis). Teisingai, vaikinai.

Dabar pažiūrėkime į morką..(rodo morką) Kokia ji? (ilgas) Kokia spalva (oranžinė). Puiku vaikinai!

Pedagogas: Vaikinai, laikas zuikiui grįžti į savo namus, į mišką. Bet tuščiomis nepaleisime, ar ne?Visą derlių, kurį surinkome sodo lysvėse, sumeskime jam į didelį krepšį (vaikai viską sudėjo į didelį krepšį).

Bunny: O, ačiū, vaikinai, už skanėstą!

Pedagogas: Prašau, zuikis! Ateikite dar kartą!

Vaikinai, mostelėkite ranka zuikiui ir pasakykite „sudie! (atsisveikink su zuikučiu).

Mokytojas: (užduoda vaikų klausimus)

Vaikinai, kas atėjo pas mus? (zuikis)

Ką jis mėgsta valgyti? (morkos, kopūstai)

Ką mes su mumis pasėjome į lysves, kad augintume kopūstus ir morkas? (sėklos)

Kuo juos laistėme, kad augtų (vandens)?

Ką mes atsisveikinome su zuikučiu? "Sudie!"

Gerai padaryta vaikinai. Taip pat zuikis paliko jums dovanų už jūsų pagalbą ir gerumą (atnešamas krepšelis skanėstų).

Žiūrėti: pažintinė ir tiriamoji veikla pirmoje jaunesniojoje grupėje.

Tema: " Vanduo“.

Tikslas: pažintinio susidomėjimo ugdymas, palankios atmosferos kūrimas bendros veiklos procese.

Edukacinės veiklos tikslai:

1.Švietimo :

Suteikite idėją apie vandens savybes: skaidrumą, skonio trūkumą.

2.Formuojamasis:

Ugdyti vaikų eksperimentavimo įgūdžius;

Ugdykite gebėjimą daryti paprastas išvadas.

3.Vystomasis:

Ugdyti stebėjimo įgūdžius;

Plėtoti kalbos aktyvumą;

Ugdykite mąstymą.

4.Švietimo :

Ugdykite tikslumą darbe;

Ugdykite pagarbą vandeniui.

5.Kalbėjimo užduotis :

Supažindinkite vaikus su žodžiais: skaidrus, nepermatomas; padėti suprasti žodį „skonis“;

Stiprinti veiksmažodžių vartojimą kalboje: plauti (plauti indus), plauti (plauname drabužius), maudytis (maudytis vonioje), laistyti (laistyti gėles) ir kt.

Individualus darbas: padėti vaikams, kurie patiria sunkumų eksperimentinės veiklos procese.

Preliminarus darbas:

Apsvarstykite iliustracijas apie vandens naudojimą kasdieniame gyvenime;

Žaidimo „Lašeliai ir srautas“ mokymasis;

Vaikų eilėraščių apie vandenį mokymasis;

Klausausi muzikos „Zuikiai“ (E. Tilicheeva)

Įranga vaikų pogrupiui (8 žmonės): nešiojamas kompiuteris, projektorius, ekranas, 2 stalai, kėdės pagal vaikų skaičių, indas su vandeniu, maišelis sulčių (geriausia nektaro), 2 plastikiniai permatomi indai eksperimentavimui, multi- spalvoti dekoratyviniai akmenukai (po 2-3 vienam vaikui), vienkartiniai puodeliai su lipdukais (2 vaikui), šiaudeliai gėrimui (2 vaikui), servetėlės, vaikiški muzikos instrumentai (trikampis, varpeliai), pristatymas „Vanduo“, garso įrašai: „A teka upelis, teka upelis“ (F) . Kolmogorovas), „Zuikiai“ (E. Tiličejeva).

Bendros veiklos eiga(neskaitant organizacinių klausimų ir kūno kultūros) 10 min.

Laiko organizavimas(1 minutė)

Mokytoja groja garso įrašą „Zuikiai“ (muzika E. Tilicheeva)

Mokytojas:

Vaikinai, klausykitės muzikos. Kas atėjo mūsų aplankyti?

1 skaidrė.

Smalsi Zuikytė atėjo pas mus ir nori papasakoti savo istoriją.

1 dalis.(3 min.)

2 skaidrė.

Vieną dieną Zuikis vaikščiojo per mišką. Švietė saulė, buvo šilta ir linksma.

3 skaidrė.

Bet staiga dangus susiraukė, pasirodė debesys, paslėpė saulę ir pradėjo lyti.

4 skaidrė.

Į žemę pradėjo kristi vandens lašeliai.

5 skaidrė.

O, kokie tu šlapi ir šalti, vandens lašeliai! - pasakė Bunny.

Bet mes esame labai reikalingi“, – atsakė lašiukai.

Kam tau reikia vandens? - paklausė Zuikis.

Mokytojas:

Vaikinai, pasakykite man, kodėl Bunny reikia vandens? Ar reikia išvardyti, ką darome su vandeniu? (Prausimės patys: nusiplauname veidą, rankas, geriame vandenį, išplauname indus, ruošiame maistą, laistome gėles, plauname grindis, maudomės).

6, 7, 8 skaidrės

Vaikai įvardija veiksmus, kurie pavaizduoti skaidrėse. „Geriame vandenį“, „plauname rankas vandeniu“, „maudomės“, „vandeniu laistome gėles“, „vandeniu plauname daržoves ir vaisius“, „vandeniu plauname žaislus“, „plauname indus“. su vandeniu“, „mes plauname grindis vandeniu“, „skalbiame drabužius vandenyje“.

Mokytojas:

Matai, Zuiki, kiek vandens tau reikia. Jis turi būti apsaugotas ir naudojamas atsargiai.

9 skaidrė.

Mokytojas:

Ir tada visi lašeliai bėgo vienas paskui kitą kaip linksmas upelis.

Ir tu ir aš taip pat žaisime trickle.

10 skaidrė.

Kūno kultūros minutė(1 min. 10 sek.)

Mokytojas kviečia vaikus paimti varpelius, o jis paima trikampį. Manoma, kad žaidimas vaikams jau pažįstamas. Naudojama fonograma „Stream“ (Zh. Kolmogorova). Užtenka 1 eilutės. Įžangai vaikai ima varpelius, eilėraščiui skambina varpeliais - „lašeliais“, chorui „Bėga lašelis, bėga...“ vaikai bėga lengvu bėgimu paskui mokytoją - „ srovelė“.

2 dalis. Elementarus eksperimentavimas(6 min.)

Mokytoja veda vaikus prie staliukų, ant kurių stovi indas su vandeniu, sulčių dėžutė, permatomos talpyklos eksperimentui ir spalvoti akmenukai.

Mokytojas:

Kiškutis kviečia susipažinti su vandens savybėmis.

Jie sako apie vandenį, kad jis skaidrus. Dabar mes tai patikrinsime su jumis.

11 skaidrė.

Ir akys mums padės.

Aš supilsiu vandenį į indą, o jūs paimkite vieną spalvotą akmenuką ir įdėkite į indą su vandeniu. Ar matome akmenukus? Kokios spalvos akmenukai?

Vandenyje matome akmenukus ir netgi galime atskirti jų spalvą. Tai reiškia, kad vanduo yra skaidrus.

Vaikų prašoma ištarti žodį „skaidrus“ choru, tada atskirai.

Mokytojas parodo sulčių maišelį.

Ar galite pasakyti, kas yra pakuotėje? (Sultys.) Aš supilsiu sultis į kitą indą, o tu paimi vieną spalvotą akmenuką ir įdedi į indą su sultimis. Ar matome akmenukus?

Į indą su sultimis dedamų akmenukų nematėme. Ar galima sakyti, kad sultys skaidrios? Ne, sultys nepermatomos, nes jose nėra akmenukų.

Mokytojas pakviečia vaikus ištarti žodį „nepermatomas“ choru, po to – individualiai.

O vandenyje matome akmenukus. Taigi jis skaidrus.

Mokytojas dar kartą prašo vaikų pasakyti „vanduo skaidrus“, o sultys „nepermatomos“.

Apie vandenį taip pat sako, kad jis neskanus, neturi skonio. Dabar mes tai patikrinsime su jumis.

12 skaidrė.

Ir liežuvis mums padės.

Mokytoja paprašo vaikų eiti prie kito staliuko, kur stovi puodeliai vandens. Kiekviena stiklinė turi savo paveikslėlį (gėlė, eglutė, kriaušė, laivelis, saulė, lašas, obuolys, lapas). Puodeliai turi gėrimo šiaudelius.

Pasirinkite puodelius. Pasakyk man, kas pavaizduota ant tavo puodelio?

Vaikai pavadina paveikslėlius.

Išbandykite vandenį, koks jo skonis? Negalime pasakyti, koks yra vandens skonis. Ji neskoninga.

Vaikų prašoma ištarti žodį „neskanus“ choru, frazę „vanduo neturi skonio“, tada atskirai.

Mokytojas ant stalo padeda padėklą su stiklinėmis sulčių.

Prisiminkite, kas buvo pavaizduota ant jūsų vandens stiklinės. Dabar paimkite stiklinę sulčių su lygiai tokiu pat vaizdu.

Mokytoja padeda vaikams pasirinkti tinkamą stiklinę.

Išbandykite sultis, koks jos skonis?

Priimami bet kokie variantai: saldus, skanus, persikas, apelsinas ir kt.

Ar galime sakyti, kad sultys turi skonį?

Pabandykime dar kartą vandens. Sultys skanios, saldžios, bet vanduo... (beskonio).

Bet vis tiek vanduo reikalingas ir naudingas.

Mokytojas dar kartą kviečia vaikus pasakyti „vanduo neskanus“, „vanduo neturi skonio“.

3 dalis. Finalas

Mokytojas:

Šiandien Bunny mus supažindino su vandens savybėmis. Sužinojome, kad vanduo skaidrus ir beskonis, vanduo neturi skonio.

13 skaidrė.

Mokytojas:

Kaip žinoti, kad vanduo skaidrus?

Į vandenį ir sultis dedame spalvotus akmenukus. Mūsų akys mums padėjo. Vandenyje matėsi akmenukai, vadinasi, vanduo skaidrus.

14 skaidrė.

Mokytojas:

Kaip mes žinojome, kad vanduo yra beskonis?

Mokytojas apibendrina vaikų atsakymus.

Gėrėme vandenį ir sultis. Liežuvis mums padėjo. Negalėjome pasakyti, kokio skonio vanduo. Tai reiškia, kad vanduo yra beskonis.

15 skaidrė.

Mokytojas:

Kiškutis su mumis atsisveikina. Kitą kartą ji mums papasakos dar vieną įdomią istoriją.

1 priedas.

Medžiaga parengiamiesiems darbams

Eilėraščiai apie vandenį

„Iš vandens, iš vandens

Viskas spindi šypsenomis!

Iš vandens, iš vandens

daugiau linksmų gėlių ir paukščių!

Vaikai prausiasi patys

jie šypsosi saulei!

„Žinome, žinome – taip, taip, taip!

Čiaupe slepiasi vanduo!

Išeik, degtine,

Mes norime nusiprausti!

Laisvalaikis šiek tiek

tiesiai ant delno!

Muilas suputos

Ir purvas kažkur nueis!

Žaidimas „Lašeliai ir srautas“

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą bėgti visomis kryptimis, greitai išsirikiuoti į koloną vienas už kito ir bėgti lengvu bėgimu, neaplenkiant vienas kito.

Pažanga: Kiekvienas vaikas rankoje turi varpelį. Vaikai – „lašeliai“ – bėga į visas puses pagal linksmą, lengvą muziką ir skambant varpeliams. Mokytojo signalu visi išsirikiuoja vienas už kito – „srautas“ – ir lengvai juda už mokytojo, vienas kito neaplenkdami.

Galite naudoti dainą „Rucheek“ (Zhanna Kolmogorova)

2 priedas.

Bendradarbiavimo įranga

Vaikų muzikos instrumentai: trikampis ir varpeliai kūno kultūrai „Rucheek“

Indeliai vandeniui ir sultims, spalvoti dekoratyviniai akmenėliai, servetėlės ​​eksperimentams.

Indas su vandeniu, maišelis sulčių, puodeliai su paveikslėliais, gėrimo šiaudeliai.

Pavadinimas: Pirmosios jaunesniosios pažintinės ir tiriamosios veiklos grupės „Vodička“ edukacinės veiklos santrauka

Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MBDOU DS Nr.414
Vieta: Čeliabinsko sritis, Čeliabinskas

Jelena Sklyarova
GCD santrauka pirmoje jaunių grupėje

GCD santrauka pirmoje jaunių grupėje"Pasidalinkite savo šypsena!"

Tikslas: draugiško požiūrio vienas į kitą formavimas ikimokyklinukuose; draugiškų santykių tarp vaikų puoselėjimas.

Užduotys:

Sukurkite palankią atmosferą grupė;

Apibendrinkite vaikų žinias draugystės tema. Toliau mokyti vaikus gebėjimo derėtis, padėti vieni kitiems, plėsti vaikų idėjas apie draugystę.

Ugdyti vaikų gebėjimą užjausti, norą padėti vienas kitam sunkioje situacijoje, ugdyti socialinius jausmus.

Ugdyti vaikus gebėjimui iš tikrųjų būti draugais.

Stiprinti gebėjimą piešti pieštuku.

Įranga: vėliava, vaikų veidų kontūrai, raudoni pieštukai, vatmano popieriaus lapelis.

Pamokos eiga:

Įžanginė dalis: laiko organizavimas.

Auklėtojas: Vaikinai, pasisveikinkime su savo draugu.

Sveikas, danguje! (Pakelkite rankas aukštyn)

Sveiki, Saule! (Padarykite didelį ratą rankomis virš galvos)

Sveika Žeme! (Lengvai nuleiskite rankas ant kilimo)

Sveiki visi mano draugai! (Visi vaikinai laikosi už rankų ir pakelia jas)

Auklėtojas: Matau, kad esate geros nuotaikos ir tai labai gerai. Pasigirsta beldimas į duris. Paštininkas atneša laišką.

Laiško tekstas.

Nerimas! Mieli draugai, prie mūsų darželio artėja pavojinga ragana Erškėtis. Ji nori ginčytis su visais vaikais, kad jie įgyvendintų kiekvieną jos troškimą. Skubiai reikalinga pagalba. Vaikinai, neleiskite taip nutikti!

2. Pagrindinė dalis.

Auklėtojas: Na, vaikinai, ar galime padėti? Ar galime susitvarkyti? Ką turime padaryti dėl to? – Teisingai, turime parodyti, kaip galime būti draugais.

– Kas gali pasakyti, kas yra draugystė, ką tai reiškia?

- Teisingai. Draugystė yra tada, kai vaikai nori būti kartu, kai žaidžia kartu ir nesiginčija. Draugystė – tai draugų šypsenos.

Auklėtojas: Kokie, tavo nuomone, turi būti draugai?

Vaikai: Draugiškas, malonus, linksmas, geras.

Auklėtojas: Ar tu draugiškas?

Vaikai: Taip!

Auklėtojas: Tada kelkimės švelniai apvaliame šokyje!

Vaikai laikosi už rankų ir vaikšto ratu nuosprendį:

Jie šoko apvalų šokį,

Jie buvo meilūs.

Kas geras?

Kas yra mūsų gražuolis?

Auklėtojas: Išeik, Katenka, į ratą.

Paimk vėliavą, Katenka.

Vaikas paima vėliavėlę ir apačia žodžius: Katya, šoki!

Tavo rankos geros.

pradeda šokti judesius. (žaidimas kartojamas tol, kol visi vaikai bus rate).

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, jūs iš tikrųjų esate labai draugiški ir linksmi.

- Sakykite, vaikinai, ar draugas gali būti blogos nuotaikos? Žinoma, kartais draugas būna prastos nuotaikos. Prisiminkime savo žaidimą apie nuotaiką.

3. Fiziniai pratimai "Nuotaika"

Nuotaika nukrito, išskleiskite rankas į šonus ir žemyn, liūdnai gūžtelėkite pečiais

Reikalas krenta iš rankų... lengvai trenkė į išorines delnų puses

Bet dar ne viskas prarasta, pirštas į kairę ir į dešinę

Jei turi gerą draugą. Nurodykite draugui

Spręskime reikalą kartu, uždėkime rankas draugui ant pečių

Atsikvėpkime lengviau – Ech

Pakelkime nuotaiką, atsisėskime ir sukaupkime nuotaiką į delnus

Ir nukratykite dulkes! Jie nusuka rankas.

Auklėtojas: Na, ar visų nuotaika geresnė? Dabar sėskite į savo vietas ir pažaiskime su jumis dar vieną žaidimą.

4. Baigiamoji dalis: Didaktinis žaidimas „Pasirink rimą“

– Šuniukas pažiūrėjo pro langą: - Ką ten valgyti? (katė)

– Čia visokių žmonių vaikšto, žiūrėk! - Piktai žiūri į katę... (pelė)

- Gal užteks, pelė pyksta? – „Twitter“ paskyroje... (zylė)

– Mūsų kaprizingoji Maša, savo lėkštėje (košė).

– Berniukas labai garsiai verkia – susižalojo (pirštas).

Auklėtojas: vaikinai, ar norėtumėte išsaugoti mūsų šypsenas?

Vaikai: - Taip!

Mokytojas paskirsto mergaičių ir berniukų kontūrus (su akimis ir nosimi).

Auklėtojas: - Vaikinai, pasakykite man, ko trūksta mūsų veiduose?

Vaikai: - Šypsosi.

Auklėtojas: - paimkime pieštuką ir nupieškime šypsenas.

Pritvirtinkite baigtus darbus prie vatmano popieriaus ir pakabinkite juos rūbinėje.

Publikacijos šia tema:

Edukacinio užsiėmimo „Mano šeima“ I jaunesniųjų grupėje santrauka Tikslas: supažindinti vaikus su šeimos nariais. Tikslai: 1. Įskiepyti vaikams meilę savo artimiesiems. 2. Supažindinkite vaikus su nauju žodžiu „šeima“.

Pirmosios jaunesniųjų grupės edukacinių užsiėmimų santrauka „Kačiukas peršalo“ Pirmosios jaunesniosios grupės edukacinių užsiėmimų santrauka tema „Kačiukas peršalo“ Tikslas: supažindinti vaikus su sveika gyvensena naudojant.

GCD santrauka pirmoje jaunių grupėje "katė" Tikslai: išmokyti vaikus išdėstyti geometrines figūras į figūras. Tęsti žinias apie gyvūnų kūno dalis, žinias apie pagrindines spalvas.

"Gaidelis". GCD santrauka pirmoje jaunių grupėje Tikslas: ugdyti pažintinį aktyvumą ir smalsumą. Užduotys. Ugdomasis: 1. Išmokykite vaikus atskirti ir įvardyti savybes „kieta“.

GCD santrauka pirmoje jaunesniųjų grupėje pagal federalinį išsilavinimo standartąĮvadas Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginis švietimas yra svarbus, nes šiame amžiuje klojami pamatai.

Pirmoje jaunių grupėje pasivaikščiojimo santrauka PASIEIŠKITE PIRMOJE JAUNIŲ GRUPĖJE. Programos turinys: Parodykite pavasario dangaus bruožus, jo grožį. Suteikite vaikams idėją.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

12 kombinuotas darželis

kaimas Dolzhanskaya savivaldybės rajono Yeisko rajone

Tęstinės edukacinės veiklos apie juslinį mokinių vystymąsi trečiaisiais gyvenimo metais suvestinė.

Tema: „Žaislai“.

Pedagogas: Rudenko G.V.

1-oji jaunesnioji grupė Nuolatinių ugdomųjų juslinio ugdymo užsiėmimų santrauka

trečiųjų gyvenimo metų mokinių.

Tema: "Žaislai"

Tikslas: toliau ugdyti vaikų gebėjimą skirti ir įvardyti spalvas: mėlyna, balta.

Užduotys:

Ugdomasis: ugdyti gebėjimą skirti ir įvardyti spalvas,

koreliuoti objektus pagal dydį; suprasti klausimą „kiek?“, atsakydami vartokite „vienas“, „daug“;

netradicinių piešimo metodų naudojimas (pirštais)

Vystymasis: ugdyti nuoseklią kalbą;

gebėjimas deklamuoti eilėraščius; Plėsti žodžių žinias; skatinti vaikus atsakyti į klausimus; aktyvinti vaikų žodyną; kalboje vartoti būdvardžius; ugdyti smalsumą; ugdyti dėmesį, savarankiškumą, lavinti smulkiąją motoriką.

Ugdomasis: ugdyti gerumą;

empatijos jausmas veikėjams; skatinti padėti herojui; ugdyti susidomėjimą piešimu.

Medžiagos: žaislai kiškis, lapė, morkos, balti ir mėlyni nameliai, dėžutė, balti ir mėlyni kiškiai bei popieriaus lapai, guašo dažai.

Pamokos eiga.

Mokytojas klauso: „Kas čia pas mus? Vaikų atsakymai.

Vaikai apsižvalgo (mokytoja atneša žaislinį kiškį).

V: „Vaikai, kas pas mus atėjo?

Vaikų atsakymai.

Vs: „Koks zuikis? Ką turi zuikis?

Vaikų atsakymai (ausys, akys, uodega ir kt.)

Vs: „Kas žino eilėraštį apie zuikį? Jie pasakoja

eilėraštis:

A. Barto „Zuikį paliko šeimininkė“.

Lietuje liko zuikis.

Negalėjau pakilti nuo suolo,

Buvau visiškai šlapia.

V-l: „Gerai, vaikinai, ką mums zuikis atnešė? Vaikų atsakymai (graži dėžutė).

Vs: "Kokia dėžutė?" Vaikų atsakymai (dideli, gražūs ir kt.)

V-l: „Kaip manai, kas jame gali būti? Vaikų atsakymai (dovanos ir kt.)

V-l: „Pažiūrėkime, kas ten yra. O, kas tai yra? Vaikų atsakymai (balto ir mėlyno popieriaus kiškiai)

V-l: „Vaikinai, aš turiu zuikiams skanių, saldžių morkų. Kiek morkų yra mano upėje? (vienas). Ir dabar? (daug). Padovanokime kiekvienam zuikiui po vieną morką. (Vaikai kiekvienam zuikui duoda po morką.

Kiškutis dėkoja vaikinams ir kviečia

žaisti žaidimą

"Mažas baltas zuikis sėdi"

Mažas baltas zuikis sėdi ir judina ausis.

Šitaip, šitaip ir linguoja ausis.

Zuikis sėdi šaltas ir jam reikia pasišildyti mažąsias letenėles.

Plak-plak, ploji-plak, reikia sušildyti mažąsias letenėles.

Kiškučiui šalta stovėti, zuikiui reikia pašokti.

Kažkas išgąsdino zuikį, zuikis pašoko ir nušoko!

V-l: „Vaikinai, žiūrėk, kokios spalvos zuikiai? (balta ir mėlyna)

V-l: „Zuikis pasakė, kad kažkur netoliese vaikšto gudri lapė. Ji nori pagauti zuikius. Ką lapė gali padaryti su zuikiais? Vaikų atsakymai (valgyti)

V-l: „Kaip mes galime jiems padėti? Kur galime paslėpti zuikius? Vaikų atsakymai (į namus)

V-l: „Vaikams reikia paslėpti baltus zuikius baltame namelyje, o mėlynus – mėlyname namelyje, kad lapė jų nerastų. (Vaikai atlieka užduotį, mokytoja vaikšto su žaisline lape, ieškodama juos).

V-l: „Taip paslėpei zuikius, kad lapė jų nerado ir pabėgo. O jei zuikiai įbėgs į mišką, lapė jų visai nepagaus. Vaikinai, kai zuikiai pabėgo, ką jie paliko? Vaikų atsakymai (pėdsakai)

V-l: „Žiūrėk, mano zuikis pabėgo ir paliko šias žymes. Ir tu

Ar nupieš?

Vaikų atsakymai.

V-l: „Kaip mes galime piešti pėdsakus? Vaikų atsakymai (pieštukais, dažais).

V-l: „Ir tu ir aš piešime pirštais. Štai mūsų pėdsakai. Tiek turime takelių. Vaikinai, kas atėjo mūsų aplankyti? Vaikų atsakymai (zuikis, lapė, kiškiai).

V-l: "Kam mes padėjome?" Vaikų atsakymai.

Susijusios publikacijos