"Наша дружна сім'я. У школі" презентація до уроку з навколишнього світу (2 клас) на тему. Відкритий урок з навколишнього світу "наша дружна сім'я" Наша дружна сім'я з навколишнього світу

Тип уроку:комбінований

Ціль:

- Формування цілісної картини світу і усвідомлення місця в ньому людини на основі єдності раціонально-наукового пізнання та емоційно-ціннісного осмислення навчального особистого досвіду спілкування з людьми і природою;

Завдання:

Предметні

Навчаться пояснювати, що таке культура спілкування.

Отримають можливість навчитися усвідомлювати цінність традицій своєї сім'ї

Метапредметні

Регулятивні УУД:

Розуміти навчальне завдання уроку та прагнути його виконати;

Враховувати виділені вчителем орієнтири дії у новому навчальному матеріалі.

Пізнавальні УУД:

будувати міркування у формі зв'язку простих суджень;

Комунікативні УУД:

Будувати зрозумілі для партнера висловлювання.

Особистісні

Навчально-пізнавальний інтерес до нового навчального матеріалу;

Здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності;

Знання основних моральних норм

Основні види діяльності учнів

Розповідати за малюнками та фотографіями підручника про сімейні взаємини, про сімейну атмосферу, загальні заняття;

Формулювати поняття «культура спілкування»;

Обговорювати роль сімейних традицій для зміцнення сім'ї;

Моделювати ситуації сімейного читання, сімейних обідів.

Основні поняття

Сім'я: мама, тато, сестри, брати, бабусі, дідусі. Родовід. Сімейні традиції. Моральність.

Перевірка готовності до засвоєння нового матеріалу

Скільки людей у ​​твоїй сімї?

Як їх звати? 2.

Як ставляться один до одного члени сім'ї?

Вивчення нового матеріалу

« Родина -це об'єднання людей, згуртованих загальними інтересами »(за Ожегов С.І.)

Сім'я та сімейні цінності

3. Ви помічали схожість у словах «рідні», «родичі», «рідня»? Усі вони від слова «рід». Від нього і «родовід»історія сім'ї в кількох поколіннях.

Види родоводів

Перший виглядпочинає будуватися від вас і переходить до інформації про ваших далеких родичів. Як правило, потім іде батько, дідусь, прадід і т.д.

Главою другого видує найстарішим засновником, а потім перераховуються всі його нащадки, у тому числі і ви. Такий родовід допомагає широко поглянути на рід, його діяльність протягом багатьох часів.

Осмислення та розуміння отриманих знань

Родовід Іванови Петрови

Самостійне застосування знань

Зразок презентації про сім'ю

Домашнє завданняуч.с.42-47, роб. тетр. С. 23-25

Джерела інформації:

А. А. Плешаков підручник, робочий зошит Навколишній світ 2клас Москва

«Освіта» 2014

Хостинг презентацій навколишній світ

Цілі:познайомити з цілями та завданнями розділу; обговорити правила культури спілкування у ній.

Заплановані результати: учні усвідомлюють цінність традицій своєї сім'ї; навчаться пояснювати, що таке культура спілкування; робити висновки із вивченого матеріалу.

Устаткування: плакати «Будь уважний до близьких!», «Допомагай по дому!»; у учнів – кольорові фішки, кольорові олівці.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Аналіз перевірочної роботи

(Вчитель аналізує помилки, допущені у перевірочній роботі, розбирає завдання, які викликали труднощі.)

ІІІ. Актуалізація знань

(Можна використовувати КІМи (тест 39, с. 55-56).)

IV. Самовизначення до діяльності

Сьогодні на уроці ми починаємо вивчати новий розділ.

- Прочитайте на с. 41 підручник, як він називається. (Спілкування.)

— Прочитайте, чому ми навчатимемося, вивчаючи цей розділ.

— Що вам здалося особливо цікавим? (Відповіді дітей.)

— Слухайте дивовижну історію, що сталася з одним хлопчиком.

Жив-був хлопчик Толя. Як і всі діти, він навчався у школі. Якось Толя пішов у школу, не вивчивши уроку, і дуже боявся, що вчитель викличе його до дошки відповідати.

— Ах, якби я міг стати невидимкою, щоб мене ніхто не бачив і не чув, — подумав він.

Вчитель почав урок із переклички. Коли черга дійшла Толі, почувши своє прізвище, хлопчик відповів: «Я тут». Але вчитель, зітхнувши, сказав: «Шкода, що Толя не прийшов сьогодні до школи. Я хотів викликати його до дошки відповідати». Тут Толя зрозумів, що став невидимкою, і дуже зрадів.

Після уроку учні вибігли надвір. Вони весело розмовляли один з одним, сміялися, грали у різні ігри. Разом із ними вибіг Толя. Але хлопці не бачили хлопчика. Толя даремно намагався привернути до себе увагу. Йому дуже хотілося похвалитися, що він невидимий. Він підбігав то до одного, то до іншого хлопчика, казав їм щось смішне, навіть цукерки пропонував. Але хлопці просто не помічали його. Толі стало нудно, і він побіг додому. На подвір'ї він побачив, що мама стоїть на балконі і чекає на нього.

- Мамо, ось він я! - Закричав Толя.

Але мама не бачила і не чула його, тож нічого не відповіла синові.

— Я не хочу бути невидимкою, — заплакав Толя. — Хочу, щоб мама мене бачила, хочу розмовляти з хлопцями, хочу щоб вчитель викликав мене відповідати урок! Дуже погано бути невидимкою! Дуже погано бути одному!

І Толя знову став звичайним хлопчиком.

— Чи зацікавила вас ця історія? Що особливо запам'яталося? (Відповіді дітей.)

— Чому на початку казки Толя задоволений, що став невидимкою?

— Чому ж Толя вирішив, що невидимкою бути погано? (Відповіді дітей.)

— Припустіть, про що ми говоритимемо на уроці. (Про сім'ю.)

- Прочитайте тему уроку на с. 42. (Наша дружна сім'я.)

— Як ви вважаєте, які навчальні завдання ми поставимо перед собою? (Відповіді дітей.)

— Прочитайте, що пропонує нам Мураха.

V. Робота на тему уроку

1. Бесіда, робота за підручником

(Учні відповідають питання 1, 2 (с. 42).)

— Розгляньте малюнок нижче. Розкажіть про сім'ю.

— Як ви розумієте слова «культура спілкування»? (Відповіді дітей.)

— Розгляньте фотографії на с. 43. Виконайте завдання.

(Учні виконують завдання, потім розповідають про сім'ї.)

2. Виконання завдань у робочому зошиті №1,2 (с. 21).

(Самостійне виконання.)

VI. Фізкультхвилинка

(Учитель читає текст кілька разів, а учні поступово замінюють слова жестами (за одним словом після кожного прочитання.) Ковпак – діти показують на голову, мій – на себе, трикутний – показують руками трикутник, він – показують на іншого, не – мотають головою .)

Ковпак мій трикутний

Ковпак мій трикутний,

Трикутний мій ковпак.

І якщо він не трикутний,

Виходить, він не мій ковпак.

VII. Продовження роботи на тему уроку

- Прочитайте текст на с. 44-45 підручника. Обговоріть у парах роль сімейних традицій.

- Що таке традиція?

— Про які сімейні традиції ви прочитали?

— Які традиції є у ​​вашій родині?

- Які сімейні традиції вам сподобалися?

— Навіщо потрібні сімейні традиції?

— Що ви можете зробити для збереження добрих сімейних традицій?

— А зараз послухайте розповідь В. Осєєвої «Печень». Мама висипала печиво на тарілку. Бабуся весело задзвеніла чашками. Усі посідали за стіл. Вова присунув тарілку до себе.

— Діли по одному, — суворо сказав Мишко.

Хлопчики висипали печиво на стіл і розклали його на дві купки.

- Рівно? - Запитав Вова. Мишко зміряв очима купки.

- Рівне. Бабуся, налий нам чаю!

Бабуся подала обом чай. За столом було тихо. Купки печива швидко зменшувалися.

- Розсипчасті! Солодкі! — говорив Мишко.

- Угу! - відгукувався з набитим ротом Вова.

Мама та бабуся мовчали. Коли все печиво з'їли, Вова глибоко зітхнув, поплескав себе по животу і виліз з-за столу. Мишко доїв останній шматочок і глянув на маму - вона заважала ложечкою не розпочатий чай. Він глянув на бабусю - вона жувала скоринку чорного хліба.

— Як треба було вчинити хлопчикам, щоб усім було радісно? (Відповіді дітей.)

(Вчитель вивішує плакат «Будь уважним до близьких!».)

Втомлена з роботи

Надвечір прийшла мати.

І бачить, що у сина

Не прибрано ліжко,

Що холоне чай у склянці,

Що підлога не підмітна,

Що, лежачи на дивані,

Читає книжку він.

- А як ви зустрічаєте свою маму? (Відповіді дітей.)

— Що ви зробите, якщо до вас прийшов друг, а мама попросила вас їй допомогти? (Відповіді дітей.)

(Вчитель вивішує плакат «Допомагай по дому!».)

VIII. Рефлексія

(Учні відповідають питання підручника (с. 45, у рамці).)

(Учні дістають один із знаків і пояснюють свій вибір.)

IX. Підбиття підсумків уроку

- Про що ми говорили сьогодні на уроці?

- Що нового ви дізналися?

— Як треба поводитися стосовно близьких людей?

Домашнє завдання

Підготувати розповідь про традиції своєї сім'ї.

Додатковий матеріал

Дві нечупари

Йде Олена вулицею, а всі на неї дивляться і ворожать: це дівчинка чи щітка від пилососа? Висять на Леніній сукні нитки всякі, у волоссі пір'я застрягли, клаптики паперу, щоки всі в пилюці, руки та ноги — теж. Ні, щітка навіть після великого прибирання чистіша за Олену.

У старенького одного в охайному літньому костюмі від цього рідкісного видовища окуляри самі з'їхали на кінчик носа.

— Дівчинко, — промовив він, — чому ти така брудна? Олена оглянула себе:

— Я... це... тому...

Це все, що вона змогла пробурмотіти. Не знайшлося в неї слів відповіді.

— Де ти була? — спитав дідок. -У Віри...

— І ти у Віри сукнею своїм пил витирала, а кісками павутину змітала?

— Ні, — щоки в Олени запалали, — ми з нею гралися в хованки. Залізли тільки під стіл та під ліжко, а більше нічого не робили.

— Гм... — кашлянув дідок.

А Олена скоріше впорядковувати себе стала, соромно їй було дивитися в очі дідку.

А кому ще соромно має бути? Кому?

Та Вірі ж, тій самій, у якої Олена в гостях була, грала в хованки.

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа ліцей № 4 міста Данкова

Навколишній світ

Вчитель - Балашова

Маргарита Валентинівна

Тема уроку: Наша дружна сім'я

Цілі уроку : формування навичок культури спілкування та поведінки в сім'ї, розширення уявлень дітей про сім'ю, про домашні справи дорослих та дітей, про можливість взаємодопомоги між членами сім'ї.

Завдання:

Освітні: формувати уявлення дітей про сім'ю, удосконалювати вміння правильно називати членів сім'ї.

Розвиваючі: сприяти розвитку: мовлення, оперативної пам'яті, довільної уваги, наочно-дієвого мислення, творчих здібностей учнів, навичок роботи у групі, вміння ставити питання, знаходити потрібну інформацію.

Виховні : пробуджувати інтерес до предмета через прислів'я, пісні; виховувати культуру поведінки при фронтальній, груповій та індивідуальній роботі, уважне та дбайливе ставлення до близьких людей.

УУД:

Особистісні: усвідомлюють поняття «родина», почуття любові та поваги до членів сім'ї, турбота про близьких.

Регулятивні: формулюють мету на уроці за допомогою вчителя; визначають проблему уроку; промовляють послідовність дій на уроці; оцінюють правильність виконання; планують свою дію відповідно до поставленого завдання; вносять необхідні корективи на дію після його завершення; висловлюють своє припущення.

Комунікативні: вчаться оформляти свої думки у усній формі; слухати та розуміти мову інших; знаходити необхідну інформацію із джерела.

Пізнавальні : орієнтуються у системі знань: відрізняють нове від відомого з допомогою вчителя; здобувають нові знання: знаходять відповіді на запитання, використовуючи підручник, ІКТ, свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці.

Обладнання:

- проектор, презентація;

Чисті аркуші паперу;

Фішки; клей, рукавички з кольорового паперу. намальоване дерево;

Картки для роботи у групі.

Хід уроку

I. Організаційний момент

    Для хлопців дзвенить дзвінок,

    Починається урок.

    Час даремно не втрачайте,

    На запитання відповідайте,

    Дружно обговорюйте тему.

    Не пройде ваш даром праця,

    Знання користь принесуть.

    Актуалізація знань.

1. Індивідуальна робота за карткою.

    Підкресли назви тих частин тіла людини, які належать до її зовнішньої будови.

голова, шия, головний мозок, легені, серце, тулуб, руки, шлунок, ноги, кишечник, груди, спина

    Підпиши назву внутрішніх органів людини.

_
_____________________________

______________________________

______________________________

______________________________

______________________________

    З'єднай стрілками справи та час доби.

Відхід до сну

Уроки у школі

Прогулянка

    Закінчи правила:

Чистити зуби треба _____ рази на день.

Перед їжею потрібно обов'язково _____________ ___________.

Світло при листі має падати _________________.

    Які знаки позначають пішохідні переходи? Розфарбуй їх правильно.


    Обведи червоним олівцем отруйні гриби.


2.Фронтальна робота.

Який орган керує роботою всього організму?

Який орган змушує кров рухатись по всьому тілу людини.

Знайди неправильне висловлювання.

A) Щоб не хворіти, треба дотримуватись правил особистої гігієни.

Б) Щоб не хворіти, треба дотримуватись режиму дня.

B) Щоб не хворіти, треба їсти лише овочі та фрукти.

Ознаки якої хвороби перераховані: болі в горлі, очі, що сльозяться, температура?

Який транспортний засіб не оминають ззаду?

Яка речовина на кухні є небезпечною?

Яким телефоном викликають пожежників?

Де не можна збирати гриби?

Який вислів є вірним?

A) Купатися краще поодинці.

Б) Не можна купатися у незнайомому місці.

B) Добре купатися у холодній воді.

3. Тест

Тема: "Небезпечні незнайомці".

1.Вибери неправильне твердження:

1. Двері можна відчиняти, якщо дзвонить незнайома людина.

2. Якщо у двері дзвонить листоноша, монтер, лікар, міліціонер, все одно не відчиняй, якщо ти не знаєш цих людей.

3. Злочинець може переодягтися у будь-яку форму.

2.Що ви відповісте, якщо незнайома людина запитає телефоном, чи вдома батьки

1. Що батьків, немає вдома;

2. Що батьки вдома, але зайняті;

3. Коли прийдуть батьки. 3.Что можна приймати від незнайомих людей?

1. Цукерки;

2. Гроші;

3. Іграшки,

4. Нічого не брати.

4.Что не можна робити, якщо незнайома людина намагається відвести тебе силою?

1. Вириватися, втекти,

2. Кинутися за допомогою до перехожих,

3. Кричати щосили, привертаючи увагу.

4. Спокійно піти із незнайомцем.

5.В якому разі можна поїхати з незнайомцем машиною?

1. Якщо ти не встиг на автобус, тролейбус,

2. Якщо він приїхав за дорученням батьків;

3. У жодному разі.

4. Якщо ти спізнюєшся.

5. Якщо він просить показати дорогу.

6. Що робити, якщо незнайомець намагається відчинити двері?

1. Зателефонувати «02», повідомити свою точну адресу.

2. Зателефонувати батькам, бабусі, сусідам.

3. Приготувати предмет удару;

4. Відкрити двері та впустити незнайомця.

7. Чи можна грати з настанням темряви?

1. Так, можна. 2. Можна, із друзями. 3. Не можна.

3. Самоперевірка

III. Самовизначення до діяльності.

Я розповім вам історію, що сталася з одним хлопчиком.

А ви, хлопці, намагайтеся простежити, як змінювався настрій нашого героя, щоб потім поміркувати, висловити свою думку, чому це відбувалося, та визначити тему уроку.

«Жив-був хлопчик. Якось він балувався і випадково розбив мамину улюблену вазу! Мишко злякався, що мама зараз увійде та побачить, що це він зробив. Він подумав, що було б добре стати невидимою. Мама увійшла до кімнати, подивилася навколо, але Мишка не побачила. Мишко зрозумів, що його бажання виповнилося, і дуже зрадів!

Він побіг надвір до друзів. Вони розмовляли один з одним, сміялися. Мишко даремно намагався привернути до себе увагу. Йому дуже хотілося похвалитися, що він невидимий. Він підбігав то до одного, то до іншого хлопчика, казав їм щось смішне, навіть цукерки пропонував. Але хлопці просто не помічали його. Мишкові стало нудно, і він побіг додому. На подвір'ї він побачив, що мама стоїть на балконі і чекає на нього.
- Мамо, ось він я! – закричав Мишко. Але мама не бачила і не чула його, тож нічого не відповіла синові.
- Я не хочу бути невидимкою, - заплакав Мишко. – Хочу, щоб мама мене бачила! Дуже погано бути невидимкою! Дуже погано бути одному! І Мишко знову став звичайним хлопчиком .

Чи зацікавила вас ця історія?

Що особливо запам'яталося?

Як змінювався настрій хлопчика?

Чому Мишко спочатку був задоволений, що він став невидимкою?

Розшифруйте ребус.

- Як ви вважаєте, яка тема нашого уроку?(Спілкування, сім'я)

Так, ми починаємо вивчати великий розділ підручника «Спілкування». У своєму житті ми спілкуємось із різними людьми. Люди діляться один з одним своїми переживаннями, радощами, захопленням, смутком. Людина не може жити без спілкування з іншими людьми. Ми вирушаємо в подорож країною спілкування. Ми починаємо вивчати розділ "Спілкування", а тема нашого уроку "Наша дружна сім'я". Чому ми навчатимемося на уроці?

IV. Робота на тему уроку. 1.Прочитайте висловлювання Л. Н. Толстого. Як ви розумієте ці слова? «Щасливий той, хто щасливий у себе вдома» Л.Н. Батьківщина кожного з нас починається з рідного дому, із сім'ї. А що таке у вашому розумінні родина?

З ким ми спілкуємося? (З однокласниками, вчителями, батьками тощо)

З ким найчастіше? (з батьками).

Де відбувається спілкування? (У школі, на вулиці, будинки і т.д.)

А хто найближчі люди для кожного з вас? (батьки, бабусі та дідусі… - сім'я)

Вимовте слово «родина». Які слова в ньому заховані?

Хто знає, чому саме 7?

Із кого складається сім'я? (Тому що найближчі люди – мама, тато, 2 бабусі, 2 дідусі та Я. Ось і виходить число 7.)

Спілкування з людьми у кожної людини починається у ній.

- Як ви розумієте слово "родина"?

1) Сім'я – група людей, які пов'язані між собою спорідненими відносинами

2) У словнику Ожегова записано так:

Сім'я – це група близьких родичів, котрі живуть разом

3) Сім'я ділиться на 2 слова "сім" і "я" - це семеро як я, адже в сім'ї все чимось схожі один на одного: обличчям, голосом, поглядом, характером: можуть бути спільні захоплення та улюблені заняття

Сім'я – найголовніше у житті для кожного з нас. Сім'я – це близькі та рідні люди, кого ми любимо, з кого беремо приклад, про кого дбаємо, кому бажаємо добра та щастя.

– Що може об'єднувати членів сім'ї? (Турбота один про одного, ніжність, любов, ласка, турбота). 2. Самостійна робота у групах «Ознаки дружної сім'ї»

А тепер давайте подумаємо, що поєднує всіх членів сім'ї. Для цього прочитайте пропозиції на дошці та знайдіть ті, які можуть бутиознакою доброї та дружної сім'ї 1. Члени сім'ї щодня сваряться, кривдять одне одного.

2. Члени сім'ї люблять і не кривдять одне одного.

3. Живуть у одній квартирі.

4. До кожного члена сім'ї своя окрема квартира.

5. Разом займаються домашнім господарством.

6. Кожен член сім'ї відпочиває окремо.

7. Разом розподіляють гроші на покупки.

8. Разом відпочивають та проводять свій вільний час.

9. У кожного свій гаманець.

10. Кожен член сім'ї має своє господарство.

2 . Яку сім'ю можна назвати дружною? - Сьогодні про це дізнаємось. Звернемося до сім'ї наших друзів, Сергія та Наді. Відкрийте підручники на сторінці 46. Розгляньте малюнок. Розглядаючи малюнок, ми можемо чути, про що розмовляють наші герої, як звертаються друг до друга. Спробуємо пожвавити картину. - Як ви вважаєте, про що вони розмовляють? Як звертаються одне до одного?

Підсумок: вони розмовляють шанобливо, ввічливо, вони уважні та дбайливі один до одного.

Сценка. Послухайте уважно і скажіть:

До дідуся та бабусі Настя та Володя,
У гості на оладки у вихідний приходять.
Онук Володя попросив: - Діду, налий мені чаю.
Дід схилив голову, Вові відповідаючи:
- Погано чую я внучок, не подружжя тобі я.
Я вже дідок, ось і слух слабшає.
Настя бабусі грубить: - Ти не бачиш,
Що сільничка тут стоїть, на столі без солі?
Насті бабуся у відповідь: - Адже я бачу погано,
Мені вже багато років, допоможи мені малюк.
Стало після цих слів соромно дітям дуже.
Вова каже: - Готовий! Я в усьому їм допомогти».
- Та й мені не по собі, Настя вторить братові -
У тому, що стали слабшими, ви не винні!
Через багато, багато років ми будемо такі.
Я – бабуся, Вова – дід, усі старіють люди.
Очі, вушка заболять і в нас колись.
Так розумно кажуть славні хлопці!
Ставлять самі все на стіл чай по чашках ллється.
Тут і дідусь розквіт, бабуся сміється!
Ви, хлопці, ніколи близьким не грубіянить.
Діда з бабусею завжди щиро любите!

Що вам не сподобалося у вчинках дітей?

Чого вони не врахували? (що дідусь з бабусею старенькі)

Чи можна грубити старшим: мамі, татові, дідусеві, бабусі?

Які ввічливі слова ви використовуєте у своїй промові під час спілкування з дорослими?

а) привіт, добрий день (вітання)

б) до побачення, поки що, щасливого шляху (прощання)

в) вибачте, вибачте, винен (вибачення)

г) дякую, дякую (подяка)

д) будьте ласкаві, будь ласка (прохання)

3.Культура спілкування.

Як ви вважаєте, що таке культурне спілкування? (Ввічлива мова, культурна поведінка, добре, поважне ставлення до людини) - А є такий вираз культура спілкування. Чи потрібна вона у сім'ї?
Висновок. Культура спілкування – ввічлива мова, культурна поведінка, добре, шанобливе ставлення до людини.

(Культура спілкування потрібна нам, щоб сім'я була дружною та щасливою)

Батько розбив
Дорогоцінну вазу
Бабуся з мамою
Нахмурилися одразу.
Але тато знайшовся:
Глянув їм у вічі
І несміливо і тихо
"Вибачте" сказав.
І мама мовчить,
Усміхається навіть.
- Ми купимо іншу,
Є краще у продажу…
Вибачте - Здавалося б,
Що в ньому такого?
А ось яке
Чудове слово!
- Хлопці, а ви знаєте, чому татові так легко пробачили? Як ви просите прощення? Чи можна грубити один одному, давати образливі прізвиська, кривдити молодших? (…)
4. Взаємодопомога у сім'ї
Ціль
. Будьте уважні, ви повинні зрозуміти без чого ще, не можна жити в сім'ї.
Вова плаче тонко-тонко
І очі тре кулаком:
- Я вам зовсім не дівчисько
- Не піду за молоком!
Мама дивиться без посмішки:
- Що ж зробиш помилку,
Мені не допомагатимеш,
Не пущу тебе гуляти.
Постояв, подумав він.
- Ну, давай свій бідон.
Вові сумно та прикро,
Він крокує стороною:
Може, так не буде видно
Всім бідона за спиною?
Дядько з довгими вусами,
Височений як батько,
Посміхнувся: «Мабуть мамі
Допомагаєш – молодець».
І вже не стороною -
Вова гордо йшов додому.
Хоч сходами скакав,
Молоко не розплескав.
- Мамо, що ще купити?
Я можу ще сходити!
– Отже, про що була ця сценка? (треба допомагати старшим у сім'ї)
Висновок. Ставтеся шанобливо до всіх членів сім'ї, намагайтеся допомогти і самі не соромтеся попросити допомоги.
5. Разом виконувати роботу по дому
Тато з мамою на заводі,
Варить бабуся обід,
А у Ліди та Володі
Жодної справи немає.
Ходять нудні з ранку
І братик і сестра.
Дід стукає, відерце лагодить,
Підкликав до себе онуків.
«З якої такої причини
Малюки мої мовчать?
Я ось старий, а мені не нудно»,
- Говорить суворо дід,
- «Пояснити можу науково
У чому полягає секрет».
Помовчав старий трохи,
А потім додав суворо.
- Ви сюди подивіться онуки,
Ось на ці руки.
На мозолисті руки.
Мовчки дивляться онуки
А на онуків дивиться дід:
- Ну, зрозуміло, в чому секрет?

Знають дорослі та діти
Жити невесело на світі
Якщо у житті справи немає.
– Про що нам розповіли хлопці?
Висновок. У сім'ї все треба робити разом, допомагати одне одному. 6. Робота з підручником.Розгляньте картинку на сторінці 47.
Виконаємо практичну роботу. Накрийте фішками картинки, де показано те, що буває не тільки в сім'ї Сергія та Наді, а й у твоїй родині.

Як ви ще допомагаєте дорослим? (Відповіді дітей)

Висновок. Молодці! Дбайте про батьків, у них багато труднощів.
- Родичі дбають один про одного. Родичі допомагають одне одному. – А яку сім'ю називають дружною? (Сім'я, в якій усі поважають ін. ін., дбають ін. про ін., підтримують та допомагають ін. ін., разом проводять вільний час…).

З'являється плакат «Не забувай виконувати доручення батьків»

7. Читання вчителем легенди « Як з'явилася дружна сім'я».

Про дружні сім'ї складають легенди. Послухайте одну із них.

Давним давно жила сім'я, в якій було 100 чоловік, але не було між ними згоди. Втомилися вони від сварок та розбратів. І ось вирішили члени сім'ї звернутися до мудреця, щоб він навчив їх жити дружно і щасливо. Мудрець уважно вислухав прохачів і сказав: "Ніхто не навчить вас жити щасливо, ви повинні самі зрозуміти, що вам потрібно для щастя". Зібралася ця величезна сім'я на сімейну раду і вирішили: «Нехай кожен напише лише одне слово, яке вважає за важливе для щастя сім'ї». Написали за одним словом.

Як ви вважаєте, які слова написала ця сім'я ? (Розуміння, кохання, турбота, поваги е…).

Якщо кожен член сім'ї дотримуватиметься цих правил, то в сім'ї пануватимуть мир та злагода. Отже, всі будуть щасливі.

8. Самостійна робота із самоперевіркою(Робота в парах)
- Я роздам вам листочки, де треба буде вибрати висловлювання, які допомагають сім'ї жити весело та щасливо. Ці висловлювання треба наголосити.

Відповідають із місця. Якщо інші згодні, то показують зелений світлофор, якщо не згодні – червоний.
Що потрібно робити, щоб ваша сім'я жила весело та щасливо? Наголосіть.

    Допомагати один одному.

    Дивитися телевізор.

    Чи не прибирати в кімнаті.

    Разом відпочивати.

    Пізно вставати і пізно лягати.

    Дбати про молодших сестричок і братиків.

    Допомагати батькам, бабусям та дідусям.

    Просити купити собі іграшку.

    Вітати зі святами.

    Розповідати один одному новини. 9. Робота у групах.Вправа «Продовжи пропозицію»- Якби зараз до нас на урок прийшли найближчі вам люди, то, подумайте, щоб ви могли їм сказати, а допоможуть нам у цьому пропозиції, але вони не закінчені. Ваше завдання:прочитати та закінчити пропозицію.

Я хочу, щоб мої мама та тато були…
- Я люблю, коли бабуся…
- Мої мама та тато для мене самі…
- Я люблю своїх батьків за те, що…
- Я довіряю своїм батькам...
- Я люблю свого дідуся за те, що…
- Я хочу своїм батькам побажати…
- Свою сім'ю я вважаю…
- Моя матуся для мене сама… 8. Читання тексту на сторінках 44-45 підручників.Що таке традиція? Традиції -те, що перейшло від одного покоління до іншого, що успадковано від попередніх поколінь. Покоління- Одночасно живуть люди близького віку.

Загадки:

1 . Вона найкраща на світі,

Без неї прожити не можна.

Є вона у Каті, Петі

І, звісно, ​​у мене. (Мама)

2 . Шафа важка хто посуне?
Хто розетки нам полагодить,
Хто всі полички приб'є,
У ванній вранці хтось співає?
Хто у машині за кермом?
На футбол ми з ким підемо? (Папа)

3. На нього завжди дивлюся

І беру з нього приклад.

Він на тата так схожий!

Але тільки з сивиною - і що ж? (дідусь)

4. У мами робота, у тата робота,

У них для мене лишається субота!

А з нею я вдома завжди,

Вона не лає мене ніколи! (бабуся)

5 . Мамі на радість, татові в нагороду,

Він з'явився, спадкоємець – втіха.

Рідний, нетямущий, ґудзички-очі –

Йому вся увага, турбота та ласки. (Син)

6. Радість в очах, в очах здивування,

У сім'ї у нас нині ще додаток!

У будинку в нас з'явилося дівчисько!

Тепер я їй брат, а вона мені … (сестренка)

7. Вона все на світі пам'ятає та знає

І бабуся мамою її називає!

І часто приходять до неї в будинок лікаря

Вона ж мені пра ..., вона ж мені пра ... (бабуся)

8. У мами сестра

Веселі не знайдете!

Їй дуже пишаюся

Адже вона моя... (тітка)

9. До нас приїхав татовий брат.

Зустріч із ним я дуже радий!

Він твердить, в очі мені дивлячись:

«Руку тисни, адже я твій ... (дядько)

10. У мультфільмі за казкою Володимира Сутєєва «Мішок яблук» заєць часто повторював, що його вдома чекають: «…чотири синочки та лапочка-…» (дочка)

11 . перекладу російською мовою: der Bruder (брат)

12. Як називають сина брата чи сестри? (племінник)

Зберіть до груп людей одного покоління. Дискусія з проблеми: до якого покоління віднести сестричку та брата.

Про які сімейні традиції ви прочитали?

Які традиції є у ​​вашій родині?

Навіщо потрібні сімейні традиції?

Що ви можете зробити для збереження сімейних традицій?

10. Підсумок уроку.

1) Що означає слово «родина?» (з'являється плакат)

2) Як потрібно ставитися до старших у ній?

3) Як слід ставитися до молодшим?

4) Яку сім'ю можна назвати дружною?

Виберіть відповідь:

1. Де часто трапляються свята.

2. Де разом відпочивають.

3. Де разом трудяться та відпочивають.

4.Де кожен робить свою справу.

5) Що ж головне у сім'ї, на чому будуються міцні сімейні стосунки?
Правильно. Сім'я, в якій всі поважають одне одного, дбають один про одного, підтримують і допомагають один одному, разом проводять вільний час – це дружна сім'я.

Сім'я - це щастя, любов і удача,

Сім'я – це влітку подорожі на дачу.

Сім'я – це свято, сімейні дати,

Подарунки, покупки, приємні витрати.

Народження дітей, перший крок, перший белькіт,

Мрії про хороше, хвилювання та трепет.

Сім'я – це праця, один про одного турбота, Сім'я – це багато домашньої роботи.

Без чого на білому світлі дорослим не прожити і дітям?

Хто вас підтримає, друзі?

Ваша дружна СІМ'Я.

Це слово кожен знає,

Ні на що не проміняє!

VIII. Рефлексія. Проектна творча діяльність.

Давайте продемонструємо, як ми засвоїли урок, а також виявимо свою творчість. Ви зараз створюватимете «Будинок моєї родини». При створенні будинку використовуйте ті будівельні матеріали, на яких написані слова, які, на ваш погляд, потрібні для дружної родини.

А чи може будинок мрії стояти пустим? Як ви вважаєте, хто в ньому повинен жити? (заселення будинку членами сім'ї)

Збудувати Будиночок моєї родини У кожного на парті є аркуш із малюнком будинку. Вам потрібно буде збудувати будинок своєї мрії. -Прочитайте слова під цифрою 1, 2, 3, 4 і запишіть у віконцях ті слова, які на вашу думку потрібні для дружної сім'ї. 1.Дружна, зла, жорстока, любляча, весела, шкідлива, нестерпна, дбайлива 2. Розуміння, недовіра, любов. 3. Шкадуємо, дбаємо, співчуваємо, цінуємо, не цінуємо, не любимо. 4 . Підтримка, взаємодопомога, ворожнеча, злість , недовіра . - Які слова для своєї сім'ї ви обрали? (У дошки 2 - 3 учня зачитують слова, характеристики своєї сім'ї) - Ну, що ж, я дуже рада, що ваші сім'ї дружні, в них живе кохання та розуміння.

(Діти виконують роботу під фонограму пісні «Моя сім'я»

З 2008 року 8 липня в нашій країні почали відзначати свято, День сім `ї, кохання та вірності. У свята є і свій офіційний символ, - ромашка. Ромашка - це найвідоміша і найпоширеніша квітка в Росії. Свято проходить у літній період, який традиційно асоціюється із квітами.

Сім'я – це рідне слово! Скільки там світла, добра та тепла! Як ми пишаємось своїми рідними За всі їхні заслуги, за всі їхні справи! Очі материнські нас зігрівають, Як сонця сяйво, вони гарячі. А руки батька від біди затуляють. Турбота рідних – як сонця промені!

IX. Підбиття підсумків уроку

X. Домашнє завдання.

Підручник: стор.42-45,

Робочий зошит: стор.25. №3, 5

Творче завдання: «Історія моєї родини» (-Хто і що допоможе краще дізнатися, досліджувати історію своєї родини?) бабусі та дідусі, альбоми з фотографіями)

Розпитай своїх тат, мам, бабусь і дідусів, і постарайся продовжити гілки спорідненості якнайдалі в минуле, підписуючи повні імена та дати народження своїх родичів.)

Використана література:

А.А. Плешаков.Навколишній світ. Підручник для 2 класу, 2 частина. Стор. 42-47;

А.А. Плешаков.Робочий зошит для 2-го класу до підручника А.А. Плешакова «Навколишній світ» 2 частина

Є.М. Тихомирова. Поурочні розробки з предмету «Навколишній світ».

1. Асмолов А. Г. «Як проектувати універсальні навчальні дії у початковій школі»

2.Корбакова І.М. Терешіна Л.В. Діяльнісний метод навчання: опис технологій, конспекти уроків. 1-4 класи. - Волгоград: Вчитель, 2006

    3. Шубіна Т.І. Діясний метод у школі http://festival.1september.ru/articles/527236/Казакова О.В., Сбоєва Н.А., Гаврилкіна Н.І. Поурочні розробки за курсом «Навколишній світ». Універсальне планування, 2 клас. -

Тема урока.Наша дружна родина

Ціль: познайомити дітей з поняттям «родина»,п надати значення сім'ї у житті.

Завдання уроку:

Освітні :

    • уточнити елементарні уявлення про сім'ю та розуміння споріднених відносин; пояснити, що таке покоління;

      допомогти засвоїти основи взаємин із членами сім'ї;

      вчити працювати за зразком.

Розвиваючі :

    • розвивати увагу, пам'ять, мовлення;

      розвивати вміння працювати у групах, вміння приймати рішення, допомагати один одному

Виховні:

    • виховувати повагу до батька та матері, рідних, почуття відповідальності, гордості за свою сім'ю;

      формувати в учнів ставлення до сім'ї, як людей, котрі люблять одне одного, піклуються друг про друга.

Тип уроку : вивчення нового матеріалу

Форма проведення : журналістське розслідування

Обладнання: кросворд, картки для кластера, промінчики, хмарки, квіти, музичний супровід, шаблон сімейного герба, малюнки тварин і рослин, тексти притчі, картки-цеглинки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

На дошці ви бачите кросворд, розгадавши його, ми дізнаємося про тему уроку.(Додаток 1)

По горизонталі:

1. Найстарший чоловік у великій сім'ї.(Дідусь)

3. Хто не жартома, а всерйоз
Нас забити навчить цвях?
Хто навчить сміливим бути?
З великого впавши, не нити,
І коліно роздряпавши,
Чи не ревти? Звичайно,…
(Папа)

По вертикалі:

1. Усміхаюся я як мама,
Так само хмуруюсь я вперто,
У мене такий самий ніс
І такий самий колір волосся.(Дочка)

3. Хто вас, дітки, дуже любить?
Хто вас ніжно так голубить,
Не стуляючи вночі око
Все дбає про вас?
(Мама)

4. Ніс курносий,

У очах блиск.

Він на місці не сидить,

Вивчає все довкола,

Мамі, тату найкращий друг!(Син)

Правильно, сьогодні говоритимемо про сім'ю. Я хочу, щоб ви задумалися про важливість та необхідність сім'ї.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1 . Складання кластера «Сім'я» (Додаток 2)

Які асоціації зі словом «сім'я» у вас виникають?(Відповіді дітей).

мама і тато

бабуся дідусь

брат сестра

тітки та дядьки

2. Постановка проблемного питання

Що таке сім'я? (Сім'я – найближче оточення людини.)

Сім'я – найголовніше в житті для кожного з нас – це близькі та рідні люди, ті, кого ми любимо, з кого беремо приклад, про кого дбаємо, кому бажаємо добра та щастя. Саме в сім'ї ми вчимося любові, відповідальності, турботі та повазі. Як важливо, буває знайти своє місце, і жити, розмірковуючи про те, що потрібен комусь, що жити цікаво, що є і робота і будинок.

Навіщо потрібна сім'я? Яку роль має кожен член сім'ї?(Відповіді дітей)

Сім'я як сонечко, яке даруєтепло, добро, любов... А яке ж сонце без промінчиків?(На дошці з'являється сонце.) (Додаток 3)

У кожного з вас на парті є промінчик. Напишіть на ньому комплімент сім'ї. Що означає слово «комплімент»?(Похвала, приємні, люб'язні слова)

(Рідна, культурна, дружна, ввічлива, щаслива, життєрадісна, працьовита, гостинна, господарська, доброзичлива, спортивна, дисциплінована тощо)

Як ви вважаєте, що може заважати щастю сім'ї?

(Сонечко закривають хмарки, на яких діти записують слова: з сміття, зайнятість батьків, образи, неувага, конфлікти, втома, нерозуміння, хвороби, матеріальні труднощі, пияцтво.)

(Додаток 4)

А на чому ґрунтується щаслива родина?

(Слови записуються на зображеннях кольорів, прикріплюються внизу). (Додаток 5)

(Кохання, взаємоповага, довіра, взаємодопомога, взаєморозуміння.)

Чи завжди ви робите так, щоб ваші родичі були щасливі?

(Відповіді дітей).

3. Фізкультхвилинка «Сімейна зарядка»

Восени, весною,
Влітку та взимку.
Ми у двір виходимо
Дружною сім'єю.
Встанемо в коло та по порядку
Кожен робить зарядку.
Мама руки піднімає.
Батько бадьоро присідає.
Повороти вправо-ліворуч
Робить мій братик Сева.
А я сам біжу підтюпцем
І хитаю головою.

IV. Вивчення нового матеріалу

Я пропоную розпочати своє журналістське розслідування «Що таке сім'я?»

(Діти об'єднуються у групи за рівнями: експерти – високий рівень; літератори та проектувальники – достатній; будівельники – середній.)

1 група - проектувальники

Завдання: скласти сімейний герб.(Додаток 6)

За старих часів у багатьох багатих і знатних сімей існували сімейні герби. Вони відбивали традиції, уклад, спосіб життя сім'ї. Обов'язково на гербі зображалися тварини та рослини, що мають різне значення, наприклад:

(На картці – малюнки тварин, птахів, рослин та їх значення).

лев - сила, великодушність
орел - влада
вівця - терпіння, лагідність
ворон - довголіття
олень - символ воїна
чапля - полохливість
вовк - жадібність, агресія
павич - марнославство, хвастощі
дуб - фортеця
пальма - довговічність
сливове дерево - світ

Спробуйте скласти свій герб сім'ї, наприклад, у якій усі чоловіки у роду були воїнами, сильними, сміливими, відважними, виборювали світ.

(Діти прикріплюють до шаблону герба відповідні малюнки.)

2 група – експерти

(Діти цієї групи отримали випереджувальне завдання - переглянути мультфільми «Мамонтеня», «Сестриця Оленка та братик Іванко», «Лунтик» (1 серія).)

Завдання : дати розгорнуті відповіді питання.

Запитання на картках(Додаток 7) : Кого шукає мамонтеня? Кого йому бракує? Чому йому погано одному?

Чому братик став козенятком? (через непослух)

Кого шукав Лунтік? (Відповідь хлопців та висновки)

3 група – літератори

Завдання : прочитати притчу «Ладна сім'я» та дати відповідь на запитання.

Жила-була у світі сім'я. Чи не проста сім'я. Понад 100 осіб налічувалося у ній. Чи мало таких сімей? Так, багато. Але ця родина була особлива. Ні сварок, ні лайки, ні бійок, ні розбратів. Дійшла чутка про цю родину до самого владики. І вирішив він перевірити, чи правду кажуть люди. Прибув він у село, і душа його зраділа: чистота та порядок, краса та світ.

Добре дітям, спокійно старим.

Здивувався владика і вирішив дізнатися, як досягла всього цього сім'я. Прийшов він до старійшини. "Розкажи", - каже. Довго писав щось на папері старійшина. А коли написав, простяг владиці. Усього 3 слова були написані на папері … . (Любов, прощення, терпіння.)

Які слова написав глава сім'ї?

4 група – будівельники «Сімейного будиночка»

Завдання: я пропоную вам подумати, що є основою, фундаментом будь-якої сім'ї, кожного будинку. Виберіть потрібні слова. На картках-«цеглинках» написані слова: любов, щастя, повага, тепло, турбота, радість, розуміння, затишок, переживання, взаємодопомога.(Діти обирають «цеглинки» і прикріплюють у фундамент будинку).

(Додаток 9)

V . Підсумок уроку

Що таке сім'я?

Сім'я – це коли всі разом. Сім'я – це щастя та любов у домі. Сім'я – це те, що дуже складно знайти та страшно втратити. Сім'я – це найважливіше у житті. Сім'я – це щастя, кохання та удача. Сім'я – це найдорожче, що єне у кожного із нас. Сім'я – це там, де тепло та смачно.

І на закінчення уроку хочеться сказати словами з вірша…

Сім'я - це щастя, любов і удача,
Сім'я – це влітку подорожі на дачу.
Сім'я – це свято, сімейні дати,
Подарунки, покупки, приємні витрати.

V. Рефлексія

На етапі рефлексії використовується прийом «Радісний і сумний Лунтік». Діти віддають жетон тому персонажу, настрій якого вони поділяють зараз.(Додаток 10)

VI. Домашнє завдання

Скласти невелику розповідь на тему: "Моя сім'я".

ЛІТЕРАТУРА

1. Матюшкін А.М. Проблемні ситуації у мисленні та навчанні. - М: Педагогіка, 1972.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

НАША ДРУЖЕВА СІМ'Я. В ШКОЛІ.

Перевірка домашнього завдання. Дайте відповідь на запитання запропонованого вам тесту, вибравши одну правильну відповідь.

Перевір себе! Переходячи вулицю, необхідно бути зібраним, уважним, обачним. Якщо в будинку несподівано почалася пожежа, яку ти не можеш загасити самостійно, необхідно викликати пожежників телефоном 01 . Залишившись вдома один без дорослих, коли зателефонують у двері, ти маєш подзвонити татові, мамі чи міліції.

Без чого не може жити людина?

НАША ДРУЖЕВА СІМ'Я. В ШКОЛІ.

Культура спілкування Культурна поведінка Ввічлива мова Добре, поважне ставлення до людини

Ми спілкуємося не тільки в сім'ї, а й у … 1 2 3 4 5

Ми спілкуємося не тільки в сім'ї, а й у … 1 ш к а ф 2 3 4 5

Ми спілкуємося не тільки в сім'ї, а й у … 1 ш к а ф 2 до о с к а

Ми спілкуємося не тільки в сім'ї, а й у … 1

Ми спілкуємося не тільки в сім'ї, а й у …

Ми спілкуємося не тільки в сім'ї, а й у …

ДОБРЕ або ПОГАНО Випуск підготували учні 2 класу. Шкільна стінгазета. Випуск №14.

Правила поведінки на уроці та зміні.

Що таке культура спілкування? Чи потрібна культура спілкування в сім'ї та в школі?


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Узагальнення досвіду роботи Проект по роботі з сім'єю "Наша дружна сім'я-школа, батьки та я!"

Сьогодні вчитель і батьки повинні розглядатися як партнери у вихованні дітей, а це означає рівність сторін, їхню взаємну повагу та зацікавленість у успішній співпраці, що неминуче в...

Подібні публікації