Atviri užsiėmimai ankstyvojoje grupėje. Integruota pamoka ankstyvojo amžiaus grupėje: „Tokie reikalingi dalykai. Pirštų žaidimas „Šis pirštas yra mama“

Ugdykite vaiko jutiminius gebėjimus: gebėjimą atkurti visumą dalimis. Ugdykite suderintus rankos ir akies veiksmus, gebėdami atsekti vaizdą išilgai kontūro. Išmokite atpažinti paveikslėlyje pavaizduotą objektą ir pavadinti jį. Raskite identiškas nuotraukas. Lavinti kalbą, turtinti aktyvųjį žodyną, įvesti naujus ir kartoti pažįstamus žodžius (automobilis, piramidė, kiškis, pelėda, višta, vištos).

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Pamokų santrauka ankstyvojo amžiaus grupei pagal federalinį išsilavinimo standartą“

-pamokos apie pažintinį vystymąsi (ankstyvojo amžiaus grupė) santrauka tema:
Pamokos santrauka ankstyvojo amžiaus grupei pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą

Ankstyvojo amžiaus grupė

Edukacinė sritis: "Pažinimas"

Veiklos rūšis: "komunikacinis"

Tema: „Surinkite paveikslėlį iš dviejų pusių“

Tikslas: Ugdykite rankų ir akių koordinaciją

Užduotys: Ugdykite vaiko jutiminius gebėjimus: gebėjimą atkurti visumą dalimis. Ugdykite suderintus rankos ir akies veiksmus, gebėdami atsekti vaizdą išilgai kontūro. Išmokite atpažinti paveikslėlyje pavaizduotą objektą ir pavadinti jį. Raskite identiškas nuotraukas. Lavinti kalbą, turtinti aktyvųjį žodyną, įvesti naujus ir kartoti pažįstamus žodžius (automobilis, piramidė, kiškis, pelėda, višta, vištos).

Ugdyti emocinę vaikų reakciją sutikus naujus herojus.

Įranga: piešiniai Objektų paveikslai – du komplektai. Iš kiekvieno rinkinio parenkami identiški paveikslėliai (po 2 vnt., vienas paveikslas perpjaunamas griežtai per pusę, kitas lieka sveikas, kaip pavyzdys atrankai). Būtina naudoti paveikslėlius, kurie, pjaustant vertikaliai arba horizontaliai, sudaro visiškai identiškas dalis: sujungti jie sudaro vieną visumą (piramidė, kiškis, automobilis, vištiena ir kt.)

1.Organizacinis momentas

Sveiki, dangus mėlynas (pakelkite rankas)

Sveika, auksine saule (rankomis nupieškite ratą)
Sveiki, lengvas vėjelis (sukite rankas virš galvos)
Sveika, gėlyte, (ištiesk rankas į priekį)
Labas, rytas, laba diena, (pasuka kairėn, dešinėn)
Mes netingi pasisveikinti!

2. Motyvacinis – orientacinis etapas

Skambant linksmai muzikai ir šokiams į grupę įeina žaislinis klounas (nuotrauka).

Klounas: Sveiki vaikai!

Aš skridau pro šalį ir pamačiau tave pro langą.

Leisk pagalvoti, aš užeisiu ir nustebinsiu vaikus!

Esu linksma, išdykusi ir visai jauna!

Kokie jūs visi gražūs ir linksmi! Susipažinkime! Mano vardas Tishka. Atėjau pas tave iš cirko. Koks tavo vardas? (Susitikimas su vaikais)

3. Paieškos etapas

Klounas ant padėklo atneša paveikslėlius, supjaustytus į dvi dalis, vaikai turi įvairiais būdais surinkti paveikslėlių dalis.

4.Praktinis etapas

Dabar prisiminsime pirštų žaidimą „Mano šeima“.

PIRŠTŲ ŽAIDIMAS „MANO ŠEIMA“

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Šis pirštas esu aš

Tai visa mano šeima!

Kas mano rankoje? Nuotraukos (vaikų atsakymai, choriniai ir individualūs)

Oi, visos nuotraukos išsklaidytos, ar galite padėti man jas surinkti? Ir vaikinų nuotraukos nėra paprastos, o iškirptos, susidedančios iš dviejų identiškų pusių. Paaiškina, kad reikia teisingai sulankstyti paveikslėlį, kad gautumėte „visą piramidę“, „visą automobilį“ ir pan. Rodoma dviejų dalių pridėjimo ir gauto vaizdo palyginimo su visu paveikslu technika. (Vaikai kviečiami sustoti ratu aplink stalą.)

du atvaizdai, pavyzdžiui, piramidė ir zuikis, automobilis ir vištiena, agurkas ir pomidoras. Vaikas pasirenka vaizdus iš dviejų variantų, labai skirtingų formos ir spalvos.

Labai ačiū vaikinai!!! Ką aš be tavęs daryčiau? Kaip greitai pavyko surinkti nuotraukas, puiku!!!

Tiesiog puikus! Vaikinai! Aš tikrai noriu žaisti su tavimi! Ar nori su manim pažaisti? Hurray! Hurray! Žaidimas prasideda!

D / žaidimas „Išdėstykite mygtukus pagal spalvą“

Vaikai stovi ratu, priešais juos paskirstomos įvairiaspalvės sagos. Mygtukus reikia įdėti į tam tikros spalvos puodelius. Vaikai pasirenka mygtukus ir išdėsto juos pagal nurodytą spalvą.

Atėjau pas tave pasilinksminti ir šiek tiek pasimokyti. Ir mano draugai yra su manimi, žiūrėk, vaikai! Ar norite tapti klounais? 1,2,3,4,5, klounai išėjo žaisti.

Mankšta „Raudonplaukis klounas“»

Raudonplaukis, strazdanotas klounas (vaikai paglostyti sau galvą ir rodo strazdanus)

Vaikams labai patinka (trys plojimai)

Nosis kaip raudonas pomidoras (glostykite nosį pakaitomis rankomis,

O akyse – entuziazmas (rankų pagalba jos vaizduoja akis ir pirštais plaka blakstienas)

Arba verkia, tada juokiasi (rodomieji pirštai vertikaliai į akis, tada į lūpas)

Arba jis malonus, arba kovoja (jie glosto rankomis, tada meta kumščius į priekį)

Oi, koks jis nerangus (rankos ant diržo, kūnas pasviręs į kairę ir į dešinę,

Bet mums visiems jo reikia tokio (rankos sukryžiuotos ant krūtinės, į šonus ir ant diržo).

5. Reflektyvioji – vertinamoji stadija

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme?

Kas mums atnešė nuotraukas?

Kiek pusių turi nuotraukos?

Kokias nuotraukas susidėjai?

Ar tau patiko žaisti su klounu?

Man laikas grįžti į cirką. O dovanų dovanoju balionus! Žaidimas "Balionai"

Vaikai žaidžia su rutuliukais skambant linksmai muzikai. Viso gero!

Organizacija: MBDOU Kalininsky d/s "Solnyshko"

Vietovė: Kemerovo sritis, Kalininsky kaimas

Tikslas: įtvirtinti per metus įgytas žinias

Užduotys:

  • Stiprinkite gebėjimą atpažinti gyvūną pagal jo verksmą
  • gebėjimas šliaužioti keturiomis nurodyta kryptimi už mokytojo
  • Stiprinti gebėjimą pasisveikinti ir atsisveikinti;
  • sugrupuoti ir pavadinti statybines medžiagas – kubelius ir rutulius
  • gebėjimas naudoti žinomų formų statybines medžiagas statant savo pastatus; uždėkite plytą ant jos krašto ir uždėkite kitą plytą;
  • įtvirtinti galimybę palyginti objektus pagal dydį (didelis - mažas);
  • lavinti klausos ir regos dėmesį, atmintį, mąstymą;
  • ugdyti aktyvumą darbe, norą padėti herojui sunkioje situacijoje; užjausti herojų.
  • praturtinti žodyną daiktavardžiais, reiškiančiais daiktų pavadinimus. Būdvardžiai: linksmas, liūdnas, minkštas, purus, didelis – mažas.
  • įgyvendinti vaikų vaizdinę kūrybinę veiklą

Komplektacija: 2 skirtingų dydžių kamuoliukai, minkštas žaislinis kačiukas, dėžutė su kaladėlėmis, maišeliai su kubeliais ir kamuoliukais, pirštų dažai, dubenėlis vandens, rankšluostis, tapetai piešimui.

Įgyvendinamos vaiko raidos sritys:

  • Fizinė kryptis: lavinimas tokių fizinių savybių kaip vikrumas, greitis, judesių vizualinė-motorinė koordinacija, nuoseklus motorikos ir gebėjimų ugdymas, orientacija erdvėje;
  • Kognityvinė kryptis: kurios prisideda prie orientacinės veiklos aktyvinimo ir tobulinimo, suvokimo (vizualinio, klausos, lytėjimo-motorikos) ir objektų žaidimų lavinimo;
  • Kalbos raida : kalbos, kaip bendravimo priemonės, įvaldymas, žodyno turtinimas;
  • Meno kryptis : kurio pagrindinis tikslas – gautiestetinio malonumo vaikas.
  • Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas siekiama įsisavinti visuomenėje priimtas normas ir vertybes, įskaitant moralines ir etines vertybes; vaiko bendravimo ir sąveikos su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas; tampa nepriklausomu.

Pamokos eiga

  1. Žaidimas su kamuoliu nemokamai. Staiga didelis rutulys sukasi į ratą.

Vaikinai, kas tai yra? (Kamuolis) Gal kas žino kokios spalvos? (geltona)

Iš kur jis atsirado? Aplink nieko nėra.

(iš priešingos grupės pusės pasigirsta kačiuko miaukimas)

Ar girdi? Kas tas rėkia? (kačiukas, kačiukas, katė)

Vaikinai, gal kačiukas žaidė su kamuoliuku ir jis tiesiog nuriedėjo toli? Ar tai gali būti? (Taip)

Jis tikriausiai dabar verkia ir neranda jo?!

Paieškokime jo, kad grąžintų jam kamuolį? (ropojasi keturiomis)

  1. Suradome kačiuką, grįžtame prie kilimo.

Jis juokingas, labai švelnus,
Mėgsta pulti į šlepetes.
Jis gudrus kaip lapė
Ei, kačiukas: KITTY KITTY KITTY!

Pasveikinkime jį. - Labas, kačiuke! (praeiti ratu)

Koks tavo vardas? (Šnabžda – Kesha)

Ar tai tavo kamuolys, Kesha?

Kas nutiko?

Kesha: „Didysis šuo mane tikrai išgąsdino, aš pabėgau, o kamuolys nuriedėjo link tavęs“ (verkdamas)

Vaikinai, jis verkia. Pasigailėkime jo?! ( Mes atsiprašome)

Neverk!

Pūlingas ateis lėtai
Ir paglostykite kūdikį.

Kitty - neverk kačiukas,

Mes tau padovanosime kamuolį!

Neverk, pažiūrėk į mūsų turimą kamuolį.

Koks jis? Didelis ar mažas? (Mažas)

(Palyginus du kamuoliukus)

O kad nebijotum, pastatysime tau namą. Ir tu joje pasislėpsi. (Mes dedame plytas ant krašto, dedame jas vieną šalia kitos)

(Mes pastatėme ir palydėjome kačiuką)

Atsisveikinimas su kačiuku.

O kačiukas mums dar padovanojo du maišelius

Kas juose? Rodoma (kubeliai ir rutuliai)

Žaiskime su jais?!

Išpyliau ant grindų. Objektų derinimas pagal formą

Viename maiše nešamės kubelius, kitame – rutuliukus.

Puikus žaidimas buvo! Šauniai padirbėta!

Pažiūrėkite, kiek turime svečių, padovanokime ir jiems kamuoliukus?!

Pirštų gimnastika « Pirštai atsistojo“

Šis pirštas nori miego
Šis pirštas yra šuolis į lovą,
Šis pirštas užmigo
Šis pirštas jau užmigo.
Pirštai atsistojo - "Hurray!"
Pats laikas eiti į darželį!
(M. Kalcova)
Sulenkite pirštus prie delno po vieną, pradėdami nuo mažojo piršto. Tada nykščiu palieskite visus kitus – „pabusk“. Kartu su šauktu „Hurray“ Ištieskite kumštį, plačiai išskleiskite pirštus.

Ant tapetų pirštų dažais piešiame rutuliukus.

Bibliografija

  1. Mokslinis ir metodinis žurnalas „Ikimokyklinis ugdymas“
  2. http://ped-kopilka.ru/igry-konkursy-razvlechenija
  3. http://detstvogid.ru

Programos turinys:

Stiprinti vaikų žinias apie juos supančius dalykus.

Intensyvinti žodžių – buities ir higienos reikmenų, žaislų pavadinimų vartojimą.

Ugdykite gebėjimą atsakyti į mokytojo klausimus, kurti istorijas iš 2 sakinių.

Išmokite suprasti suaugusiojo kalbą ir atlikti atitinkamus veiksmus.

Suformuokite teisingą šnypštimo garsų tarimą.

Ugdykite judesių aiškumą, smulkiąją pirštų motoriką, akis, foneminę klausą, atmintį.

Ugdykite savarankiškumą, norą kurti, dirbti kartu su bendraamžiais, kūrybišką požiūrį į užduotis, padedant mokytojui.

Ugdykite teigiamas emocijas.

Medžiagos ir įranga: lėlė Maša, meškiuko žaislas, iškirptos higienos reikmenų nuotraukos, rankšluostis, dantų šepetėlis, šukos, muilas.

Užsiėmimų eiga ankstyvojoje darželio amžiaus grupėje

Org. momentas

Pirštų gimnastika"Labas rytas"

Mūsų raudonos gėlės

Žiedlapiai atsidaro

Vėjas truputį kvėpuoja

Žiedlapiai siūbuoja

Mūsų raudonos gėlės dengia jų žiedlapius

Jie linkteli galvomis ir saldžiai užmiega

Įeina lėlė Maša

Vaikai, pasisveikinkime su lėle: „Labas“.

Vaikai prieina prie lėlės, žiūri į ją, paliečia.

Vaikai, mūsų svečio veidas, rankos ir suknelė šlapi. Ir ant skruostų yra dėmių...

Kas nutiko lėlei? (Nešvarus)

Ji tikriausiai nežino, kaip išlaikyti švarą, todėl susitepė.

O mūsų vaikai žino, kokių dalykų reikia, kad būtų švaru ir tvarkinga.

Didaktinis žaidimas „Surinkite paveikslėlį“

(higienos prekės)

Auklėtojas

Vaikai, susipažinkite su mūsų draugais – pagalbininkais, kurie padeda mums būti švariems.

Įeina muilas.

Aš duodu tau tyrumą ir putas,

Ir pamažu mažėju.

Auklėtojas. – Koks čia pagalbininkas, padedantis vaikams būti švariems?

Muilas:

Žinote, vaikai, kad be manęs negalite nusiprausti, kad ir kiek vandens būtų. Juk muilas – didžiausias purvo priešas.

Mokytojas padeda ant stalo muilo ir siūlo pauostyti. O, koks kvapas!

Vaikai, kaip atrodo sveikas, nupraustas veidas? (Jis yra rausvas, baltas, švarus)

Parodykime savo Mašenkai, kaip mokame ir mėgstame plauti rankas.

Delnai trina, ir net su muilu, ir apsikabina vienas kitą

Dešinysis delnas plauna kairįjį, o kairysis – dešinįjį.

Mokytojas pučia muilo burbulus.

Lauko žaidimas „Muilo burbulai“

Subėga dantų šepetėlis

Kaulu nugara,

Kieti šereliai

Puikiai dera su mėtų pasta,

Stropiai mums tarnauja.

Auklėtojas. – Vaikai, kas padeda išsivalyti dantis? (dantų šepetėlis)

Parodykime, kaip valomės dantis (imitacija)

Valytis dantis netingime

Mes juos valysime du kartus per dieną

Nuvalykite šepetėliu aukštyn ir žemyn

Nagi, mikrobai, saugokitės!

Vaikai, mūsų žaliame kampelyje apsigyveno krokodilas. Jam labai skaudėjo dantis.

Ką jam reikia daryti? (Išsivalyk dantis)

Paimkime didelį šepetėlį ir išsivalykime jam dantis, kad niekada neskaudėtų.

Krokodilas dėkoja vaikams.

Viskas dėl jos plaukų,

Vaikščioja čia ir vaikšto ten,

Kur eina, lėtai

Yra gera šukuosena!

Auklėtojas. - Kas turi tokius didelius dantis, kurie niekam nekanda, bet tvarko plaukus?

(šukos)

Lokio atvykimas (žaislas)

Vaikai, meška taip greitai ruošėsi pas mus ateiti, kad pamiršo susišukuoti. Parodysime, kaip šukuoti plaukus.

Išdalinkite šukutes (pataisykite spalvas)

Meškos valymas (su vaikais)

Meška dėkoja vaikams.

Vaikai deklamuoja eilėraščius Mishka.

Tik saulė švies,

Katės prausiasi.

Ankstyvas rytas planetoje

Jūs taip pat turite būti švarūs.

Lapės prausiasi

Drambliai prausiasi.

Viskas šiame pasaulyje yra veidas

Ryte turi būti švarus.

Auklėtojas. - Vaikai, nušluostykime savo lėlei Mašenkai veidą ir rankas, kad ji taip pat būtų švari.

Kartais, kai čiaupe nėra vandens ir kai šalia nėra muilo, į pagalbą gali ateiti drėgnos servetėlės.

(Mergaitė nušluosto lėlei skruostus ir rankas.) Lėlė dėkoja.

Mokytojas atkreipia dėmesį į ryškią dėžutę, kuri stovi ant stalo.

Atidaro.

O, kiek čia įdomių ir naudingų dalykų?

Kas čia? (Rankšluostis)

Kam skirtas rankšluostis?

Koks jausmas? (Pūkuotas, minkštas).

Štai kiek daug reikalingų dalykų žinai ir moka pats panaudoti.

Vaikiški eilėraščiai

Štai šiek tiek vandens bėga (pirštais)

Nusiplausiu veidą (nusiplausiu veidą)

Pradėsiu nusisausinti rankšluosčiu (nuvalysiu veidą)

Tada pažiūrėsiu į veidrodį (pamėgdžiosiu)

Šukuoju plaukus sklandžiai (imitacija)

Aš būsiu geras draugas (rankos už diržo, stovėkite tiesiai)

Duokime Mašenkai rankšluostį

Pratimas „Drabužių segtukai“

(Vaikai prispaudžia kutais prie popierinio rankšluosčio maketo: įvairiaspalviai skalbinių segtukai)

Auklėtojas. Maša išsidžiovins ir prisimins mus, ji visada bus švari ir tvarkinga

O jūs, vaikai, jei nusiplausite rankas, nusiplausite veidą, išsivalysite dantis, mažiau sirgsite.

Ir dabar mes parodysime Mašenkai, kaip galite šokti.

Šokių žaidimas

Apatinė eilutė. Atspindys

Apie ką mes kalbėjome klasėje?

Žaidimas – veikla ankstyvoje amžiaus grupėje

„Viešimas pas šeimininkę“

Tema:„Išraiškingo įvaizdžio kūrimas bendroje mokytojo ir vaikų veikloje“.

Preliminarus darbas:

1. Dalyko nagrinėjimas, siužetinės nuotraukos;

2. Didaktiniai žaidimai:

· "Paukštiena";

· "Atspėk, kieno tai vaikai?";

· "Kas rėkia?";

· „Paukščių kiemas“;

· „Kieno čia mama?“;

· „Šeriame viščiuką ir viščiukus“;

· "Mažas ir didelis".

3. Žaidimas lauke „Vištiena išėjo pasivaikščioti“.

Programinės įrangos užduotys:

1. Sužadinti vaikų susidomėjimą ir norą žaisti;

2. Suteikite vaikams žaidimo malonumą ir džiaugsmą;

3. Įtvirtinti vaikų žinias apie paukštieną – vištieną;

4. Ugdykite gebėjimą mėgdžioti, ugdykite gerą požiūrį į žaidimo personažus.

Pamokos eiga:

Pedagogas: - Vaikinai, dabar eisime aplankyti šeimininkės. Ji gyvena netoliese. Tikriausiai ji mūsų jau laukė. Sek mane.

Vaikai ir jų mokytojas eina į namus. Namuose juos pasitinka šeimininkė, vyresniosios grupės mergina. Vaikai sveikinasi.

Vaikai: - Sveika, šeimininke.

Šeimininkė: – Sveiki vaikai, ačiū, kad užsukote į svečius, labai džiaugiuosi sulaukusi svečių.

Pedagogas: - Žiūrėkite, vaikai, į Šeimininkę... (vaikai žiūri į jos aprangą)- Vaikinai, Šeimininkė mums šypsosi, labai džiaugiasi mūsų atvykimu, Pažiūrėkite, kokia elegantiška suknelė, kokia prijuostė,

kad dirbdama nesuteptų suknelės. Ji moka virti sriubą ir kepti pyragus, tvarkyti namų ruošos darbus ir sodinti sodą. Štai kokia ji protinga, mūsų ponia.

Šeimininkė: - Vaikinai! Ir žinote, mano paukštyne gyvena višta. Dabar pavasaris, lauke šilta, o mano vištai išsirito jaunikliai. Ar nori į juos pažiūrėti? Ateik su manimi, aš tau juos parodysiu. (vaikai seka šeimininkę į paukštyną, lizde sėdi višta ir jaunikliai, šeimininkė atkreipia vaikų dėmesį į vištą ir jauniklius)

Šeimininkė: - Vaikinai, čia mano višta, o su jos mažais vaikais - vištos.

Pedagogas: – Pažiūrėkite, kokių nuostabių viščiukų turi šeimininkė. Jie tokie maži, purūs, kaip gumuliukai. Šeimininke, ar mūsų vaikai gali laikyti viščiukus rankose ir jas paglostyti?

Šeimininkė: – Galima, bet laikykite atsargiai, kad nesutraiškytumėte, nes dar tokie maži.

Pedagogas: (išdalina viščiukus vaikams) - Vaikai, jums patinka vištos. Kas jie tokie?(mažas, paklusnus) . Ir žinot, vištos labai paklusnūs vaikai, tik vaikšto šalia mamos ir toli nuo jos neina, nes gali įsižeisti, nes tokios mažos. Kaip manote, kas gali juos įžeisti? (katė, šuo ir didelis paukštis). Kai vištos pajunta pavojų, jos bėga pas vištą, savo mamą. Višta labai myli savo vaikus, pažiūrėkite, kokios malonios ir meilios jos akys, saugo jas ir niekam neleidžia jų skriausti. Vaikai, kaip višta vadina savo jauniklius? (ko-ko). Kaip viščiukai rėkia? (vaik-va-va). Pamaitinkime juos grūdais. Kaip šeimininkė vadina viščiukus, kai nori jas šerti? (tipas-tipas-tipas). Mokytojas pabarsto grūdus, vaikai kartoja.

Vaikinai, kaip vištos ir jaunikliai pešasi grūdus? (vaikai tupi, baksnoja pirštais į grindis, pešasi, pešioja, pešioja). Kaip jie geria vandenį?

(paroda vaikams) . Kaip višta saugo savo kūdikius? (išskleidžia sparnus, šiek tiek palinkęs į priekį ir šaukia „kur, kur“).

Vaikai, žaiskime, aš būsiu višta, o jūs, mano vaikai, būsite vištos.

(Mokytojas užsideda viščiukų kepures, o šeimininkė įeina į namus).

Išlindo kuoduota višta.

Su ja yra geltonos vištos,

Vištiena "Ko-ko" spragsėja!

Neik toli!

Ant suoliuko prie tako

Katė atsigulė ir snūduriuoja,

Katė atidaro akis

Ir vištos pasiveja!

Katė:atsimerkia ir miaukia, ir bėga paskui viščiukus, kurie bėga pas vištos motinėlę ir pasislėpia už jos. Višta jauniklius saugo išskėsdama rankas į šonus.

Vištiena:„Ko-ko-ko, ko-ko-ko. Eik šalin katė! Aš tau vištų neduosiu!

Katė: (grįžta į savo vietą ir užmerkia akis)

Išeik viščiukai

Surinkite trupinius

Klaidos, kirminai,

Grūdai kelyje!

Ko-ko-ko! Ko-ko-ko!

Viščiukai suplojo sparnais

Pee-pee-pee! Pee-pee-pee!

Duok mums trupinius

Negaila trupinių

Duok man šiek tiek daugiau

Bus smagiau! Pee-pee-pee! Pee-pee-pee!

Katė: (išeina ir sėlina link viščiukų)

Išeisiu, išeisiu į taką, miau-miau-miau?

Kur vištos ieško trupinių, miau-miau-miau!

Ateisiu arčiau jų ir pasiimsiu juos su savimi!

Miau miau miau!

(viščiukai pabėga ir slepiasi už vištos motinos, kuri juos saugo) .

Višta:- Eik šalin, kate! Aš tau savo viščiukų neatiduosiu! Šaukia, šūk, šūk!

(katė pabėga)

Taigi saulė leidžiasi,

Viščiukams laikas eiti miegoti

(viščiukai atsisėda šalia vištos motinos ir užsimerkia)

Višta: -

Čia vištos kietai miega,

Visi sėdi po višta.

Ir jie pabus auštant

Jie lakstys kieme!

Ko-ko-ko! Ko-ko-ko!

Pabuskite vištos

Saulė jau pakilo.

Eime pasivaikščioti į kiemą,

Nuskabykite žolę, nuskabykite grūdus.

Vištiena išėjo pasivaikščioti,

Nuskabykite šviežios žolės,

Ir už jos yra berniukai,

Geltonos vištos.

Bendradarbiauti, bendradarbiauti,

Neik toli

Irkluokite letenas,

Ieškokite grūdų!

(Šeimininkė išeina iš namų, laiko pyragą, skambina vaikams.)

Šeimininkė: - Vaikai! Eime išgerti arbatos, aš jau iškepiau pyragą.

(Vaikai pribėga prie jos, žiūri į pyragą ir giria šeimininkę.)

(Ir šeimininkė pakviečia juos į namus):

Padėkite sau, mieli svečiai!

Medžiagą galite atsisiųsti adresu

Vystymo veikla.

Tema. "Paukštiena"

Programos turinys.

1. Supažindinkite vaikus su naminių paukščių (viščiukų, ančių, žąsų, kalakutų) išvaizda ir kai kuriais jiems būdingais įpročiais. Išmokite atskirti ir teisingai pavadinti šiuos paukščius ir jų jauniklius. Sudarykite žodyną šia tema.

2. Ugdykite taisyklingą garsų tarimą ir onomatopėją.

3. Išmokite susidėti paveikslą iš keturių dalių, ugdykite vizualinį dėmesį, gebėjimą vizualiai valdyti ir koordinuoti savo judesius.

Medžiaga. Pasaka „Višta Ryaba“, paveikslėliai: vištiena, antis, žąsis, kalakutiena, didaktiniai žaidimai „Surask mamą“, „Pamaitinkim paukščius“, iškarpyti paveikslėliai.

Pamokos eiga.

1. Pasakos „Višta Ryaba“ rodymas

2.Žiūrėti paveikslėlius.

Auklėtojas. Kokie paukščiai gyveno pas tavo senelius? Kas dar gyveno? Mano seneliai savo kieme turėjo antį, žąsį, kalakutą, o name gyveno višta (rodo nuotraukas). Tiek paukštienos turėjo mano seneliai.

3. Onomatopoejos pratimai.

Auklėtojas. Parodyk, kur yra višta. Ką sako vištiena? Tada mokytojas pasiūlo pamėgdžioti kitų paukštelių balsus.

4. Dinaminė pauzė.E. Železnovos „Apšilimas“.

5. Didaktinis žaidimas„Pamaitink paukščius“

Auklėtojas. Seneliai mylėjo savo paukščius, jais rūpinosi, lesino. Padėkime seneliams lesinti paukščius. Ką paukščiai mėgsta lesti (grūdus, žolę, duoną).

6. Didaktinis žaidimas„Surask mamą“

Auklėtojas. Vištiena, antis, žąsis ir kalakutiena turi mažus kūdikius. Padėkime mamoms susirasti savo vaikus.

7. Žaidimas „Iškirpti paveikslėlius“

Peržiūra:

Kalbos raidos ir pažinimo su išoriniu pasauliu pamoka.

Tema. „Žiema miške“

Programinės įrangos turinys.

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie sezoninius gamtos reiškinius.

2. Formuoti aktyvų ir pasyvų žodyną vaikams.

3. Sudaryti sąlygas žodinės kalbos komponentų ugdymui įvairiose veiklose.

4. Lavinti vaikų atmintį, dėmesį, mąstymą.

5. Ugdykite draugišką požiūrį į gyvūnus.

6. Ugdykite gebėjimą žaisti kartu su kitais vaikais.

7. Skatinkite vaikus būti aktyvius žaislais ir dialogu.

Medžiaga. Pelės žaislas, įvairių dydžių morkos, dribsnių maišeliai, žaislas zuikiui, zuikio drabužiai, medžiaginiai sniego gniūžtės, popierinės snaigės.

Pamokos eiga.

Auklėtojas. Vaikinai, koks dabar metų laikas?

Vaikai. Žiema.

Auklėtojas. Būtent žiema. Vaikinai, atėjo šaltis ir pučia stiprus vėjas. Iš dangaus krenta baltos snaigės. Šiandien eisime pasivaikščioti į žiemos mišką, pažiūrėkime, kas gyvena žiemos miške.

Vaikai ir mokytojas eina taku.

„Snieguotu keliu

Mūsų kojos vaikšto

Mes pakeliame kojas

Pasilinksminkime! »

Auklėtojas. Takas mus vedė tiesiai į žiemos mišką į miško pakraštį.

Kaip gražu aplinkui! Kokie gražūs medžiai miške. Ant šakų guli sniegas.

„Ant pušies ir beržo yra kutais

Žiema juos padengė baltu sniegu.

Po medžiu yra sniego pusnys

Viskas balta!

Visi miško takai buvo padengti baltu sniegu.

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite, kokios gražios snaigės ant šakų. Paimkime snaiges į rankas ir žaiskime su jomis.

„Mes esame snaigės, esame snaigės

Mes esame purios snaigės.

Sėdėjome ant šakų

Pūtė vėjas – skridome! »

Auklėtojas. Vaikinai, sugrąžinkime snaiges ant šakų, tegul miške būna gražu.

(Pelė girgžda)

Oi! Klausykit vaikinai. Kažkas ten tyliai cypia.

(Pelės galva žvilgčioja)

Auklėtojas. Tai pelė, ateik ir žaisk su mumis, pele.

Pašaukim pelę, vaikinai, ateik pas mus, pele. Taigi pelė išėjo pas mus.

Sveiki, pelė! Sveiki bičiuliai.

Auklėtojas. Vaikinai, pelė man pasakė, kad ji neturi namo, o lauke žiema ir labai šalta. Pastatykime namą pelėms.

Kūno kultūros minutė"Namo statyba"

Visą dieną čia ir ten,

Pasigirsta stiprus beldimas.

(Vaikai apsimeta, kad beldžiasi kumščiais kaip plaktukais).

Plaktukai beldžiasi -

Statome namą pelėms,

Su tokiu stogu.

(Grankos virš galvos, pirštų galai sujungti).

Su šiomis sienomis.

(Šonuose sujungti tiesūs delnai).

Su tokiu langu.

(Viena ranka yra žemiau galvos, kita lygiagreti jai virš galvos).

Ir su šiomis durimis.

(Delnai yra sujungti prieš krūtinę, jie vėl ir vėl atsidaro ir susijungia).

Auklėtojas. Nebijok, pelyte, mes tavęs nepakenksime. Žiūrėk, vaikinai, kokia graži pelė.

Mokytojas kartu su vaikais apžiūri žaislą.

„Apvalios ausys,

Trumpos kojos.

Ilgas kuodas

Pilka statinė

Aštri akis! »

Auklėtojas. Kur pelės ausys? Kur pelės kojos? Kur yra pelės uodega?

Auklėtojas. Graži pelė! Paglostykime jai ausis, paglostykime kojas, paglostykime uodegą. Pelytė norėjo valgyti ir tyliai uždainavo: pee-pie-pee Kaip pelė girgžda? (Žiūrėk-šypsausi). Pavaišinkime pelę duonos trupiniais.

Duonos trupiniai yra gerai

Valgyk, pele, neskubėk.

Kaip pelė valgo? (Am-am-am).

Auklėtojas. Šauniai padirbėta!

Mūsų pelė prašo atsigerti

Turime duoti pelei ko nors atsigerti!

Mokytoja pakviečia vaiką paimti lėkštę ir duoti pelei vandens.

Auklėtojas. Mūsų pelė pavalgė, išgėrė ir patraukė namo. „Ačiū, vaikinai, aš grįšiu namo. Palauk, pele, neskubėk. Prekes žiemai suteiksime kartu su mumis.

Mokytoja ir vaikai duoda pelėms reikmenų žiemai.

Štai tau maišelis žirnių.

Štai jums soros,

Štai maišelis grikių.

Auklėtojas. Puiku vaikinai! O dabar atėjo laikas pelei eiti į jo namus. Atsisveikink pele!

Vaikai atsisveikina su pele, mokytoja skaito eilėraštį.

„Debesis virto sniegu

Ir puolė visus

Ir ypač miške -

Kokia sniego pusnys!

Iškasime čia sniego gniūžtę,

Dabar išsiaiškinsime, kas ten yra! »

Ką radome sniego pusnyse? Tai krepšelis, o jame yra sniego gniūžtės.

„Kas padarė šias sniego gniūžtes?

Kas atsakingas už darbą?

Tai žiema-žiema

Atnešiau vaikams sniego gniūžčių! »

Ar pažaisime sniege? Vaikai. Taip!

Groja gyva muzika, vaikai pagal muziką žaidžia sniego gniūžtes.

Auklėtojas. „Žaidėme su sniego gniūžtėmis

Ir jie metė juos vienas į kitą,

Dabar surinkime juos

Ir tuoj eikime pasivaikščioti! »

(Kažkiek verkia).

Auklėtojas. Kas ten verkia? (Atkreipia vaikų dėmesį) Pažiūrėkime. Šis zuikis verkia. Kodėl tu verki, zuikiai? „Einau per mišką, pasiklydau kelyje, buvau labai šalta ir pavargęs“.

Auklėtojas. Vaikinai, pasiimkime zuikį su savimi? Sušildysime zuikį, pasigailėsime zuikio. Vaikinai, pasigailėkite zuikio.

Auklėtojas. Kur zuikio ausys? Kur zuikio letenos? Kur yra zuikio uodega? Kad zuikis nesušaltų miške, reikia zuikį aprengti. Apsivilkim kojines ir kepurę.

Auklėtojas. Dabar zuikiui žiemą miške bus šilta. Zuikis sako ačiū. Dabar pavaišinkime zuikį morkomis. Atėjo laikas mums žaisti su zuikučiu.

Pirštų gimnastika— Zuikis.

Kartą gyveno zuikis.

(Ploja rankomis.)

Ilgos ausys

(Delnai dedami prie galvos.)

Zuikis nušalo

Snapelis prie krašto

(Trina nosį).

Nušalusi nosis

(Suspauskite ir atlaisvinkite abiejų rankų pirštus).

Nušalęs kuodas

(Paglostyk sakalą)

Ir nuėjo apšilti

(Pasukite vairą)

Aplankykite vaikus.

Ten šilta ir tylu

(Atskleiskite abiejų rankų kumščius)

Vilko nėra

(Ploja rankomis)

Ir pietums duoda morkų

(Paglostykite skrandį pirmaujančios rankos delnu

pagal laikrodžio rodyklę).

Auklėtojas. Šauniai padirbėta! Sušildėme zuikį, pamaitinome, žaidėme su juo, o dabar laikas jam grįžti namo. Vaikinai, šiandien miške sutikome pelę ir zuikį. Jūs esate labai malonūs ir rūpestingi vaikinai, šiandien padėjote pelei ir zuikiui žiemos miške, o dabar eikime namo.

Peržiūra:

Kalbos ugdymo ir pažinimo pamoka

Su išoriniu pasauliu.

Tema. "Ruduo"

Programos turinys.

1. Supažindinkite vaikus su būdingais rudens ženklais.

2. Išmokite atskirti raudoną ir geltoną spalvą.

3. Ugdykite taisyklingą fiziologinį kvėpavimą, ugdykite ilgą, sklandų kvėpavimą.

4. Ugdykite koreliacinius, griebimo judesius.

Medžiaga. Paveikslas „Ruduo“, geltoni ir raudoni popieriaus lapai, popieriaus lapai.

Pamokos eiga.

1. Paveikslo "Ruduo" egzaminas, mokytojo pasakojimas.

Mokytoja rodo vaikams paveikslėlį ir pasakoja apie tai, kas jame pavaizduota: „Atėjo ruduo, pasidarė šalta. Dėvime šiltus megztinius, kelnes, kepures. Lauke lyja. Kaip lyja lietus? „Lašelis-lašelis-lašelis“. Medžių lapai pagelsta, paraudo ir nukrenta ant žemės. Tai vadinama lapų kritimu“.

Lapų kritimas, lapų kritimas,

Lapai skraido vėjyje.

2. Žaidimo pratimas „Surinkite lapų puokštę“

Auklėtojas. Žiūrėk, pas mus taip pat krenta lapai. Pažiūrėkite, kiek lapų užpuolė. Lapai skiriasi geltonos ir raudonos spalvos. Surinkite geltonų ir raudonų lapų puokštes.

3. Pratimas kalbiniam kvėpavimui lavinti.

Auklėtojas. Rudenį dažnai pučia vėjas. Pūsime kaip stiprus rudens vėjas. Ir dabar tai tarsi švelnus vėjelis. Pūskime ant delno ir jauskime vėją.

4. Lauko žaidimas „Saulė ir lietus“

5. Žaidimas smulkiajai motorikai lavinti „Rudens lapai“

Mokytoja duoda vaikams popieriaus lapus ir pasiūlo pasidaryti rudeninius lapus suplėšant popierių į gabalus. Tada jis parodo vaikams, kaip nuo medžių krenta lapai ir sukasi vėjyje. Žaidimo pabaigoje galite paprašyti vaikų padėti nuimti lapus.

Peržiūra:

Žaidimo pamokos santrauka.

Tema. "Traukinys"

Programos turinys.

2. Formuoti stabilias žinias apie dydį (didelis-mažas), apie formą (apskritimas).

4. Išmokykite vaikus pagrindinių konstravimo būdų: perdengimo.

5. Mankštinti vaikus onomatopėjoje.

6. Toliau mokykite vaikus klijuoti vaizdo detales.

7. Lavinti kalbą, mąstymą, bendrąją motoriką.

8. Ugdykite gebėjimą pajungti savo veiksmus kolektyvo, suaugusio žmogaus reikalavimams.

Medžiaga. Žaislai: garvežys su vežimais; mažos varlės, arklio, karvės, gaidžio, šuns, katės figūrėlės; knygos; mažos lizdinių lėlių figūrėlės; Skaičiavimo lazdelės; bėgių nuotraukos; paveikslėlis „lokomotyvas be ratų“, juodi apskritimai (vienas didelis, du maži).

Garso įrašai.

Pamokos eiga.

Mūsų protingos galvos

Jie daug mąstys, sumaniai.

Ausys klausys

Burna kalba aiškiai.

Rankos suplos

Pėdos tryps.

Nugara ištiesinta,

Mes šypsomės vienas kitam.

2. Žaidimo situacija „Lokomotyvo dovanos“

Garvežys, Garvežys,

Ką atnešei mums dovanų?

Atsinešiau spalvotų knygų.

Leisk vaikams skaityti!

Vaikams duodamos knygos ir jie jas varto, žiūri paveikslėlius.

3. "Bėgių" statyba

Vaikai, garvežiui reikia specialaus geležinkelio - iš bėgių ir pabėgių. Bėgius turime, tik reikia išdėlioti pabėgius. Paimkite pabėgio lazdeles ir padėkite jas ant bėgių viršaus. Kaip šitas.

4. Aplikacija "Ratai garvežiui"

Lokomotyvą reikia remontuoti – nukrito jo ratai. Kokios formos ratas? Kokią formą primena ratas? Ratas apvalus, panašus į apskritimą. Ar ratai vienodi ar skirtingi? Ratai skirtingi. Yra didelis ratas ir yra mažų. Pritvirtinkite ratus prie lokomotyvo. Dabar klijuokite.

5. Žaidimo gimnastika „Garvežys“ (E. Železnova)

Variklis chug - chug - chug,

Skubėdamas bėgiais visu greičiu,

Gyvūnų atvežimas į zoologijos sodą

Chuh-chukh-chukh, jis jiems dainuoja.

(A. Kuzmina)

Kas pasirodė šiame anonse? Klausykite ir atspėkite, kieno tai balsas?

Bow-wow. Moo. Kwa-kwa. Ku-ka-re-ku. Igo-go. Miau.

Vaikams atspėjus gyvūną, mokytojas parodo jų figūras prieš vaikus. Tada jis pasiūlo pakelti ir ištarti jų balsą.

Didaktinis žaidimas „Lokomotyvas ir lizdinės lėlės“

Daugiaspalvis traukinys,

Šiuo metu jis nešiojasi visas lizdines lėles.

Visus sustačiau iš eilės

Ir jis važiavo per mišką.

(Vaikai į traukinį deda matrioškų figūrėles)

Jis atnešė juos į pievelę:

Ei, lizdinės lėlės, išeik,

Bėk, linksmink,

Dainuok ir linksminkis.

(Vaikai manipuliuoja matrioškomis pagal tekstą)

Pamiegosiu truputi

Ir eikime į kelią.

Na, lizdinės lėlės žaidė, variklis šiek tiek užmigo, laikas grįžti. Į kiekvieną priekabą įdėkite lizdines lėles.

Paleidžiamas garso įrašas.E. Železnova „Garvežys“

Peržiūra:

Žaidimo pamokos santrauka.

Tema. "Traukinys"

Programos turinys.

1. Išplėskite vaikų žinias tema „Traukinys“.

2.Suformuokite stabilias žinias apie kiekį (vienas-daug), spalvą (raudona, geltona, žalia, mėlyna).

3. Išmokykite vaikus pagrindinių konstravimo metodų: prisirišimo.

4. Mankštinti vaikus sergant onomatopoezija.

5.Toliau mokykite vaikus piešti pieštuku.

6. Lavinti kalbą, mąstymą, smulkiąją ir stambiąją motoriką.

7. Ugdyti gebėjimą pajungti savo veiksmus kolektyvo, suaugusio žmogaus reikalavimams.

Medžiaga. Žaislai: garvežys su vežimais, kačiukas, juodi pieštukai, "lokomotyvo su vamzdeliu" paveikslėliai, kartoniniai kačių siluetai, tvarstis, žaisliniai švirkštai, stalviršio statybinė medžiaga.

Garso įrašai. E. Železnova. Daina „Garvežys“, Žaidimo gimnastika „Garvežys“

Pamokos eiga.

1. Sveikiname „Mūsų protingos galvos“

Sveiki, vaikinai, smagu, kad šiandien visi atvykote!

Mūsų protingos galvos

Jie daug mąstys, sumaniai.

Ausys klausys

Burna kalba aiškiai.

Rankos suplos

Pėdos tryps.

Nugara ištiesinta,

Mes šypsomės vienas kitam.

2. Eilėraščio skaitymas, onomatopoezija ir piešimas „Dūmai iš kamino“

Į linksmą ratų garsą

Bėgiais skuba garvežys.

Skrendant pūsti dūmus,

Garvežys švilpia: tutu!

(T. Vtorova)

Kaip skamba lokomotyvas? Skamba kaip lokomotyvas: tutu!

Bet lokomotyvas sustoja, sulėtina greitį ir nuleidžia garą: ssss.

Dabar paimkite juodus pieštukus į rankas ir nupieškite dūmus, skrendančius iš lokomotyvo kamino.

3. Dinaminė pauzė „Garvežys“

Vaikai vieną po kitos išrikiuoja kėdes ir susėda skambant dainai „Garvežys“.

4. Stalo teatras „Garvežys“

Lokomotyvas važiuoja bėgiais,

Pakeliui kačiukas miega.

Lokomotyvas sustojo

Ir jis sako kačiukui:

Tu kačiukas, tu kačiukas,

Atlaisvinkite kelią automobiliui.

Ir kačiukas atsako:

Pats kažkaip nuvažiuosi.

Lokomotyvas įkaito,

Aš sutraiškiau kačiuko uodegą.

Ir kačiukas supyko

Lokomotyvas buvo subraižytas.

Lokomotyvas yra ligoninėje,

Jie jam suleidžia injekciją.

O kačiukas miega ant bėgių

Su surišta uodega.

(S. Ya. Marshak)

Vaikai suleidžia injekciją lokomotyvui ir sutvarsto kačiukų kartoninių siluetų uodegas.

5. Pirštų žaidimas „Mažasis traukinukas važiuoja į kalną“

Traukinys važiuoja į kalną,

Aplankyti senelį Jegorą.

(Delnai padėti trimis kraštais vienas priešais kitą)

Ir jie sėdi priekabose

Keturi maži vaikinai:

Anė ir Danija yra čia.

Taya ir Matvey.

Kotofey yra su jais.

(Mes einame per pirštų galiukus, pradedant mažuoju pirštu ir baigiant didžiuoju pirštu)

Jo akys užmerktos

Jis murkia istorijas vaikams.

6.Statyba iš statybinės medžiagos „Traukinys“

Vaikai iš statybinės medžiagos dėlioja įvairiaspalves plytas, išdėstydami jas viena šalia kitos išilgai vienos linijos, pasirinkdami spalvų seką pagal eilėraščio tekstą.

Nuo lazdyno iki eglės

Traukinys važiavo tris savaites,

Tu nepriversi manęs greitai važiuoti

Vėžlio vairuotojas.

Pirmas automobilis traukinyje yra

Ryškiai geltona kaip citrina.

Ir priekaba numeris antras

Visa žalia kaip žolė.

Trečias vagonas traukinyje

Jis nudažytas raudonais dažais.

Štai ketvirtas automobilis, naujas.

Mėlyna-mėlyna, ji blizga.

Jis greitai rieda bėgiais

Ir jis apsižvalgo.

Taip jis važiuoja per daubas

Traukinys juda sraigės greičiu.

Jei kelyje nėra problemų,

Atvyks lygiai po metų

7. Žaidimo gimnastika „Garvežys“

Peržiūra:

Žaidimo veikla šia tema:"Ropė"

Programos turinys.

1. Sukelti susidomėjimą pasaka „Ropė“.

3.Suformuokite stabilias idėjas apie sąvokas „didelis-mažas“, „viršus“, „vienas-daug“, „pirma-tada“.

4. Su suaugusiojo pagalba išmokite atlikti pasakos veikėjo vaidmenį.

5.Įtvirtinti žinias apie geltoną ir žalią spalvas.

6.Į vaikų žodyną įtraukite žodžius su mažybinėmis priesagomis.

7.Toliau mokykite vaikus piešti vaškinėmis kreidelėmis ir lipdyti iš plastilino.

8. Ugdykite vaikų gebėjimą atidžiai klausytis.

9. Lavinti dėmesį, kalbą, ritmo pojūtį, smulkiąją motoriką, judesių koordinaciją.

10. Puoselėkite draugiškus santykius su bendraamžiais.

Medžiaga.

1.Stalo teatro „Ropė“ personažai.

2. Kartoniniai ropių siluetai su žaliais skalbinių segtukais, viršūnėmis, padėklais geltonos ir žalios spalvos.

3. Kartoninės didelės ir mažos „ropės“ ir „krepšeliai“.

4.Plastilinas, ropių siluetai.

5. Paveikslėlių spalvinimas „Ropė“, žalios ir geltonos vaško kreidelės.

7. Paveikslėliai su debesimis, mėlynos vaško kreidelės.

7. Didelis geltonas rutulys su žaliu gofruoto popieriaus viršūnėmis.

8.Skėtis.

9. Lėlių indai (puodai, lėkštės, šaukštai), servetėlės, dribsniai.

10.Atributika pasakai statyti: kepurė, šalikas, prijuostė, kepurės „Šuo“, „Katė“, „Pelė“.

Pamokos eiga.

1.Pasveikinimas „Mūsų protingos galvos“

Sveiki, vaikinai, smagu, kad šiandien visi atvykote!

Mūsų protingos galvos

Jie daug mąstys, sumaniai.

Ausys klausys

Burna kalba aiškiai.

Rankos suplos

Pėdos tryps.

Nugara ištiesinta,

Tu sėdi ant kėdžių.

Tvirtai laikykite rankas

Vienas du trys keturi Penki

Pradėkime istoriją.

2. Stalinis teatras„Pasaka „Ropė“

Mokytojas pasakoja pasaką, juda personažų žaislai ant stalo.

3. Didaktinis pratimas"Vienas-daug"

Kiek užaugo ropių? Viena ropė užaugo. Kiek žmonių ir gyvūnų tempė ropes? Daug. Suskaičiuokime juos. Senelis vienas, močiutė du, anūkė trys, blakė ketvirta, katė penkta ir pelė šeši. Taip ropes tempė daug žmonių ir gyvūnų.

Ar senelis vienas sugebėjo ištraukti ropę iš žemės? Ne, tik mano senelis negalėjo. Ir visi tai darė kartu, vieningai.

4. Dinaminė pauzė„Pasodinome ropę sode“

Mes sekame vienas kitą

Miškas ir žalia pieva

(vaikščiojimas)

Prieš mus yra daržovių sodas

(Ištieskite rankas į priekį)

Senelis kviečia mus į pagalbą

(Mojuoja rankomis)

Taigi pasodinome ropę

(Pasilenk virš)

Ir jie apipylė ją vandeniu

(Judesio modeliavimas)

Ropė užaugo gerai ir stipriai

(Išskleiskite rankas į šonus)

Dabar patraukime

(Judesio modeliavimas)

Ir iš ropių gaminsime košę

(Judesio modeliavimas)

O nuo ropės būsime sveiki ir stiprūs

(Rodyti stiprumą)

Pavyko greitai susitvarkyti

Ir jie tyliai atsisėdo.

5. Modeliavimas "Ropė sode"

Vaikai tiesiais delnų judesiais iškočioja plastiliną. Į gautą storą dešrelių lysvę suklijuojami ir pasodinami ropės ir kartoniniai siluetai.

6. Didaktinis žaidimas"Kas pirmas, kas toliau"

Taigi jie pasodino nedidelę sėklą į žemę.

(Sėdėkite ant kelių ir sugrupuokite)

Iš sėklos pirmiausia išaugo maža ropė.

(Sėdėdami ant kelių atsistokite tiesiai)

Ir tada ropė augo ir augo ir augo didelė ir didelė.

(Pakilkite ant kojų. Pakelkite rankas aukštyn)

Štai prieš jus ropės. Kiek jų ten yra? Suskaičiuokime: vienas, du. Kiek ropių? Dvi ropės.

Ropės būna skirtingos – vienos mažos, kitos didelės.

Kokia buvo pirmoji ropė? Iš pradžių ropė buvo maža.

Paimkite nedidelę ropę ir sudėkite į mažą krepšelį.

O kuo vėliau tapo ropė? Tada ropė tapo didelė. Paimkite didelę ropę ir sudėkite į didelį krepšį.

7. Slapyvardžio pasakymas"Lietus-lietus"

Kad ropė kuo greičiau išaugtų didelė, ją reikia palaistyti. Kvieskime, kad lietus laistytų mūsų ropes.

Lietus, lietus, lyja stipriau.

Lauke mūsų ropės.

8.Piešimas vaškinėmis kreidelėmis"Lietus"

Ant popieriaus lapų nupieštas debesis. Vaikai trumpais brūkštelėjimais kreidelėmis piešia lietų.

9.Dinaminė pauzė„Viskas po skėčiu“

Oi, koks lietus lijo. Kaip pasislėpti nuo lietaus? Galite pasislėpti po skėčiu. Mokytojas atidaro skėtį. Vaikai bėga slėptis po skėčiu.

10.Pasakos pastatymas"Ropė"

Vaikai užsideda atributiką (skrybėlaitę, šaliką, prijuostę, kepures „Šuo“, „Katė“, „Pelės“) Tada vaikai atlieka savo vaidmenį pagal mokytojo pasakomus pasakos žodžius.

11.Piešimas vaškinėmis kreidelėmis"Ropė"

Tai ropė, kuri išaugo šiame paveikslėlyje. Turime jį nuspalvinti.

Kokios spalvos kreidą imsime papuošti ropę? Geltona kreida.

Kokia spalva dažyti lapų viršūnes? Žalias.

Vaikai vaškinėmis kreidelėmis piešia ropės siluetinį atvaizdą.

12. Didaktinis žaidimas su skalbinių segtukais„Nuvalykime viršūnes nuo ropių“

Skalbinių segtukais parodykime, kokias viršūnes ir lapus turi ropė. Prie ropės viršaus pritvirtinkite drabužių segtukus. Tačiau kokios spalvos segtukus rinksimės? Kokios spalvos lapai? Žalias. Taigi, kokios spalvos skalbinių segtukus turėtume paimti? Žali skalbinių segtukai.

Vaikai prie kartoninių ropių siluetų prisega skalbinių segtukus.

Norint virti košę, reikia nuvalyti ropes nuo viršūnių – žalių lapų.

Vaikai iš kartoninių ropių siluetų nuima žalius skalbinių segtukus.

Kokios spalvos ropės? Geltona. Taigi sudėkite ropes ant geltono padėklo. Kokios spalvos yra viršūnės? Žalias. Padėkite juos ant žalio padėklo.

13. Pratimas „Apleisk ropę“

Vaikai vienas kitam perduoda ropės kamuolį.

Dinaminė pauzė"Košė"

Tai mūsų košė iš ropių.

(Padėkite delnus priešais save)

Virš košės pakilo garai.

(Pakelkite rankas aukštyn)

Kur košė?

(Gūžtelėti pečiais)

Ne! Viskas!

(Neigiamai papurtykite galvą ir ištieskite rankas į šonus)

14. Pratimas „Perkelkite košę iš keptuvės į lėkštę“

Paimkite servetėles ir padėkite jas priešais save. Ant servetėlės ​​padėkite lėkštę. Dabar sudėkite košę į lėkštę.

Vaikai šaukštu supila dribsnius iš lėlių keptuvės į lėkštes.

15.Žodžių žaidimas„Meiliai įvardink pasakos herojus“

Mokytoja prašo vaikų pakartoti po jos.

Ropė – ropė.

Senelis - senelis.

Močiutė yra močiutė.

Anūkė – anūkė.

Šuo yra šuniukas.

Katė yra kačiukas.

Pelė yra pelė.

Peržiūra:

Jutimų ugdymo sesija.

Tema . "Žuvis"

Tikslas.

1. Toliau turtinkite vaikų patirtį, kai vaidinate skirtingų dydžių ir spalvų daiktais (geltona, mėlyna, raudona, žalia).

2. Suformuoti žinias apie „apskritimo“, „vienas-daug“ sąvokas ir populiacijų išlyginimo būdus.

3. Lavinti atmintį, smulkiąją ir stambiąją motoriką, judesių koordinaciją.

Medžiaga. Įvairių spalvų ir dydžių žaislai žuvims. Geltonos ir raudonos spalvos lankeliai. Lankai mėlyni, po jais iš skaidraus aliejinio audinio iškirpti apskritimai.

Pamokos eiga.

1.Pasveikinimas „Linksmosios petardos“

Tegul kojos stovi ramiai,

Jie tik ploja rankomis.

Ploji ir ploja priešais jus.

(Ploja prieš save)

Dabar paskubėk ploti

Taip, garsiau, už nugaros.

(Ploja už tavęs)

Aukštyn, aukščiau, ploji aukščiau,

Pakelkite rankas aukščiau.

Apatinis, apatinis, apatinis plakimas.

Nuleiskite rankas.

(Ploja, nuleiskite rankas)

Dabar mojuokite rankomis

Gal net penkias minutes.

(Savavališkas rankų svyravimas)

Atsipalaiduokite su mumis,

Jūsų rankos taip pat pailsės.

(Padėkite delnus po skruostais)

2.Didaktinis žaidimas"Spalvota žuvis"

Čia turime du akvariumus (lankus) – geltoną ir raudoną. Bet žuvys geltonos ir raudonos. Turite juos įdėti į akvariumą. Kiekviena žuvis turi savo vietą: geltona žuvis geltoname akvariume, o raudona žuvis raudoname akvariume.

3.Žaidimas su skalbinių segtukais"Žuvies uodega"

Pažiūrėkite, kokia graži žuvies uodega ir pelekai. Nusiimkime skalbinių segtukus ir pabandykime patys pasidaryti tokią pat gražią uodegą ir peleką.

4. Kūno kultūros minutė"Penkios žuvytės"

(Žuvies judėjimo imitacija)

(Išskleiskite rankas į šonus)

(Imitacinis nardymas)

(Padėkite rankas po ausimi)

(Šepečiais patrinkite pečius)

(Pabėgti)

5. Didaktinis žaidimas„Didelės ir mažos žuvys“

Įdėkite dideles žuvis į didelį akvariumą, o mažas - į mažą akvariumą.

6.Pratimai "Viena ar daug žuvų?"

Kiek žuvų yra šiame ežere? Daug. Kiek žuvų yra šiame ežere? Vienas. Paimkite žuvį ir leiskite vienai žuviai plaukti. Kiek ten žuvų? Žuvies buvo daug.

7.Pirštų žaidimas"Žuvis"

Žuvis plaukia vandenyje.

Žuvims smagu žaisti.

Žuvis, žuvis, piktadaris,

Mes norime tave sugauti.

Delnai pakaitomis suspausti į kumščius)

Žuvis išlenkė nugarą

Paėmiau duonos trupinį.

Žuvis vizgina uodegą

Medžiaga. Įvairių dydžių žaislai žuvims, bet kokie gyvūnai, nosinės, mėlyni kartoniniai apskritimai, akmenukai, vandens dubuo, sorų dubuo.

Pamokos eiga.

1.Pasveikinimas „Linksmosios petardos“

Tegul kojos stovi ramiai,

Jie tik ploja rankomis.

(Vaikai sėdi arba stovi, ploja delnais į stalą)

Ploji, ploja, ploja, ploja

Ploji ir ploja priešais jus.

(Ploja prieš save)

Dabar paskubėk ploti

Taip, garsiau, už nugaros.

(Ploja už tavęs)

Aukštyn, aukščiau, ploji aukščiau,

Pakelkite rankas aukščiau.

(Plojau rankomis, pakelk rankas aukštyn)

Apatinis, apatinis, apatinis plakimas.

Nuleiskite rankas.

(Ploja, nuleiskite rankas)

Dabar mojuokite rankomis

Gal net penkias minutes.

(Savavališkas rankų svyravimas)

Atsipalaiduokite su mumis,

Jūsų rankos taip pat pailsės.

(Padėkite delnus po skruostais)

2.Siurprizų akimirka"Pagauti žuvį"

Vaikai įkiša rankas į dubenį su soromis ir išskobia mažus žaisliukus, vaizduojančius žuvis.

3. Žaislo apžiūra.

Mokytojas kartu su vaikais žiūri į žuvį.

Kas čia? Tai žuvis. Ji turi akis. (Parodyk akis). Yra burna. (Parodyk burną). Yra pelekai. (Rodyti pelekus). Yra uodega. (Rodyti kuoduką). Kur gyvena žuvis? Žuvis gyvena upėje, akvariume.

4.Artikuliacijos pratimas"Žuvis atveria burną"

Parodykite, kaip žuvis atidaro ir uždaro burną. Neskubėk.

5. Didaktinis žaidimas"Kur slepiasi žuvis?"

Priešais vaiką išdėlioti du žaislai (žuvis ir bet koks gyvūnas). Kiekviena figūra yra padengta skarele.

Surask žuvį. Kur ji pasislėpė?

6. Kūno kultūros minutė"Penkios žuvytės"

Upėje apsitaškė penkios mažos žuvytės.

(Žuvies judėjimo imitacija)

Didelis rąstas gulėjo ant smėlio.

(Išskleiskite rankas į šonus)

Pirmoji žuvis pasakė: „Čia lengva nardyti“.

(Imitacinis nardymas)

Antrasis pasakė: čia gilu.

(Jie purto rodomąjį pirštą)

Trečias pasakė: noriu miego.

(Padėkite rankas po ausimi)

Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti.

(Šepečiais patrinkite pečius)

Penktasis šaukė: čia krokodilas,

(Rankos imituoja krokodilo burną)

Plaukite greitai, kad jo neprarytumėte.

(Jie pabėga).

7. Didaktinis žaidimas"Žuvis ežere"

Čia yra ratas priešais jus. Mėlynas apskritimas yra mėlynas apskritimas. Tai bus vanduo mūsų žuvims. Įdėkite žuvį į vandenį ir padėkite ant mėlyno apskritimo. Ir padėkite gražius akmenukus aplink apskritimo kraštus.

8. Patirtis su objektais„Plaukia ar skęsta“

Vaikai meta akmenukus į indą su vandeniu, paskui popierių ir stebi, kas skęsta, o kas plūduriuoja.

9.Eilėraščio skaitymas ir dramatizavimas

Žuvis pasivijo žuvį,

Žuvis vizgina uodegą.

Ji bakstelėjo jai į pilvą: – Susigavo!

Sveika drauge! Kaip laikaisi?

10.Pirštų žaidimas"Žuvis"

Žuvis plaukia vandenyje.

Žuvims smagu žaisti.

Du delnai kartu vaizduoja plaukimo judesius)

Žuvis, žuvis, piktadaris,

Mes norime tave sugauti.

(Delnai pakaitomis sugniaužiami į kumščius)

Žuvis išlenkė nugarą

Paėmiau duonos trupinį.

(Griebimo judesiai žiupsneliu)

Žuvis vizgina uodegą

Ji greitai nuplaukė.

(Mojuoja ranka)


Susijusios publikacijos