Pamokos santrauka Naujųjų metų žaislas. Dailės pamokos užrašai „Naujametiniai žaislai. Pamokos tipas: „teminis“

Pamokų užrašai

„Žaislai Naujųjų metų eglutei“

(antra jaunių grupė).

Pamokos tikslas: išmokyti vaikus pagal nebaigtą kompoziciją (eglutės siluetą) susikurti šventinės eglutės įvaizdį.

Tikslai: toliau įvaldyti formą ir spalvą kaip vaizdinės raiškos priemones; toliau supažindinti vaikus su netradicine piešimo vatos tamponėliais technika; išmokti atskirti spalvas; ugdyti estetinį suvokimą, ugdyti tvarkingumą.

Preliminarus darbas. Eglutės piešimas guašo dažais, bendradarbiaujant su mokytoja ir vaikais.

Įranga: didelis lapas (vatmano popierius) su eglutės siluetu, guašas, vatos tamponai, servetėlės, klijai, dirbtinė eglutė, keli eglutės rutuliukai, Kalėdų Senelis, Snow Maiden.

Pamokos turinys.

Grupės kambaryje yra eglutė.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien atėjau į darželį, o ant slenksčio stovėjo eglutė. Kaip manote, kas atnešė? O štai prie eglutės yra maišelis. Pažiūrėkime, kas yra maišelyje: įvairiaspalviai žaislai ir laiškas „Sveiki, mergaitės ir berniukai! Aš, senelis Šaltis, atnešiau tau eglutę ir žaislų. Aš tiesiog skubu savo reikalais. Tu puoši eglutę ir lauki manęs su dovanomis. Ir kad jums nenuobodžiautumėte, paliksiu jums dainą. Viso gero! „Kas mums atnešė eglutę? -Kokią dainą mums atsiuntė senelis Šaltis? - Vaikinai, kaip jūs galite papuošti eglutę?

Žiūriu į Kalėdų eglutės rutulius. – Turiu kelis kalėdinius balius. Kas jie tokie? (Apvalus) Kokia spalva? Kas ant jų? Kaip jais papuošti eglutę? (Pakabinkite ant virvelių). Pakabinkime kamuoliukus ant eglutės. (vaikai pakabina balionus) – Ar graži mūsų eglutė? Ant jo yra tik keli rutuliukai. Nupieškime eglutę ir papuoškime ją dar daugiau kamuoliukų. - Pažiūrėk į lenteles. Su kuo piešime? (Su dažais) Kas dar ant stalų? (krapštukai). Šiandien mums jų prireiks dekoravimui. Kalėdiniai rutuliai.

Pirštų gimnastika.

Mūsų pirštai dabar dirbs, padarykime jiems keletą pratimų.

Šis pirštas yra storiausias, stipriausias ir didžiausias! Šis pirštas skirtas tai parodyti! Šis pirštas yra ilgiausias ir stovi viduryje! Šis bevardis pirštas yra labiausiai sugadintas! Ir nors mažasis pirštelis mažas, bet vikrus ir drąsus! Paslėpsime pirštus kumščiuose: kumščiuose, kumščiuose. Pamojuosime pirštais: eik, eik.

Mokytoja parodo, kaip piešti rutuliukus ir dekoruoti rutuliukus vatos tamponėliais (dedame dažus ant vatos tamponėlio ir papuošiame rutulį). - Pasirinkite dažus, kurie jums labiausiai patinka. Kas yra spalva? (Vaikai puošia eglutės kamuoliukus ir piešia raštus vatos tamponėliais.) Mokytoja stebi ir teikia individualią pagalbą) - Vaikinai, leiskite kamuoliukams išdžiūti, kol nusiplauname rankas.

Kalėdų eglutės puošimas kamuoliukais. – Ar turėjome gražią eglutę? Ar manote, kad seneliui Šalčiui tai patiks?

Pamokos santrauka.- Ką mes šiandien veikėme? -Šokime apvalų šokį savo gražiai Kalėdų eglutei ir dainuokime dainą „Yolka“ (Vaikai šoka ir dainuoja).


Rajono valstybinė švietimo įstaiga studentams ir mokiniams su negalia „Specialioji (pataisos) bendrojo lavinimo mokykla Nr. 87 1 tipo“

Dizaino pamokų užrašai (iš popieriaus)

3 „A“ klasėje

Tema: „Naujųjų metų žaislas“.

Mokytoja Pavlova S.M.

Uljanovskas 2015 m

Pamokos tikslas : Kūrybinių ir pažintinių gebėjimų formavimas praktinėje veikloje.

Užduotys:

Išsilavinimas:

Išplėskite vaikų akiratį ir supažindinkite juos su žaislų gaminimo eglutei tradicija.

Puošdami eglutę peržiūrėkite saugos taisykles.

Išsilavinimas:

Ugdykite norą ir susidomėjimą dalyvauti ruošiantis šventėms.

Pataisymai:

Lavinti bendravimo įgūdžius, tobulinti leksinę kalbos pusę;

Ugdykite mokinių kūrybinius gebėjimus.

Socializacija:

- Supažindinant vaikus su Naujųjų metų šventimo tradicijomis paruošti juos patekti į visuomenę.

Preliminarus darbas:

Grožinės literatūros skaitymas žiemos tema. Iliustracijų, atvirukų su eglutės atvaizdu, eglutės papuošimų nagrinėjimas.

Žodyno darbas:

Žaislai, Snow Maiden, girliandos, rutuliai, žuvys, žvakės, Kalėdų Senelis.

APIEįranga: Pavyzdinis darbas, lentos, šablonas, servetėlės, žirklės, šepečiai, klijai.

Užsiėmimų metu:

. Organizacinis momentas:

Užsidėkite ausines*.

- Atsistok .

- Sakyk labas .

- Kaip girdi ?

- Gerai girdžiu (blogai) **.

- Andrejus , paklausk Oksanos, kaip ji girdi?

___________________

*Mokytojo kalba

** Mokinių kalba

- Oksana, kaip tu girdi?

– Gerai girdžiu.

Paklauskite Maksimo, koks dabar mėnuo?

Andrejus, padėk (jei Maksimas neatsako).

- gruodį.

Koks metų laikas yra Maša?

Oksana, padėk (jei Maša neatsako)

- Žiema.

Koks oras žiemą?

- Šalta.

- Sninga.

- Vaikai apsirengia šiltai.

- Jie žaidžia sniego gniūžtėmis.

Kokias šventes švenčia vaikai žiemą?

Pasigirsta beldimas į duris. Ateina paštininkas ir duoda laišką.

Vaikinai, turime laišką: „3 „A“ klasės vaikai, internatas Nr. 87, 1 tipas.“ Iš ko? Atidarykime jį ir sužinokime, kas jame yra (Atsispausdinu, išimu popieriaus lapą, skaitau ):

„Sveiki, mieli vaikinai! Naujieji metai jau greitai. Mano draugas Snieguolė atneš tau pūkuotą eglutę. Paruošiau žaislus eglutei, atėjo pikta pūga ir sulaužė visus žaislus. Kaip papuošti Kalėdų eglutę? Vaikinai, padėk man padaryti žaislus Kalėdų eglutei. Ačiū. Laukite Yolkos!

Jūsų Kalėdų Senelis“.

Kokios tai bus atostogos?

- Naujieji metai!

- Vaikinai, ar manote, kad galime padėti Kalėdų Seneliui?

- Taip.

- Kokiais žaislais galima papuošti eglutę?

- karoliukai,

- girliandos,

- žvaigždės,

- žuvis,

- petardos,

- namai.

- Ar galima papuošti eglutę uždegtomis žvakėmis?

– Ne. Tai uždrausta.

Kas gali atsitikti?

- Ugnis.

- Tai va, žvakėmis eglutės puošti negalima.

Koks mūsų budėjimo režimo garsas?

- garsas "R".

-ARA-ORA-URA-IRA.

Žiurėk ir klausyk.

Andrejus, skaityk.

Oksana skaitė.

Maksimas skaitė.

Maša skaitė.

Žodžiai, prasidedantys raide "R".

Kamuolys, žuvis, šerkšnas, girlianda, Snow Maiden.

Oksana skaitė.

Andrejus, skaityk.

Maksimas skaitė.

Maša skaitė.

(Mokiniai turi lapelius su skiemenimis ir žodžiais; skaitome kartu ir individualiai.)

Šauniai padirbėta!

- Klausyk eilėraščioapie Kalėdų eglutę (E. Aleksandrovos eilėraštis. ):

Maža Kalėdų eglutė

Šalta žiemą

Kalėdų eglutė iš miško

Parsinešėme namo.

Kabojo karoliukai

Įstojo į apvalų šokį

Linksma, linksma,

Susitikime

Naujieji metai!

Pagrindinė dalis:

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kad anksčiau žaislų parduotuvėse nebuvo, naujametinius žaislus gaminome patys iš spalvoto popieriaus.

Papuoškime eglutę savadarbiais žaisliukais. Tam mums reikia popieriaus: ant kiekvieno stalo yra kraštovaizdžio lapas, ant kurio nupiešti Kalėdų Senelio šablonai. Norėdami sukurti Kalėdų Senelio žaislą, turite iškirpti dalis ir jas suklijuoti.

Pažiūrėkite į pavyzdį, čia yra Kalėdų Senelio žaislas.

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite:

Kas yra ant tavo stalo?

Studentai : Lenta, popierius, žirklės, servetėlė, teptukas, klijai.

- Maša, ko tu neturi?

- Klijai?

-Puikiai, Maša, atidžiai pažiūrėjau.

- Maša, paimk klijus.

- Ačiū.

Kokie yra objektų pavadinimai vienu žodžiu?

- Įranga.

Teisingai. Įranga, padedanti darbe.

Nuo ko pradėti?

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite:

Kas mano rankose?

- Popierius su šablonais.

Ką iškirpsime pagal šabloną?

- Iškirpkite kūno dalis.

– Kokios kūno dalys?

- Pavadinkite visas kūno dalis kartu.

Teisingai.

Kaip iškirpsime dalis?

Maksimas.

- Su žirklėmis.

Kaip naudoti žirkles?

Maša.

- Atsargiai (atsargiai, atsargiai).

Šauniai padirbėta.

Prieš darbą „Sušildykime rankas“, mankšta rankoms. Suspauskite ir atlaisvinkite rankas ir patrinkite delnu į delną.

Pažiūrėk, ką turiu rankose?

- Popierius su šablonais.

Pažiūrėk, ką aš darysiu?

Pirmiausia išpjauname didžiausią dalį – kailinį.

Galite kirpti su manimi.

Ką mes išpjauname?

Maksimas

- Kailiniai.

Iškirpk?

Galime suklijuoti kartu.

Ką klijuosime?

Maša.

Kailiniai.

Ką mes dabar iškirsime?

Andrejus?

Iškirpkite veidą ir galvą.

Šauniai padirbėta.

Suklijuokite kartu.

Ką mes dabar veikiame, Maksimai?

Suklijuokite kartu.

Žiūrėk, kaip uždėsiu galvą ant kūno.

Maksimai, ką aš darau?

Mes uždedame galvą ant kūno.

Padarykime tai.

Pažiūrėsim ką aš darysiu?

Oksana.Ką aš darau?

Iškirpkite dešinę ir kairę ranką.

Viskas buvo padaryta.

Žiūrėk, ten yra maža kumštinė pirštinė ir maišelis dovanų.

Iškirpsime.

Stebėkite, kaip klijuoju dalis.

Ant dešinės rankos klijuosime maišelį su dovanomis, ant kairės – kumštinę.

Maksimai, ką klijuosime ant dešinės ir kairės rankos?

Į dešinę ranką įklijuojame maišelį su dovanomis, į kairę kumštinę

Padarykime tai.

Pažiūrėk, ką mes darome?

Dešinę ranką klijuojame iš dešinės pusės, o kairę – iš kairės.

Andrejau, ką mes suklijuosime?

Dešinė ranka yra dešinėje, o kairė - kairėje pusėje.

Šauniai padirbėta!

Ar visos detalės buvo priklijuotos?

Maša, viskas įklijuota.

Kas mes gavome?

Kalėdų Senelio žaislas.

Auklėtojas : darbo procese prieinu prie kiekvieno vaiko, jei reikia pagalbos, padedu.

Pedagogas: Puiku, žaislai pasirodė labai gražūs.

Paskutinė dalis:

Vaikai atsineša savo darbelius apžiūrėti (padeda ant stalo).

Pedagogas: Vaikinai, kokiais žaislais puošiate eglutę?

Kam patiko gaminti eglutės papuošalus?

Kam buvo sunku darbe?

Gerai padaryta, visi pasirodė gražūs naujametiniai žaislai. Liko kelios dienos iki šventės, leiskite mūsų žaislams išdžiūti, o tada puošime eglutę. Manau, žaisliukai gražiai atrodys ant eglutės.

Beldžiasi į duris – žaislinis meškiukas.

TURĖTI: Sveiki bičiuliai! Atėjau iš Kalėdų Senelio, norėdamas sužinoti, ar įvykdėte jo prašymą.

Mokiniai: Taip.

TURĖTI: Gerai padaryta, kokius gražius žaisliukus jie pagamino eglutei... džiaugiasi. Už puikų darbą Kalėdų Senelis tau padovanojo šokolado.

Pedagogas: Labai ačiū LOKUI ir Kalėdų Seneliui už šokoladą.

TURĖTI: Iki pasimatymo, vaikinai. Lapai.

Pedagogas: Pamoka baigta, nusiimkite ausines.

Svetlana Novikova

Vyresnioji grupė

Tikslas. Sužadinti susidomėjimą menine kūryba.

Užduotys. Vaikų produktyvios veiklos ir kūrybinio potencialo ugdymas, estetinio suvokimo, vaizduotės ir fantazijos ugdymas. Lavinti smulkiąją rankų motoriką. Ugdykite teigiamas emocijas ir jausmus.

Apatinė eilutė.Įvairiaspalviai gražūs naujametiniai rutuliai.

Medžiagos, įrankiai. Siūlai, mažas balionėlis, PVA klijai, kutai, servetėlės, šluostė, snaigių dekoracija ir įvairiaspalviai blizgučiai.

Progresas.

Vaikinai, pasakykite man, kokia šventė netrukus ateis?

Vaikai: Naujieji metai.

Vaikinai, ko jums reikia, kad šventė būtų įsimintina?

Vaikai:(dovanos, Kalėdų eglutė, skanėstai, naujametiniai žaislai ir kt.)

Vaikinai, pasakykite man, ar žinote, kokie buvo pirmieji naujametiniai žaislai? (vaikų atsakymai).

Tai buvo saldainiai, obuoliai, riešutai, tešlos figūrėlės.

Bet tada atsirado žaislai iš kartono, popieriaus, vatos. Tačiau netrukus po to žmonės išmoko gaminti žaislus iš stiklo. Buvo kamuoliukų, žvaigždžių ir kūgių, laikrodžių, varveklių ir daug daugiau. Tačiau stikliniai žaislai pasirodė labai trapūs, todėl žaislai dabar dažniausiai gaminami iš plastiko.

Žaga dki.

Viskas, ko norite, yra ant medžio:

Ten yra begalė žaislų.

Saldainiai, lietus ir petardos,

Girliandos, žvaigždės ir viršūnė.

Tarp blizgančių blizgučių,

Apvalus... (rutuliukai) kibirkščiuoja.

Girliandą turi kaimynas.

Jis spindi pušų žalumoje

Ir Naujųjų metų išvakarių šviesa

Stiklo pusė atsispindi. (Kalėdų balius)

Vaikinai, šiandien noriu pakviesti jus padaryti Naujųjų metų rutulį, kad papuoštumėte Kalėdų eglutę jūsų namuose. Ir gaminsime iš siūlų.

1. Pripūskite balioną.

2. Apvyniojame siūlais įvairiomis kryptimis.

3. Iš visų pusių gerai ištepkite klijais.

4. Leiskite išdžiūti.

5. Adata pradurkite rutulį.

6. Atsargiai nuimkite rutulį nuo siūlų.

Kūno kultūros minutės ka.

Naujųjų metų žaislai

Artėja šventė (pakelk rankas aukštyn ir nuleidęs žemyn,

Kalėdų eglutė puošiasi. (išsiskirstyti.)

Pakabinome žaislus: (plojome rankomis.)

Karoliukai, rutuliukai, petardos. (suspauskite ir atlaisvinkite pirštus.)

Ir čia kabo žibintai (rankenos viršuje yra „žibintuvėliai“.)

Vaikai džiaugiasi blizgesiu.

7. Papuoškite blizgučiais, snaigėmis,

8. Užriškite siūlą

Naujųjų metų kamuolys yra paruoštas.

Publikacijos šia tema:

Tikslai: formuoti idėjas apie pavasarį vykstančius gamtos pokyčius. Išsiaiškinkite ir išplėskite idėjas apie pavasario gėles.

GCD santrauka apie meninį kūrybiškumą (aplikacija su dizaino elementais) „Naujųjų metų šventė“. „Puošni Kalėdų eglutė“ (piešinys.

GCD santrauka apie meninę kūrybą. Paraiška tema „Naujųjų metų atvirukas“. Tema: „Naujųjų metų atvirukas“ Tikslai: išmokyti vaikus daryti.

Atviros meninės kūrybos pamokos santrauka. Modeliavimas „Kolobok“ Tikslas: suteikti supratimą apie plastilino savybes – minkšta medžiaga, lengvai iškočiojama, raukšlėjasi; kelti susidomėjimą skulptūrų kūrimo procesu.

Atviros pamokos parengiamojoje grupėje santrauka. GCD meninei kūrybai su integracija. Autorius: Soboleva Elena Valerievna, MADOU lopšelio-darželio Nr. 30 „Iskorka“ mokytoja, Severouralskas, Kalijos kaimas Tiesioginio ugdymo santrauka.

Pamokos santrauka meninės kūrybos parengiamosios grupės vaikams „Patiekalai“ Tikslas: apibendrinti žinias apie indus, piešti indus. Tikslai: įtvirtinti idėjas apie indų paskirtį; praturtinti žodyną tema „patiekalai“; tobulėti.

Pamokos pastabos apie meninį kūrybiškumą vidurinei grupei. Modeliavimas „Meškiukas“(4-5 metų amžiaus). Tikslas: Formuoti estetinį skonį, ugdyti kūrybiškumą ir mąstymą. Tikslai: Išmokite nulipdyti objektą, kurį sudaro.


Atviros pamokos „Naujųjų metų žaislas“ santrauka.
Tema: „Naujųjų metų žaislas“
Tikslai ir siekiai
1. Užtikrinti emocinę gerovę.
2. Sustiprinti skaičiavimą iki 5, spalvas ir žinias apie sezoną „Žiema“
3. Toliau ugdyti gebėjimus savarankiškai parinkti vaizdinę medžiagą kūrybiniam darbui; palaikyti tvarką darbo vietoje, saugos priemones dirbant su klijais ir kebabo lazdelėmis;
4. Ugdykite šepetėlio įgūdžius, taip pat gebėjimą skleistis ir
maišyti dažus; lavinti spalvų suvokimą;
5. Lavinti smulkiųjų plaštakos raumenų motoriką;
6. Ugdykite kantrybę, atkaklumą, tikslumą, dėmesį
grožio jausmas; ugdyti suvokimo vientisumą.
7. Stiprinti pomėgį įminti mįsles
Medžiaga:
- putplasčio rutuliukai, PVA klijai, klijų teptukai, kebabų lazdelės rutuliukams, drėgnos servetėlės, blizgučiai (raudona, mėlyna, sidabrinė, auksinė, žalia, violetinė, lipdukai, dekoratyviniai perlamutriniai dažai, pakavimo juosta, mažos snaigės (kvėpavimo pratimams, nosinaitės) , kibiras, šokoladiniai sniego seneliai ir Kalėdų senelis, plastikiniai kaminai.
Įranga:
-Žiemą vaizduojančios nuotraukos;
-Kalėdų eglutė, girlianda (elektrinė, sniego gniūžtės.
- diskas, grotuvas -l
Ankstesnis darbas:
- Sieninio laikraščio „Laimingų Naujųjų metų“ piešimas;
-pokalbis apie reprodukcijas;
- vaikų pasirodymai: eilėraščių skaitymas, mįslės apie žiemą, eglių ir pušų šakų apžiūra,
-žaidimai,
- stebėti gamtos pokyčius žiemą,
- yla užriškite pakavimo juostą ant putplasčio rutuliukų (gaminkite
kilpa).
Pamokos eiga:
-Sveiki bičiuliai! Šiandien pas mus atvyko svečiai, norėdami pamatyti, kaip dirbate ir net ko nors iš jūsų pasimokyti! Pasisveikinkime su jais!
-Vaikinai, pažiūrėkite, kaip gražu už lango, o kas gali pasakyti, koks metų laikas? Kodėl taip nusprendėte? Kokias žiemos šventes žinote? Kokia Naujųjų metų šventė yra jūsų mėgstamiausia samių kalba? O kas yra mūsų pagrindinė gražuolė šventėje?
-Pažiūrėkite, kas dar atėjo pas mus! (rodo į girlianda papuoštą eglutę).
– Taip, mūsų eglutė graži ir liekna, ji atėjo pas mus iš miško! Tačiau mūsų eglutė nėra labai linksma! Ant jo esančios girliandos nešviečia! Paprašykime jos įsižiebti ir sužibėti!
-Vienas, du, trys, Kalėdų eglutė dega! (kartu).
-Tai nepadėjo, Kalėdų eglutė neįsižiebė! Pabandykime papasakoti jai eilėraštį! Kas pasakys? Taip, gražus posmas, bet vis tiek neužsidega. Gal ji karšta? Pūskime ant jos snaiges (kvėpavimo pratimai). Ir nepadėjo? Siūlau žaisti sniege ir smagiai praleisti laiką. Galbūt taip mūsų eglutė atgys. (žaidimas su baltais putplasčio kamuoliukais).
-Sustabdyti! (žaidimo pabaigoje) Supratau, kodėl mūsų eglutė neįsižiebs! Ji ant mūsų įsižeidžia, nes nepuošėme jos žaislais. Šiuo metu aš siūlau tau magiją ir stebuklus. Kurį laiką pavirskite burtininkais ir iš mūsų sniego gniūžčių pasigaminkite naujametinius papuošalus mūsų eglutei! (einame prie stalo).
Pirštų gimnastika.
Vienas du trys keturi,
Jūs ir aš padarėme sniego gniūžtę.
Apvalus, tvirtas, labai lygus
Ir visai ne saldus!
Mes tave išmesime vieną kartą, sugausime du kartus,
Numeskime tris ir sulaužykime juos!
Progresas
(saugaus kebabo lazdelių naudojimo ir kruopštaus klijų bei teptuko naudojimo instrukcijos).
Į kebabo lazdeles smeigiame rutuliukus ir ištepame rutuliukus PVA klijais. Pabarstykite juos blizgučiais ir karoliukais, priklijuokite užkandžius (viskas priklauso nuo vaiko pasirinkimo ir fantazijos).
-Dabar, mielieji, palikime žaislus išdžiūti, o patys pasišildykime.
Fizkultimnutka
Pažiūrėk, kaip jis spindi.
Traška po kojomis.
Balta sniego gniūžtė,
Lengva kaip plunksna.
Vėjas pučia,
Ir sniegas lekia, skrenda,
Suko ir kibirkščiavo.
Jis praskrido virš proskynos.
Ir tada jis nukrito ant žemės,
Ten išbuvo iki pavasario.
Vaikai, pažiūrėkite į įdomius objektus ant šio stalo, pavadinkime juos (sniego senį, sniego mergelę, eglutę, Kalėdų senelį, snaigę, kalėdinį kamuolį, varveklią). Siūlau žaisti žaidimą „Atspėk mįslę ir surask skaičių“. Tas, kuris atspėja mįslę, paima iš lentelės sprendimo objektą ir padeda jį prie skaičiaus, kurį įvardinsiu. (mįslės Naujųjų metų tema).
-Koks tu protingas! Dabar grįžkime prie žaislų. Dabar belieka juos nudažyti, daryti raštus ant jų perlamutro dažais. Vaikai patys pasirenka spalvą ir raštą, mes tik padedame.
-Koks grožis! Mūsų Kalėdų eglutės papuošalai yra paruošti! Greitai papuošime eglutę! (pakabiname žaislus, eglutėje užsidega lemputės).
– Kalėdų eglutei taip pat patiko tavo žaislai, žiūrėk, kokia ji laiminga!
-Kalėdų eglutė paruošė dovanų ir jums! Berniukams ji dovanoja šokoladinius Kalėdų Senelius, o mergaitėms – šokoladines Snow Maidens. (dovanų dalijimas).


Prikabinti failai

Susijusios publikacijos