Atklātās nodarbības agrīnajā grupā. Integrēta nodarbība agrīnā vecuma grupā: “Tik vajadzīgas lietas. Pirkstu spēle "Šis pirksts ir mamma"

Attīstīt bērna maņu spējas: spēju atjaunot veselumu pa daļām. Attīstīt koordinētas rokas un acs darbības, izmantojot spēju izsekot attēlam gar kontūru. Iemācieties atpazīt attēlā redzamo objektu un nosaukt to. Atrodiet identiskus attēlus. Attīstīt runu, bagātināt aktīvo vārdu krājumu, ieviest jaunus un atkārtot pazīstamus vārdus (automašīna, piramīda, zaķis, pūce, vista, vistas).

Skatīt dokumenta saturu
“Nodarbību kopsavilkums agrīnai vecuma grupai saskaņā ar federālo štata izglītības standartu”

-nodarbības par kognitīvo attīstību (agrīnā vecuma grupa) kopsavilkums par tēmu:
Nodarbību kopsavilkums agrīnai vecuma grupai saskaņā ar federālo štata izglītības standartu

Agrīnā vecuma grupa

Izglītības joma: "Izziņa"

Darbības veids: "Komunikabls"

Priekšmets: “Salikt attēlu no divām pusēm”

Mērķis: Attīstīt roku-acu koordināciju

Uzdevumi: Attīstīt bērna maņu spējas: spēju atjaunot veselumu pa daļām. Attīstīt koordinētas rokas un acs darbības, izmantojot spēju izsekot attēlam gar kontūru. Iemācieties atpazīt attēlā redzamo objektu un nosaukt to. Atrodiet identiskus attēlus. Attīstīt runu, bagātināt aktīvo vārdu krājumu, ieviest jaunus un atkārtot pazīstamus vārdus (automašīna, piramīda, zaķis, pūce, vista, vistas).

Veicināt bērnos emocionālu reakciju, satiekot jaunu varoni.

Aprīkojums: zīmējumi Objektu attēli – divi komplekti. No katra komplekta tiek atlasīti identiski attēli (katra 2 gab. viena bilde tiek pārgriezta stingri uz pusēm, otra paliek vesela, kā paraugs atlasei). Ir jāizmanto attēli, kas, griežot vertikāli vai horizontāli, veido pilnīgi identiskas daļas: savienojot tie veido vienu veselumu (piramīda, zaķis, automašīna, vista utt.)

1.Organizācijas moments

Sveiki, debesis ir zilas (paceliet rokas)

Sveika, zelta saule (uzzīmē ar rokām apli)
Sveiks, viegls vējiņš (šūpo rokas virs galvas)
Sveiks, mazais ziediņ, (izstiep rokas uz priekšu)
Sveiki, rīts, labdien, (pagriežas pa kreisi, pa labi)
Mēs neesam pārāk slinki, lai sveiktu!

2. Motivācijas – orientēšanās posms

Pie jautras mūzikas un dejām grupā ienāk rotaļu klauns (attēlā).

Klauns: Sveiki bērni!

Es lidoju garām un redzēju tevi pa logu.

Ļaujiet man padomāt, es ieiešu un pārsteigšu bērnus!

Esmu dzīvespriecīga, draiskulīga un diezgan jauna!

Cik jūs visi esat skaisti un dzīvespriecīgi! Iepazīstamies! Mani sauc Tishka. Es atnācu pie jums no cirka. Kā tevi sauc? (Satikšanās ar bērniem)

3. Meklēšanas posms

Klauns uz paplātes atnes attēlus, kas sagriezti divās daļās, bērniem ir jāsaliek bilžu daļas dažādos veidos.

4.Praktiskais posms

Tagad atcerēsimies pirkstu spēli “Mana ģimene”.

PIRKSTIŅU SPĒLE “MANA ĢIMENE”

Šis pirksts ir vectēvs

Šis pirksts ir vecmāmiņa

Šis pirksts ir tētis

Šis pirksts ir mamma

Šis pirksts esmu es

Tā ir visa mana ģimene!

Kas ir manā rokā? Bildes (bērnu atbildes, kora un individuālas)

Ak, visas bildes ir izkaisītas, vai varat man palīdzēt tās savākt? Un puišu bildes nav vienkāršas, bet sagrieztas, sastāv no divām identiskām pusēm. Paskaidro, ka jums ir pareizi jāsaloka attēls, lai jūs iegūtu "veselu piramīdu", "veselu automašīnu" utt. Parāda paņēmienu, kā pievienot divas puses un salīdzināt iegūto attēlu ar visu attēlu. (Bērni tiek aicināti nostāties aplī ap galdu.)

divi attēli, piemēram, piramīda un zaķis, mašīna un vista, gurķis un tomāts. Bērns izvēlas attēlus no divām iespējām, kas krasi atšķiras pēc formas un krāsas.

Liels paldies puiši!!! Ko es bez tevis darītu? Cik ātri varēji savākt bildes, labi darīts!!!

Vienkārši lieliski! Puiši! Es ļoti gribu ar tevi spēlēties! Vai vēlaties spēlēt ar mani? Urā! Urā! Spēle sākas!

D / spēle "Sakārtojiet pogas pēc krāsas"

Bērni stāv aplī, viņiem priekšā tiek izdalītas daudzkrāsainas pogas. Pogas jāieliek noteiktas krāsas krūzēs. Bērni izvēlas pogas un sakārto tās atbilstoši dotajai krāsai.

Es atnācu pie jums, lai izklaidētos un mazliet pamācītos. Un draugi ir ar mani, paskatieties, bērni! Vai vēlaties kļūt par klauniem? 1,2,3,4,5, klauni iznāca spēlēt.

Fiziskais vingrinājums “Rudmatains klauns”»

Rudmatains, vasaras raibumains klauns (bērni glāst sev pa galvu un rāda vasaras raibumus)

Bērniem ļoti patīk (trīs aplaudē)

Deguns ir kā sarkans tomāts (pamīšus glāstiet degunu ar rokām,

Un viņa acīs ir entuziasms (ar viņa roku palīdzību viņi attēlo acis un ar pirkstiem sasit skropstas)

Vai nu viņš raud, tad smejas (rādītājpirksti vertikāli pie acīm, tad uz lūpām)

Vai nu viņš ir laipns, vai arī cīnās (viņi glāsta rokas, tad met dūres uz priekšu)

Ak, cik viņš ir neveikls (rokas uz jostas, ķermenis noliecas pa kreisi un pa labi,

Bet mums visiem viņš ir vajadzīgs šāds (rokas sakrustotas uz krūtīm, uz sāniem un pie jostas).

5. Reflektīvi-vērtējošais posms

Puiši, ko mēs šodien darījām?

Kurš mums atnesa bildes?

Cik pusīšu ir attēliem?

Kādas bildes salikāt kopā?

Vai jums patika spēlēties ar klaunu?

Man pienācis laiks atgriezties cirkā. Un kā dāvanu es tev uzdāvinu balonus! Spēle "Baloni"

Bērni jautras mūzikas pavadībā spēlējas ar bumbiņām. Uz redzēšanos!

Organizācija: MBDOU Kalininsky d/s "Solnyshko"

Atrašanās vieta: Kemerovas apgabals, Kaļiņinskas ciems

Mērķis: nostiprināt gada laikā iegūtās zināšanas

Uzdevumi:

  • Nostipriniet spēju atpazīt dzīvnieku pēc tā sauciena
  • spēja rāpot četrrāpus norādītajā virzienā aiz skolotāja
  • Stiprināt spēju sasveicināties un atvadīties;
  • sagrupēt un nosaukt būvmateriālus - kubus un bumbiņas
  • prasme izmantot pazīstamas būvmateriālu formas, būvējot savas ēkas; uzlieciet ķieģeli uz tā malas un uzlieciet citu ķieģeli;
  • nostiprināt spēju salīdzināt objektus pēc izmēra (liels - mazs);
  • attīstīt dzirdes un vizuālo uzmanību, atmiņu, domāšanu;
  • attīstīt aktivitāti darbā, vēlmi palīdzēt varonim sarežģītā situācijā; just līdzi varonim.
  • bagātināt vārdu krājumu ar lietvārdiem, kas apzīmē objektu nosaukumus. Īpašības vārdi: jautrs, skumjš, mīksts, pūkains, liels - mazs.
  • īstenot bērnu vizuāli radošās aktivitātes

Aprīkojums: 2 dažāda izmēra bumbiņas, mīksta rotaļu kaķenīte, kastīte ar ķieģeļiem, maisiņi ar kubiņiem un bumbiņām, pirkstu krāsas, trauks ar ūdeni, dvielis, tapetes zīmēšanai.

Īstenotās bērna attīstības jomas:

  • Fiziskais virziens: tādu fizisko īpašību kā veiklība, ātrums, kustību vizuāli-motorā koordinācija, motorisko prasmju un iemaņu konsekventa attīstība, orientēšanās telpā;
  • Kognitīvais virziens: kas veicina orientēšanās aktivitāšu aktivizēšanu un uzlabošanu, uztveres (vizuālās, dzirdes, taustes-motorās) un objektu spēles darbību attīstību;
  • Runas attīstība : runas kā saziņas līdzekļa apguve, vārdu krājuma bagātināšana;
  • Mākslas virziens : kura galvenais mērķis ir iegūtestētiskās baudas bērns.
  • Sociālā un komunikatīvā attīstība kuras mērķis ir apgūt sabiedrībā pieņemtās normas un vērtības, tostarp morālās un ētiskās vērtības; bērna komunikācijas un mijiedarbības attīstība ar pieaugušajiem un vienaudžiem; kļūstot neatkarīgam.

Nodarbības gaita

  1. Bezmaksas bumbas spēle. Pēkšņi liela bumba izripo aplī.

Puiši, kas tas ir? (Bumba) Varbūt kāds zina, kādā krāsā tā ir? (dzeltens)

No kurienes viņš nāca? Apkārt neviena nav.

(no grupas pretējās puses dzirdama kaķēna ņaušana)

Vai tu dzirdi? Kas tas kliedz? (kaķēns, kaķēns, kaķis)

Puiši, varbūt kaķēns spēlējās ar bumbu un tā vienkārši aizripoja tālu prom? Vai tas varētu būt? (Jā)

Viņš laikam tagad raud un nevar viņu atrast?!

Meklēsim viņu, lai atdotu viņam bumbu? (rāpo četrrāpus)

  1. Atradām kaķēnu, atgriežamies pie paklāja.

Viņš ir smieklīgs, ļoti maigs,
Patīk uzbrukt čībām.
Viņš ir viltīgs kā lapsa
Čau, kaķēns: KITTY KITTY KITTY!

Apsveicam viņu. - Sveiks, kaķēn! (pāriet pa apli)

Kāds ir tavs vārds? (Čukst – Keša)

Vai šī ir tava bumba, Keša?

Kas notika?

Keša: "Lielais suns mani patiešām nobiedēja, es aizbēgu, un bumba ripoja tev pretī" (raudāšana)

Puiši, viņš raud. Žēlsim viņu?! ( Mums zel)

Neraudi!

Incītis nāks lēnām
Un samīļot mazuli.

Kitty - neraudi kaķēns,

Mēs tev iedosim bumbu!

Neraudi, paskaties uz bumbu, kas mums ir.

Kāds viņš ir? Liels vai mazs? (Mazs)

(Salīdzinot divas bumbas)

Un, lai jūs nebaidītos, mēs jums uzcelsim māju. Un tu tajā paslēpsies. (Mēs novietojam ķieģeļus uz malas, novietojot tos blakus)

(Mēs uzbūvējām un pavadījām kaķēnu)

Atvadoties no kaķenes.

Un kaķene mums uzdāvināja arī divas somas

Kas tajos ir? Rāda (kubi un bumbiņas)

Spēlēsim ar viņiem?!

Es to izleju uz grīdas. Objektu saskaņošana pēc formas

Vienā somā nesam kubus, otrā – bumbiņas.

Bija lieliska spēle! Labi padarīts!

Paskaties, cik mums ir viesu, iedosim arī viņiem balles?!

Pirkstu vingrošana « Pirksti piecēlās"

Šis pirksts grib gulēt
Šis pirksts ir lēciens gultā,
Šis pirksts nosnauda
Šis pirksts jau ir aizmidzis.
Pirksti piecēlās kājās - "Urā!"
Laiks doties uz bērnudārzu!
(M.Kaļcova)
Pa vienam salieciet pirkstus pie plaukstas, sākot ar mazo pirkstiņu. Pēc tam pieskarieties visiem pārējiem ar īkšķi - “pamosties”. Vienlaikus ar izsaukumu “Urā!” Atvelciet dūri, plaši izplešot pirkstus.

Uz tapetēm ar pirkstu krāsām zīmējam bumbiņas.

Bibliogrāfija

  1. Zinātniski metodiskais žurnāls “Pirmsskolas izglītība”
  2. http://ped-kopilka.ru/igry-konkursy-razvlechenija
  3. http://detstvogid.ru

Programmas saturs:

Stiprināt bērnu zināšanas par lietām, kas viņus ieskauj.

Intensīvāk lietot vārdus-saimniecības un higiēnas priekšmetu, rotaļlietu nosaukumus.

Attīstīt spēju atbildēt uz skolotāja jautājumiem, veidot stāstus no 2 teikumiem.

Iemācieties saprast pieaugušā runu un veikt atbilstošas ​​darbības.

Veidojiet pareizu šņākšanas skaņu izrunu.

Attīstīt kustību skaidrību, pirkstu smalko motoriku, aci, fonēmisko dzirdi, atmiņu.

Veicināt patstāvību, vēlmi radīt, strādāt kopā ar vienaudžiem un radošu pieeju uzdevumu veikšanai ar skolotāja palīdzību.

Izkopt pozitīvas emocijas.

Materiāli un aprīkojums: Maša lelle, lāča rotaļlieta, izgriezti higiēnas priekšmetu attēli, dvielis, zobu birste, ķemme, ziepes.

Nodarbību gaita bērnudārza agrīnajā vecuma grupā

Org. brīdis

Pirkstu vingrošana"Labrīt"

Mūsu sarkanie ziedi

Ziedlapiņas atvērtas

Vējiņš nedaudz elpo

Ziedlapiņas šūpojas

Mūsu sarkanie ziedi pārklāj to ziedlapiņas

Viņi pamāj ar galvu un saldi aizmieg

Ienāk lelle Maša

Sasveicināsimies, bērni, lelli: "Sveiki."

Bērni pienāk pie lelles, skatās uz to, pieskaras tai.

Bērni, mūsu viesa seja, rokas un kleita ir slapja. Un uz vaigiem ir daži plankumi...

Kas notika ar lelli? (Netīrs)

Viņa, iespējams, nezina, kā uzturēt sevi tīru, tāpēc viņa kļuva netīra.

Un mūsu bērni zina, kādas lietas ir vajadzīgas, lai būtu tīri un sakopti.

Didaktiskā spēle "Savāc attēlu"

(higiēnas preces)

Audzinātāja

Bērni, satieciet mūsu draugus – palīgus, kas palīdz mums būt tīriem.

Ienāk ziepes.

Es tev dodu tīrību un putas,

Un es pakāpeniski samazinās.

Audzinātāja. – Kas tas par palīgu, kas palīdz bērniem būt tīriem?

Ziepes:

Jūs zināt, bērni, ka jūs nevarat nomazgāties bez manis, lai cik daudz ūdens būtu. Galu galā ziepes ir lielākais netīrumu ienaidnieks.

Skolotāja noliek uz galda ziepes un piedāvā pasmaržot. Ak, kāda smarža!

Bērni, kā izskatās veselīga, nomazgāta seja? (Tas ir ruds, balts, tīrs)

Parādīsim savai Mašenkai, kā mēs protam un mīlam mazgāt rokas.

Palmas berzē, un pat ar ziepēm, un viņi apskauj viens otru

Labā plauksta mazgā kreiso, bet kreisā plauksta mazgā labo.

Skolotājs pūš ziepju burbuļus.

Spēle brīvā dabā "Ziepju burbuļi"

Ieplūst zobu birste

Kaulu mugura,

Stingri sari

Labi sader ar piparmētru pastu,

Cītīgi mūs apkalpo.

Audzinātāja. - Bērni, kas palīdz tīrīt zobus? (zobu suka)

Parādīsim, kā mēs tīrām zobus (imitācija)

Mēs neesam slinki tīrīt zobus

Mēs tos tīrīsim divas reizes dienā

Notīriet ar otu uz augšu un uz leju

Nāciet, baktērijas, uzmanieties!

Bērni, mūsu zaļajā stūrītī ir iekārtojies krokodils. Viņam ļoti sāp zobi.

Kas viņam jādara? (Iztīri zobus)

Paņemsim lielo birsti un iztīrīsim viņam zobus, lai tie nekad nesāpētu.

Krokodils pateicas bērniem.

Tas viss ir par viņas matiem,

Staigā šeit un staigā tur,

Kur tas iet, lēnām

Ir laba frizūra!

Audzinātāja. - Kam ir šie lielie zobi, kas nevienam nekož, bet uztur kārtībā matus?

(ķemme)

Lāča ierašanās (rotaļlieta)

Bērni, lācis tik ātri gatavojās nākt pie mums, ka aizmirsa izķemmēt matus. Parādīsim, kā ķemmēt matus.

Izdaliet ķemmīšgliemenes (izlabojiet krāsas)

Lāča tīrīšana (ar bērniem)

Lācis pateicas bērniem.

Bērni Miškai deklamē dzejoļus.

Tikai saule spīdēs,

Kaķi mazgā sevi.

Agrs rīts uz planētas

Jums arī jābūt tīram.

Lapsas pašas mazgājas

Ziloņi mazgā sevi.

Viss šajā pasaulē ir seja

No rīta jābūt tīram.

Audzinātāja. - Bērni, noslaukīsim mūsu lelles Mašenkas seju un rokas, lai arī viņa būtu tīra.

Dažkārt, kad krānā nav ūdens un tuvumā nav ziepju, palīgā var nākt mitrās salvetes.

(Meitene noslauka lelles vaigus un rokas.) Lelle pateicas.

Skolotājs vērš uzmanību uz gaišo kastīti, kas stāv uz galda.

Atver to.

Ak, cik daudz interesantu un noderīgu lietu tur ir?

Kas tas ir? (Dvielis)

Kam paredzēts dvielis?

Kādas ir sajūtas? (Pūkains, mīksts).

Tieši tik daudz nepieciešamo lietu tu zini un māki izmantot pats.

Bērnu dzejoļi

Šeit tek ūdens (ar pirkstiem)

Es nomazgāšu seju (mazgāšu seju)

Es sākšu žāvēties ar dvieli (noslauku seju)

Tad es paskatīšos spogulī (atdarināt)

Es ķemmēju matus gludi (imitācija)

Es būšu labs puisis (rokas pie jostas, stāvi taisni)

Iedosim Mašenkai dvieli

Vingrinājums "Drēbju knaģi"

(Bērni piespiež papīra dvieļu maketa bārkstis: daudzkrāsainas drēbju šķipsnas)

Audzinātāja. Maša nosusināsies un atcerēsies mūs, viņa vienmēr būs tīra un kārtīga

Un jūs, bērni, mazgājot rokas, mazgājot seju, iztīrot zobus, jūs mazāk slimosit.

Un tagad mēs Mašenkai parādīsim, kā jūs varat dejot.

Deju spēle

Apakšējā līnija. Atspulgs

Par ko mēs runājām klasē?

Spēle – aktivitāte agrīnā vecuma grupā

"Ciemos pie saimnieces"

Temats:"Izteiksmīga tēla veidošana skolotāja un bērnu kopīgajās aktivitātēs."

Priekšdarbi:

1. Priekšmeta pārbaude, sižeta attēli;

2. Didaktiskās spēles:

· "Mājputni";

· “Uzmini, kura bērni tie ir?”;

· "Kas kliedz?";

· "Putnu pagalms";

· “Kam šī ir māte?”;

· “Mēs barojam vistu un cāļus”;

· "Mazs un liels."

3. Spēle brīvā dabā "Cālis izgāja pastaigāties."

Programmatūras uzdevumi:

1. Radīt bērnos interesi un vēlmi spēlēties;

2. Sniedziet bērniem prieku un prieku no spēlēšanās;

3. Nostiprināt bērnu zināšanas par putnu gaļu – vistu;

4. Attīstīt spēju atdarināt, radīt labu attieksmi pret spēļu varoņiem.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: - Puiši, tagad mēs dosimies ciemos pie saimnieces. Viņa dzīvo netālu. Viņa laikam jau mūs gaidīja. Sekojiet man.

Bērni un viņu skolotājs dodas uz māju. Viņus mājā sagaida saimniece, vecākās grupas meitene. Bērni saka sveiki.

Bērni: - Sveika, saimniece.

Saimniece: - Sveiki bērni, paldies, ka atnācāt pie manis ciemos, ļoti priecājos, ka man ir ciemiņi.

Pedagogs: - Skatieties, bērni, pie Saimnieces... (bērni skatās uz viņas tērpu)- Puiši, Saimniece mums smaida, viņa ļoti priecājas par mūsu ierašanos, Paskatieties, kāda viņai ir eleganta kleita, kāds priekšauts viņai ir,

lai darba laikā nesasmērētu kleitu. Viņa zina, kā vārīt zupu un cept pīrāgus, veikt mājas darbus un iestādīt dārzu. Tik gudra viņa ir, mūsu saimniece.

Saimniece: - Puiši! Un zini, manā mājputnu pagalmā dzīvo vista. Tagad ir pavasaris, ārā ir silts, un manai vistai ir izšķīlušies cāļi. Vai vēlaties tos apskatīt? Nāc man līdzi, es tev tās parādīšu. (bērni seko saimniecei uz putnu pagalmu, vista un cālēni sēž ligzdā, saimniece vērš bērnu uzmanību uz vistiņu un cāļiem)

Saimniece: - Puiši, šeit ir mana vista, un ar viņas mazajiem bērniem - vistas.

Pedagogs: – Paskaties, kādas brīnišķīgas vistas ir saimniecei. Tie ir tik mazi, pūkaini, kā kunkuļi. Saimniece, vai mūsu bērni var turēt cāļus rokās un samīļot?

Saimniece: - Var, bet turi tos uzmanīgi, lai nesaspiestu, jo tie vēl ir tik mazi.

Pedagogs: (izdala vistas bērniem) - Bērni, jums patīk vistas. Kas viņi ir?(mazs, paklausīgs) . Un ziniet, cāļi ir ļoti paklausīgi bērni, staigā tikai mammas tuvumā un tālu no viņas neiet, jo var apvainoties, jo ir tik mazi. Kurš, jūsuprāt, varētu viņus aizvainot? (kaķis, suns un lielais putns). Kad vistas jūt briesmas, tās skrien pie vistas, savas mātes. Vista ļoti mīl savus bērnus, paskatieties, cik viņas acis ir laipnas un sirsnīgas, viņa tos aizsargā un neļaus nevienam tos nodarīt. Bērni, kā vista sauc savus cāļus? (ko-ko). Kā cāļi kliedz? (vei-vei-vei). Pabarosim viņus ar graudiem. Kā mājsaimniece sauc cāļus, kad vēlas tās pabarot? (tips-tips-tips). Skolotājs kaisa graudus, bērni atkārto.

Puiši, kā vistas un cāļi knābj graudus? (bērni tup, sit ar pirkstiem pret grīdu, knābāt, knābāt, knābāt). Kā viņi dzer ūdeni?

(bērnu izrāde) . Kā vista aizsargā savus mazuļus? (izpleta spārnus, nedaudz paliecoties uz priekšu un kliedz “kur, kur”).

Bērni, ļaujiet mums spēlēties, es būšu vista, un jūs, mani bērni, būsiet vistas.

(Skolotājs uzliek vistu cepures, un saimniece ieiet mājā).

Iznāca cekulainā vista.

Ar viņu ir dzeltenas vistas,

Cālis “Ko-ko” kluc!

Neejiet tālu!

Uz soliņa pie taciņas

Kaķis ir apgūlies un snauž,

Kaķis atver acis

Un cāļi panāk!

Kaķis:atver acis un ņaud, un skrien pēc vistām, kuras bēg pie vistas mātes un slēpjas aiz viņas. Vistas cāļus aizsargā, izplešot rokas uz sāniem.

Cālis:“Ko-ko-ko, ko-ko-ko. Ej prom kaķis! Es tev vistas nedošu!

Kaķis: (skrien atpakaļ uz savu vietu un aizver acis)

Nāc ārā vistas

Savāc drupatas

Bugs, tārpi,

Graudi ceļā!

Ko-ko-ko! Ko-ko-ko!

Vistas plivināja spārnus

Pī-pī-pī! Pī-pī-pī!

Dodiet mums drupatas

Nenožēlo drupatas

Dod man vēl mazliet

Būs jautrāk! Pī-pī-pī! Pī-pī-pī!

Kaķis: (iznāk ārā un ložņā pretī vistām)

Es iziešu ārā, iziešu uz taciņas, ņau-ņau-ņau?

Kur vistas meklē drupatas, ņau-ņau-ņau!

Es nākšu viņiem tuvāk un ņemšu līdzi!

Ņau ņau ņau!

(vistas aizbēg un slēpjas aiz vistas mātes, kas tās aizsargā) .

Vistas:- Ej prom, kaķīt! Es tev savas vistas nedošu! Čau, šu!

(kaķis aizbēg)

Tātad saule riet,

Cāļiem laiks iet gulēt

(cāļi apsēžas pie vistu mātes un aizver acis)

Vistas: -

Šeit vistas cieši aizmigušas,

Visi sēž zem vistas.

Un viņi pamodīsies rītausmā

Viņi skraidīs pa pagalmu!

Ko-ko-ko! Ko-ko-ko!

Mosties vistas

Saule jau ir uzlēkusi.

Iesim pastaigā pa pagalmu,

Saspiediet zāli, knābiet graudus.

Cālis izgāja pastaigāties,

Saspiediet svaigu zāli,

Un aiz viņas ir zēni,

Dzeltenās vistas.

Sadarbībā, līdzdarbībā,

Neejiet tālu

Airē ķepas,

Meklējiet graudus!

(Saimniece iznāk no mājas, turot rokās pīrāgu, sauc bērnus.)

Saimniece: - Bērni! Ejam iedzert tēju, es jau izcepu pīrāgu.

(Bērni pieskrien pie viņas, skatās uz pīrāgu un slavē saimnieci.)

(Un saimniece iesauc viņus mājā):

Palīdziet sev, dārgie viesi!

Materiālu varat lejupielādēt vietnē

Attīstības aktivitāte.

Priekšmets. "Mājputni"

Programmas saturs.

1. Iepazīstināt bērnus ar mājas putnu (vistas, pīles, zoss, tītara) izskatu un dažiem raksturīgiem paradumiem. Iemācieties atšķirt un pareizi nosaukt šos putnus un to mazuļus. Veidojiet vārdu krājumu par tēmu.

2.Attīstīt pareizu skaņu izrunu un onomatopoēzi.

3. Iemācīties salikt attēlu no četrām daļām, attīstīt vizuālo uzmanību, spēju vizuāli kontrolēt un koordinēt savas kustības.

Materiāls. Pasaka “Rjabas vista”, attēli: vista, pīle, zoss, tītars, didaktiskās spēles “Atrodi mammu”, “Pabarosim putnus”, izgriezti attēli.

Nodarbības gaita.

1. Parādīt pasaku "Rjabas vista"

2.Skatos bildes.

Audzinātāja. Kādi putni dzīvoja pie taviem vecvecākiem? Kas vēl dzīvoja? Maniem vecvecākiem pagalmā bija pīle, zoss, tītars, mājā dzīvoja vista (rāda bildes). Tik daudz mājputnu bija maniem vecvecākiem.

3. Vingrošana onomatopoēzē.

Audzinātāja. Parādiet man, kur atrodas vista. Ko saka vista? Tad skolotājs piedāvā atdarināt citu mājputnu balsis.

4. Dinamiskā pauze.E. Žeļeznovas “Iesildīšanās”.

5. Didaktiskā spēle"Pabarojiet putnus"

Audzinātāja. Vecvecāki mīlēja savus putnus, rūpējās par tiem un baroja. Palīdzēsim vecvecākiem pabarot putnus. Ko putni labprāt ēd (graudi, zāle, maize).

6. Didaktiskā spēle"Atrast mammu"

Audzinātāja. Vistām, pīlēm, zosiem un tītariem ir mazi mazuļi. Palīdzēsim māmiņām atrast savus bērnus.

7. Spēle “Izgriezt attēlus”

Priekšskatījums:

Nodarbība par runas attīstību un iepazīšanos ar ārpasauli.

Priekšmets. "Ziema mežā"

Programmatūras saturs.

1. Nostiprināt bērnu zināšanas par sezonālām dabas parādībām.

2. Veidot bērniem aktīvu un pasīvu vārdu krājumu.

3. Radīt apstākļus mutvārdu runas komponentu attīstībai dažādās aktivitātēs.

4. Attīstīt bērnu atmiņu, uzmanību un domāšanu.

5. Izkopt draudzīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

6. Attīstīt prasmi spēlēties kopā ar citiem bērniem.

7. Mudiniet bērnus būt aktīviem ar rotaļlietām un dialogu.

Materiāls. Peļu rotaļlieta, dažāda izmēra burkāni, graudaugu maisi, zaķa rotaļlieta, zaķa drēbes, auduma sniega bumbas, papīra sniegpārsliņas.

Nodarbības gaita.

Audzinātāja. Puiši, kāds ir gada laiks?

Bērni. Ziema.

Audzinātāja. Tieši tā ziema. Puiši, sals iestājies un pūš stiprs vējš. No debesīm krīt baltas sniegpārslas. Šodien dosimies pastaigā pa ziemas mežu, paskatīsimies, kas dzīvo ziemas mežā.

Bērni un skolotāja iet pa taku.

"Pa sniegotu taku

Mūsu kājas staigā

Mēs paceļam kājas

Izklaidēsimies! »

Audzinātāja. Taciņa mūs veda taisni ziemas mežā uz mežmalu.

Cik skaisti ir visapkārt! Cik skaisti ir koki mežā. Uz zariem guļ sniegs.

“Uz priedes un bērza ir bārkstis

Ziema tos pārklāja baltā sniegā.

Zem koka ir sniega kupens

Viss ir balts!

Visas meža takas bija klātas ar baltu sniegu.

Audzinātāja. Puiši, paskatieties, cik skaistas sniegpārslas ir uz zariem. Ņemsim rokās sniegpārslas un spēlēsimies ar tām.

"Mēs esam sniegpārslas, mēs esam sniegpārslas

Mēs esam pūkainas sniegpārslas.

Mēs sēdējām uz zariem

Pūta vējš - mēs lidojām! »

Audzinātāja. Puiši, liksim atpakaļ sniegpārslas uz zariem, lai mežā ir skaisti.

(Pele čīkst)

Ak! Klausieties puiši. Kāds tur klusi čīkst.

(Peles galva lūr ārā)

Audzinātāja. Šī ir pele, nāc un spēlē ar mums, mazā pele.

Sauksim peli, puiši, nāc pie mums, pele. Tā pele iznāca pie mums.

Sveika pele! Sveiki puiši.

Audzinātāja. Puiši, pele man teica, ka viņai nav mājas, un ārā ir ziema un ļoti auksts. Uzcelsim pelēm māju.

Fiziskās audzināšanas minūte"Mājas celtniecība"

Visas dienas garumā, šur tur,

Atskan skaļš klauvējiens.

(Bērni izliekas, ka klauvē ar dūrēm kā ar āmuriem).

Āmuri klauvē -

Mēs būvējam māju pelēm,

Ar šādu jumtu.

(Rokas virs galvas, pirkstu gali pirkstu gali savienoti).

Ar šīm sienām.

(Sānos savienotas taisnas plaukstas).

Ar šādu logu.

(Viena roka atrodas zem galvas, otra tai paralēli virs galvas).

Un ar šīm durvīm.

(Plaukstas ir savienotas krūškurvja priekšā, tās atkal un atkal atveras un savienojas).

Audzinātāja. Nebaidies, mazā pele, mēs tev nekaitēsim. Skatieties, puiši, kāda skaista pele.

Skolotājs kopā ar bērniem aplūko rotaļlietu.

"Apaļas ausis,

Īsas kājas.

Gara zirgaste

Pelēka muca

Asa acs! »

Audzinātāja. Kur ir peles ausis? Kur ir peles kājas? Kur ir peles aste?

Audzinātāja. Skaista pele! Glāstīsim viņas ausis, glaudīsim viņas kājas, glaudīsim asti. Pele gribēja ēst un klusi dziedāja: pī-pī-pī Kā pele čīkst? (Pī-pī-pī). Pacienāsim peli ar maizes drupačām.

Maizes drupatas ir labas

Ēd, pele, nesteidzies."

Kā pele ēd? (Am-am-am).

Audzinātāja. Labi padarīts!

Mūsu pele prasa dzērienu

Vajag iedot peli padzerties!

Skolotāja aicina bērnu paņemt apakštasīti un iedot pelei ūdeni.

Audzinātāja. Mūsu pele paēda, padzēra un devās mājās. "Paldies, puiši, es došos mājās. Pagaidi, pele, nesteidzies. Piegādes ziemai pie mums dosim.

Skolotāja un bērni iedod pelēm krājumus ziemai.

Lūk, jums maiss ar zirņiem.

Lūk, jums prosa,

Lūk, maiss ar griķiem.

Audzinātāja. Labi darīti puiši! Un tagad ir pienācis laiks pelei doties uz savu māju. Ardievu pele!

Bērni atvadās no peles, skolotāja lasa dzejoli.

“Mākonis pārvērtās sniegā

Un uzbruka visiem

Un īpaši mežā -

Kas par sniega kupenu!

Mēs šeit izraksim sniega kupenu,

Tagad mēs uzzināsim, kas tur ir! »

Ko mēs atradām sniega kupenā? Šis ir grozs, un tajā ir sniega bumbas.

“Kas izgatavoja šīs sniega bumbas?

Kurš ir atbildīgs par darbu?

Ir ziema-ziema

Es atnesu bērniem sniega bumbas! »

Spēlēsim sniegā? Bērni. Jā!

Skan dzīva mūzika, bērni mūzikas pavadībā spēlē sniega bumbas.

Audzinātāja. “Spēlējāmies ar sniega bumbām

Un viņi meta tos viens otram,

Tagad apkoposim tos

Un drīz iesim pastaigāties! »

(Ir zināma raudāšana).

Audzinātāja. Kas tas tur raud? (Pievērš bērnu uzmanību) Paskatīsimies. Šis zaķis raud. Kāpēc tu raudi, zaķīt? "Es gāju pa mežu, apmaldījos uz takas, biju ļoti auksts un noguris."

Audzinātāja. Puiši, ņemsim zaķi līdzi? Zaķīti sildīsim, zaķi apžēlosimies. Puiši, apžēlojiet zaķi.

Audzinātāja. Kur zaķim ausis? Kur ir zaķa ķepas? Kur ir zaķa aste? Lai zaķis mežā nenosaltu, zaķis ir jāsaģērbj. Uzvilksim zeķes un cepuri.

Audzinātāja. Tagad zaķim ziemā mežā būs silti. Zaķis saka paldies. Tagad pacienāsim zaķi ar burkāniem. Ir pienācis laiks mums spēlēties ar zaķi.

Pirkstu vingrošana"Zaķītis."

Reiz dzīvoja zaķis.

(Aplaudē plaukstas.)

Garas ausis

(Plaukstas ir novietotas pie galvas.)

Zaķis apsaldēts

Izteka malā

(berzē degunu).

Apsaldēts deguns

(Savelciet un atvelciet abu roku pirkstus).

Nosalusi zirgaste

(Noglāstiet piekūnu)

Un aizgāja sasildīties

(Pagrieziet stūri)

Apmeklējiet bērnus.

Tur ir silti un klusi

(Atvelciet abu roku dūres)

Vilka nav

(Aplaudē plaukstas)

Un viņi tev dod burkānus pusdienās

(Noglāstiet vēderu ar vadošās rokas plaukstu

pulksteņrādītāja virzienā).

Audzinātāja. Labi padarīts! Mēs sasildījām zaķi, pabarojām, spēlējāmies ar viņu, un tagad viņam ir laiks doties mājās. Puiši, šodien mežā satikām peli un zaķi. Jūs esat ļoti laipni un gādīgi puiši, šodien palīdzējāt pelei un zaķim ziemas mežā, un tagad ejam mājās.

Priekšskatījums:

Nodarbība par runas attīstību un iepazīšanu

Ar ārpasauli.

Priekšmets. "Rudens"

Programmas saturs.

1. Iepazīstiniet bērnus ar rudens raksturīgajām zīmēm.

2. Iemācieties atšķirt sarkano un dzelteno krāsu.

3. Izkopt pareizu fizioloģisko elpošanu, attīstīt garu, gludu elpu.

4.Attīstīt korelatīvas, satverošas kustības.

Materiāls. Glezna “Rudens”, dzeltenas un sarkanas papīra lapas, papīra loksnes.

Nodarbības gaita.

1. Gleznas “Rudens” eksāmens, skolotāja stāsts.

Skolotāja bērniem rāda attēlu un stāsta par uz tās attēloto: “Ir pienācis rudens, kļuvis auksts. Mēs valkājam siltus džemperus, bikses un cepures. Ārā līst lietus. Kā līst lietus? "Pilīt-pilēt-pilēt." Lapas uz kokiem kļūst dzeltenas, sarkanas un nokrīt zemē. To sauc par lapu krišanu."

Lapu krišana, lapu krišana,

Lapas lido vējā.

2. Spēles vingrinājums “Savāc lapu pušķi”

Audzinātāja. Paskaties, mums arī ir lapu krišana. Paskaties, cik daudz lapu uzbruka. Lapas ir dažādas dzeltenas un sarkanas. Savāc dzeltenu un sarkanu lapu pušķus.

3. Vingrinājums runas elpošanas attīstīšanai.

Audzinātāja. Rudenī bieži pūš vējš. Pūtīsim kā stiprs rudens vējš. Un tagad tas ir kā maigs vējiņš. Pūtīsim pa plaukstu un sajutīsim vēju.

4. Spēle brīvā dabā “Saule un lietus”

5. Spēle smalko motoriku attīstīšanai “Rudens lapas”

Skolotāja iedod bērniem papīra lapas un piedāvā izgatavot rudens lapas, saplēšot papīru gabalos. Tad viņš rāda bērniem, kā lapas krīt no kokiem un virpuļo vējā. Spēles beigās jūs varat lūgt bērniem palīdzēt noņemt lapas.

Priekšskatījums:

Spēles nodarbības kopsavilkums.

Priekšmets. "Vilciens"

Programmas saturs.

2. Veidot stabilas zināšanas par izmēru (liels-mazs), par formu (aplis).

4. Iemācīt bērniem pamata būvniecības metodes: pārklāšana.

5. Vingrojiet bērnus onomatopoēzē.

6.Turpiniet mācīt bērniem pielīmēt attēla detaļas.

7.Attīstīt runu, domāšanu, vispārējās motorikas.

8. Attīstīt spēju pakārtot savu rīcību kolektīva, pieaugušā cilvēka prasībām.

Materiāls. Rotaļlietas: tvaika lokomotīve ar vagoniem; mazas vardes, zirga, govs, gaiļa, suņa, kaķa figūriņas; grāmatas; mazas ligzdojošu leļļu figūriņas; Skaitīšanas nūjas; sliežu attēli; attēls “lokomotīve bez riteņiem”, melni apļi (viens liels, divi mazi).

Audio ieraksti.

Nodarbības gaita.

Mūsu gudrās galvas

Viņi domās daudz, gudri.

Ausis klausīs

Mute runā skaidri.

Rokas aplaudēs

Pēdas stutēs.

Muguras ir iztaisnotas,

Mēs uzsmaidām viens otram.

2. Spēles situācija “Lokomotīvju dāvanas”

Tvaika lokomotīve, Tvaika lokomotīve,

Ko tu mums atnesi kā dāvanu?

Es atnesu krāsainas grāmatas.

Ļaujiet bērniem lasīt!

Bērniem tiek iedotas grāmatas, un viņi tās lapo, skatoties uz attēliem.

3. "Sliežu" izbūve

Bērni, tvaika lokomotīvei vajadzīgs īpašs dzelzceļš - no sliedēm un gulšņiem. Mums ir sliedes, tikai jāizklāj gulšņi. Paņemiet gulšņu nūjas un novietojiet tās uz sliedēm. Kā šis.

4. Aplikācija “Riteņi tvaika lokomotīvei”

Lokomotīvei nepieciešams remonts - tai nokrituši riteņi. Kādas formas ir ritenis? Kādu formu atgādina ritenis? Ritenis ir apaļš, līdzīgs aplim. Vai riteņi ir vienādi vai atšķirīgi? Riteņi ir dažādi. Ir liels ritenis un ir mazi. Piestipriniet lokomotīvei riteņus. Tagad pielīmējiet to.

5. Spēļu vingrošana “Tvaika lokomotīve” (E. Žeļeznova)

Dzinējs čug - čug - čug,

Steidzoties pa sliedēm pilnā ātrumā,

Dzīvnieku ievešana zoodārzā

Chuh-chukh-chukh, viņš viņiem dzied.

(A. Kuzmina)

Kas piedalījās šajā treilerī? Klausieties un uzminiet, kura balss šī ir?

Bow-wow. Moo. Kva-kva. Ku-ka-re-ku. Igo-go. Mjau.

Pēc tam, kad bērni uzminējuši dzīvnieku, skolotājs izliek viņu figūras bērnu priekšā. Tad viņš piedāvā pacelt un ierunāt viņu balsi.

Didaktiskā spēle “Lokomotīve un ligzdošanas lelles”

Daudzkrāsains vilciens,

Mūsdienās viņš nēsā visas ligzdojošās lelles.

Es saliku visus pēc kārtas

Un viņš brauca pa mežu.

(Bērni vilcienā ieliek matrjoškas figūriņas)

Viņš tos atnesa zālienā:

Hei, ligzdojošās lelles, izkāpiet,

Skrien, draiskojies,

Dziediet un izklaidējieties.

(Bērni manipulē ar matrjoškām atbilstoši tekstam)

Es nedaudz pagulēšu

Un dodamies ceļā.

Nu, ligzdojošās lelles spēlējās, dzinējs nedaudz gulēja, ir laiks doties atpakaļ. Ievietojiet ligzdošanas lelles katrā piekabē.

Tiek atskaņots audio ieraksts.E. Žeļeznova “Tvaika lokomotīve”

Priekšskatījums:

Spēles nodarbības kopsavilkums.

Priekšmets. "Vilciens"

Programmas saturs.

1. Paplašiniet bērnu zināšanas par tēmu "Vilciens".

2. Veidot stabilas zināšanas par daudzumu (viens-daudz), krāsu (sarkans, dzeltens, zaļš, zils).

3. Iemācīt bērniem konstruēšanas pamatmetodes: piesaisti.

4. Vingrojiet bērnus onomatopoēijā.

5.Turpiniet mācīt bērniem zīmēt ar zīmuli.

6. Attīstīt runu, domāšanu, smalko un rupjo motoriku.

7. Attīstīt spēju pakārtot savu rīcību kolektīva, pieaugušā cilvēka prasībām.

Materiāls. Rotaļlietas: tvaika lokomotīve ar ratiņiem, kaķēns, melni zīmuļi, “lokomotīves ar pīpi” attēli, kaķu kartona silueti, pārsējs, rotaļu šļirces, galda celtniecības materiāls.

Audio ieraksti. E. Žeļeznova. Dziesma “Tvaika lokomotīve”, Spēļu vingrošana “Tvaika lokomotīve”

Nodarbības gaita.

1. Sveiciens “Mūsu gudrās galvas”

Sveiki, puiši, lieliski, ka jūs visi šodien atnācāt!

Mūsu gudrās galvas

Viņi domās daudz, gudri.

Ausis klausīs

Mute runā skaidri.

Rokas aplaudēs

Pēdas stutēs.

Muguras ir iztaisnotas,

Mēs uzsmaidām viens otram.

2. Dzejoļa lasīšana, onomatopoēze un zīmēšana “Dūmi no skursteņa”

Pie jautrās riteņu skaņas

Pa sliedēm steidzas tvaika lokomotīve.

Pūtu dūmus lidojumā,

Lokomotīve svilpo: tutu!

(T. Vtorova)

Kā skan lokomotīve? Izklausies kā lokomotīve: tutu!

Bet lokomotīve apstājas, palēnina ātrumu un izlaiž tvaiku: ssss.

Tagad paņemiet rokās melnus zīmuļus un zīmējiet dūmus, kas izlido no lokomotīves skursteņa.

3. Dinamiska pauze “Tvaika lokomotīve”

Bērni vienu pēc otra sarindo krēslus un apsēžas pie dziesmas “Tvaika lokomotīve”.

4. Galda teātris "Tvaika lokomotīve"

Lokomotīve brauc pa sliedēm,

Pa ceļam kaķenīte guļ.

Lokomotīve ir apstājusies

Un viņš saka kaķēnam:

Tu kaķēns, tu kaķēns,

Atbrīvojiet ceļu automašīnai.

Un kaķēns atbild:

Pats kaut kā brauksi.

Lokomotīve kļuva karsta,

Es saspiedu kaķēnu asti.

Un kaķēns sadusmojās

Lokomotīve bija saskrāpēta.

Lokomotīve atrodas slimnīcā,

Viņi viņam veic injekciju.

Un kaķēns guļ uz sliedēm

Ar sasietu asti.

(S. Ya. Marshak)

Bērni veic injekciju lokomotīvei un pārsien kaķēnu kartona siluetu astes.

5. Pirkstu spēle “Mazais vilcieniņš iet kalnā”

Vilciens brauc augšā kalnā,

Apciemot vectēvu Jegoru.

(Plaukstas novietotas ar trim malām viena pret otru)

Un viņi sēž treileros

Četri mazi puiši:

Anija un Danija ir šeit.

Taja un Matvejs.

Kotofejs ir ar viņiem.

(Mēs ejam cauri pirkstu galiem, sākot ar mazo pirkstiņu un beidzot ar lielo pirkstu)

Viņa acis ir aizvērtas

Viņš murrā stāstus bērniem.

6.Būvniecība no būvmateriāla “Vilciens”

Bērni no būvmateriāla izklāj daudzkrāsainus ķieģeļus, novietojot tos tuvu viens otram pa vienu līniju, izvēloties krāsu secību atbilstoši dzejoļa tekstam.

No lazdas līdz eglei

Vilciens brauca trīs nedēļas,

Tu man neliksi braukt ātri

Bruņurupuču vadītājs.

Pirmā automašīna vilcienā ir

Spilgti dzeltens kā citrons.

Un treileris numur divi

Viss zaļš kā zāle.

Trešais vagons vilcienā

Tas ir krāsots ar sarkanu krāsu.

Šeit ir ceturtā automašīna, jauna.

Zili-zils, tas mirdz.

Viņš ātri ripo pa sliedēm

Un viņš paskatās apkārt.

Tā viņš brauc pa gravām

Vilciens kustas gliemeža ātrumā.

Ja ceļā nav problēmu,

Ieradīsies tieši pēc gada

7. Spēļu vingrošana “Tvaika lokomotīve”

Priekšskatījums:

Spēles aktivitātes par tēmu:"rāceņi"

Programmas saturs.

1. Izraisīt interesi par pasaku “Rāceņi”.

3. Veidojiet stabilas idejas par jēdzieniem “liels-mazs”, “augšs”, “viens-daudzi”, “vispirms-tad”.

4. Iemācīties iejusties pasaku varoņa lomā ar pieaugušā palīdzību.

5.Nostiprināt zināšanas par dzeltenajām un zaļajām krāsām.

6. Bērnu vārdnīcā ievadiet vārdus ar deminutīviem sufiksiem.

7.Turpiniet mācīt bērniem zīmēt ar vaska krītiņiem un veidot no plastilīna.

8. Veidojiet bērnos spēju uzmanīgi klausīties.

9.Attīstīt uzmanību, runu, ritma izjūtu, smalko motoriku, kustību koordināciju.

10.Izkopt draudzīgas attiecības ar vienaudžiem.

Materiāls.

1.Tēli galda teātrim "Rāceņi".

2. Kartona rāceņu silueti ar zaļām drēbju šķipsnām, topi, paplātes dzeltenās un zaļās krāsās.

3. Kartona lielie un mazie “rāceņi” un “groziņi”.

4.Plastilīns, rāceņu silueti.

5. Krāsojami attēli “Rāceņi”, zaļie un dzeltenie vaska krītiņi.

7. Bildes ar mākoņiem, ziliem vaska krītiņiem.

7. Liela dzeltena bumbiņa ar piestiprinātām zaļām gofrētā papīra virsmām.

8.Lietussargs.

9. Leļļu trauki (katli, šķīvji, karotes), salvetes, graudaugi.

10.Pasakas iestudējuma atribūti: cepure, šalle, priekšauts, cepures “Suns”, “Kaķis”, “Pele”.

Nodarbības gaita.

1.Sveiciens "Mūsu gudrās galvas"

Sveiki, puiši, lieliski, ka jūs visi šodien atnācāt!

Mūsu gudrās galvas

Viņi domās daudz, gudri.

Ausis klausīs

Mute runā skaidri.

Rokas aplaudēs

Pēdas stutēs.

Muguras ir iztaisnotas,

Tu sēdi uz krēsliem.

Cieši turiet rokas

Viens divi trīs četri pieci

Sāksim stāstu.

2. Galda teātris"Pasaka "Rāceņi"

Skolotāja stāsta pasaku, kustinot tēlu rotaļlietas uz galda.

3. Didaktiskais vingrinājums"Viens-daudzi"

Cik rāceņu izauguši? Viens rācenis izaudzis. Cik cilvēku un dzīvnieku vilka rāceņus? Daudz. Saskaitīsim tos. Vectēvs viens, vecmāmiņa divi, mazmeita trīs, Bug četri, kaķis pieci un pele seši. Tā rāceņus vilka daudzi cilvēki un dzīvnieki.

Vai vectēvs varēja viens pats izvilkt rāceni no zemes? Nē, tikai mans vectēvs nevarēja. Un visi to darīja kopā, unisonā.

4. Dinamiskā pauze“Dārzā iestādījām rāceni”

Mēs sekojam viens otram

Mežs un zaļa pļava

(Pastaiga)

Mūsu priekšā ir sakņu dārzs

(Izstiepiet rokas uz priekšu)

Vectēvs mūs sauc palīgā

(Pavicinot rokas)

Tā nu iestādījām rāceni

(Noliecies)

Un viņi uzlēja viņai ūdeni

(kustību simulācija)

Rāceņi auga labi un spēcīgi

(Izpletiet rokas uz sāniem)

Tagad velkam to

(kustību simulācija)

Un mēs vārīsim putru no rāceņiem

(kustību simulācija)

Un no rāceņa būsim veseli un stipri

(Rādīt spēku)

Izdevās ātri tikt galā

Un viņi klusi apsēdās.

5. Modelēšana "Rāceņi dārzā"

Bērni ar taisnām plaukstu kustībām izritina plastilīnu. Rāceņi un kartona silueti tiek iestrēgti un stādīti iegūtajā biezajā desu dobē.

6. Didaktiskā spēle"Kas pirmais, kas tālāk"

Tāpēc viņi iesēja mazu sēklu zemē.

(Sēdiet uz ceļiem un sagrupējieties)

No sēklas vispirms izauga mazs rācenis.

(Stāviet taisni, sēžot uz ceļiem)

Un tad rācenis auga un auga un auga liels un liels.

(Pacelieties kājās. Paceliet rokas uz augšu)

Šeit ir rāceņi jūsu priekšā. Cik tādu ir? Skaitīsim: viens, divi. Cik rāceņu? Divi rāceņi.

Rāceņi ir dažādi – viens mazs, otrs liels.

Kāds bija pirmais rācenis? Sākumā rāceņi bija mazi.

Paņemiet nelielu rāceņu un ievietojiet to mazā groziņā.

Un par ko vēlāk kļuva rāceņi? Tad rācenis kļuva liels. Paņemiet lielu rāceņu un ievietojiet to lielā grozā.

7. Segas izrunāšana"Lietus-lietus"

Lai rāceņi pēc iespējas ātrāk izaugtu liels, tas ir jālaista. Sauksim, lai lietus laistītu mūsu rāceņus.

Lietus, lietus, līst stiprāk.

Laukam mūsu rāceņus.

8.Zīmēšana ar vaska krītiņiem"Lietus"

Uz papīra loksnēm tiek uzzīmēts mākonis. Bērni lietus zīmēšanai izmanto īsus vilkumus ar krītiņiem.

9. Dinamiskā pauze"Viss zem lietussarga"

Ak, kāds lietus lija. Kā var paslēpties no lietus? Jūs varat paslēpties zem lietussarga. Skolotājs atver lietussargu. Bērni skrien paslēpties zem lietussarga.

10.Pasakas iestudēšana"rāceņi"

Bērni uzvelk atribūtus (cepure, šalle, priekšauts, cepures "Suns", "Kaķis", "Pele") Pēc tam bērni izpilda savu lomu saskaņā ar skolotāja stāstītajiem pasakas vārdiem.

11.Zīmēšana ar vaska krītiņiem"rāceņi"

Šis ir rācenis, kas izauga šajā attēlā. Mums tas ir jānokrāso.

Kādas krāsas krītu ņemsim rāceņa rotāšanai? Dzeltens krīts.

Ar kādu krāsu mums vajadzētu krāsot lapu galotnes? Zaļš.

Bērni ar vaska krītiņiem apglezno rāceņa silueta attēlu.

12. Didaktiskā spēle ar drēbju šķipsnām“Attīrīsim galotnes no rāceņiem”

Ar drēbju šķipsnām parādīsim, kādas ir rāceņa galotnes un lapas. Rāceņa augšpusē piestipriniet drēbju šķipsnas. Bet kādas krāsas drēbju šķipsnas izvēlēsimies? Kādā krāsā ir lapas? Zaļš. Tātad, kādas krāsas drēbju šķipsnas mums vajadzētu ņemt? Zaļas drēbju šķipsnas.

Bērni piestiprina drēbju šķipsnas pie rāceņu kartona siluetiem.

Lai pagatavotu putru, jums ir jānotīra rāceņi no galotnēm - zaļām lapām.

Bērni no kartona rāceņu siluetiem noņem zaļās drēbju šķipsnas.

Kādā krāsā rāceņi? Dzeltens. Tāpēc ielieciet rāceņus uz dzeltenās paplātes. Kādā krāsā ir topi? Zaļš. Novietojiet tos uz zaļas paplātes.

13.Vingrinājums “Padod rāceni apkārt”

Bērni viens otram nodod rāceņu bumbu.

Dinamiskā pauze"Putra"

Šī ir mūsu putra no rāceņiem.

(Novietojiet plaukstas sev priekšā)

Virs putras pacēlās tvaiks.

(Paceliet rokas uz augšu)

Kur putra?

(Paraustīt plecus)

Nē! Visi!

(Negatīvi pakratiet galvu un izpletiet rokas uz sāniem)

14.Vingrinājums “Pārvieto putru no pannas uz šķīvi”

Paņemiet salvetes un novietojiet tās sev priekšā. Salvetei virsū liek šķīvi. Tagad ielieciet putru šķīvī.

Bērni izmanto karoti, lai pārslas no leļļu pannām ielej šķīvjos.

15.Vārdu spēle"Mīlīgi nosauciet pasakas varoņus"

Skolotāja lūdz bērnus pēc viņas atkārtot.

Rāceņi - rāceņi.

Vectēvs - vectēvs.

Vecmāmiņa ir vecmāmiņa.

Mazmeita - mazmeita.

Suns ir sunītis.

Kaķis ir kaķēns.

Pele ir pele.

Priekšskatījums:

Sensorās attīstības sesija.

Priekšmets . "Zivis"

Mērķis.

1. Turpiniet bagātināt bērnu pieredzi, darbojoties ar dažāda izmēra un krāsas priekšmetiem (dzeltenu, zilu, sarkanu, zaļu).

2. Veidot zināšanas par jēdzieniem “aplis”, “viens-daudzi” un populāciju izlīdzināšanas metodēm.

3.Attīstīt atmiņu, smalko un rupjo motoriku, kustību koordināciju.

Materiāls. Dažādu krāsu un izmēru zivju rotaļlietas. Stīpas dzeltenā un sarkanā krāsā. Stīpas ir zilas, zem tām no caurspīdīgas eļļas drānas izgriezti apļi.

Nodarbības gaita.

1.Sveiciens "Jautrās petardes"

Ļaujiet kājām stāvēt mierā,

Viņi vienkārši sit plaukstas.

Aplaudē un aplaudē tavā priekšā.

(Aplaudēt sev priekšā)

Tagad pasteidzies un aplaudē

Jā, skaļāk, aiz muguras.

(Aplaudē aiz jums)

Augstāk, augstāk, klapēt augstāk,

Paceliet rokas augstāk.

Apakšējā, apakšējā, apakšējā klapē.

Nolaidiet rokas.

(Aplaudē, nolaiž rokas)

Tagad pamājiet ar rokām

Varbūt pat piecas minūtes.

(Patvaļīga roku šūpošana)

Atpūšoties pie mums,

Arī rokas atpūtīsies.

(Palieciet plaukstas zem vaigiem)

2.Didaktiskā spēle"Krāsainās zivis"

Šeit mums ir divi akvāriji (stīpas) - dzeltens un sarkans. Bet zivis ir dzeltenas un sarkanas. Jums tie jāievieto akvārijā. Katrai zivij ir sava vieta: dzeltenās zivis dzeltenajā akvārijā un sarkanās zivis sarkanā akvārijā.

3.Spēle ar drēbju šķipsnām"Zivju aste"

Paskaties, cik skaista ir zivs aste un spura. Noņemsim drēbju šķipsnas un mēģināsim paši uztaisīt tādu pašu skaistu asti un spuru.

4. Fiziskās audzināšanas minūte"Piecas zivtiņas"

(zivju kustības imitācija)

(Izpletiet rokas uz sāniem)

(Niršanas imitācija)

(Palieciet rokas zem auss)

(Berzējiet plecus ar otām)

(Skrien prom)

5. Didaktiskā spēle"Zivis lielas un mazas"

Novietojiet lielas zivis lielā akvārijā un mazas zivis mazā akvārijā.

6.Vingrinājums "Viena vai vairākas zivis?"

Cik zivju ir šajā ezerā? Daudz. Cik zivju ir šajā ezerā? Viens. Paņemiet savu zivi un ļaujiet vienai zivij peldēt. Cik zivju tur ir? Zivju bija daudz.

7.Pirkstu spēle"Zivis"

Zivis peld ūdenī.

Zivīm ir jautri spēlēties.

Zivis, zivis, nedarbu makernieks,

Mēs gribam tevi noķert.

Plaukstas pārmaiņus savilktas dūrēs)

Zivs izlieka muguru

Es paņēmu maizes drupatu.

Zivs luncināja asti

Materiāls. Dažādu izmēru zivju rotaļlietas, jebkuri dzīvnieki, kabatlakatiņi, zili kartona apļi, oļi, ūdens baseins, prosas baseins.

Nodarbības gaita.

1.Sveiciens "Jautrās petardes"

Ļaujiet kājām stāvēt mierā,

Viņi vienkārši sit plaukstas.

(Bērni sēž vai stāv, sit plaukstas uz galda)

Aplaudē, aplaudē, aplaudē, aplaudē

Aplaudē un aplaudē tavā priekšā.

(Aplaudēt sev priekšā)

Tagad pasteidzies un aplaudē

Jā, skaļāk, aiz muguras.

(Aplaudē aiz jums)

Augstāk, augstāk, klapēt augstāk,

Paceliet rokas augstāk.

(Plaukot rokas, paceliet rokas uz augšu)

Apakšējā, apakšējā, apakšējā klapē.

Nolaidiet rokas.

(Aplaudē, nolaiž rokas)

Tagad pamājiet ar rokām

Varbūt pat piecas minūtes.

(Patvaļīga roku šūpošana)

Atpūšoties pie mums,

Arī rokas atpūtīsies.

(Palieciet plaukstas zem vaigiem)

2.Pārsteiguma brīdis"Noķer zivi"

Bērni ieliek rokas prosas bļodā un izrok mazas rotaļlietas, kurās attēlotas zivis.

3. Rotaļlietas pārbaude.

Skolotāja kopā ar bērniem aplūko zivis.

Kas tas ir? Šī ir zivs. Viņai ir acis. (Parādi acis). Ir mute. (Parādi muti). Ir spuras. (Rādīt spuras). Ir aste. (Rādīt zirgaste). Kur zivs dzīvo? Zivis dzīvo upē, akvārijā.

4.Artikulācijas vingrinājums"Zivis atver muti"

Parādiet, kā zivs atver un aizver muti. Nesteidzies.

5. Didaktiskā spēle"Kur slēpjas zivs?"

Bērna priekšā ir izliktas divas rotaļlietas (zivs un jebkurš dzīvnieks). Katra figūra ir pārklāta ar šalli.

Atrodi zivis. Kur viņa paslēpās?

6. Fiziskās audzināšanas minūte"Piecas zivtiņas"

Upē plunčājās piecas mazas zivtiņas.

(zivju kustības imitācija)

Uz smiltīm gulēja liels baļķis.

(Izpletiet rokas uz sāniem)

Pirmā zivs teica: "Šeit ir viegli nirt."

(Niršanas imitācija)

Otrais teica: šeit ir dziļi.

(Viņi krata rādītājpirkstu)

Trešais teica: es gribu gulēt.

(Palieciet rokas zem auss)

Ceturtais sāka nedaudz salst.

(Berzējiet plecus ar otām)

Piektais kliedza: šeit ir krokodils,

(Rokas atdarina krokodila muti)

Peldējiet ātri, lai jūs to nenorītu.

(Viņi aizbēg).

7. Didaktiskā spēle"Zivis ezerā"

Šeit ir aplis jūsu priekšā. Zils aplis ir zils aplis. Tas būs ūdens mūsu zivīm. Novietojiet zivis ūdenī un novietojiet to virs zilā apļa. Un ap apļa malām novietojiet skaistus oļus.

8.Pieredze ar objektiem"Peld vai grimst"

Bērni iemet oļus traukā ar ūdeni, pēc tam papīrā un vēro, kas grimst un kas peld.

9. Dzejoļu lasīšana un dramatizēšana

Zivis panāca zivis,

Zivs luncināja asti.

Viņa pabāza viņai pa vēderu: — Aizķērās!

Čau draudzene! Kā tev iet?

10.Pirkstu spēle"Zivis"

Zivis peld ūdenī.

Zivīm ir jautri spēlēties.

Divas plaukstas kopā attēlo peldēšanas kustības)

Zivis, zivis, nedarbu makernieks,

Mēs gribam tevi noķert.

(Plaukstas pārmaiņus savilktas dūrēs)

Zivs izlieka muguru

Es paņēmu maizes drupatu.

(Satveršanas kustības ar šķipsnu)

Zivs luncināja asti

Viņa ātri aizpeldēja.

(Pavicināt roku)


Saistītās publikācijas