"Mājdzīvnieki". GCD kopsavilkums bērnudārza grupā. Atklātās nodarbības kopsavilkums bērnistabas grupai “Brīnišķīgā zivtiņa” Nodarbības kopsavilkums bērnistabā

Tiešo izglītības pasākumu kopsavilkums agrīnā vecuma grupā

Mērķis: iemācīt bērniem izvēlēties objektus, pamatojoties uz krāsu, pēc displeja un verbāla apzīmējuma “šādi”.

Uzdevumi:
Izglītojoši:
Stiprināt bērnu spēju korelēt objektus pēc krāsas, formas, svara un pieskāriena;
Turpināt iepazīstināt bērnus ar ģeometriskām formām (aplis, kvadrāts, trīsstūris);
Mudiniet bērnus nosaukt priekšmetus un to īpašības ("smags" - "viegls", "dzeloņains" - "pūkains").
Izglītojoši:
Attīstīt bērnu uzmanību un garīgās operācijas;
Veicināt neatkarību un aktīvu rīcību;
Paplašināt pieredzi orientēties vidē, bagātinot bērnus ar dažādām maņu reprezentācijām.
Izglītojoši:
Izaudzināt bērnos draudzīgu attieksmi, vēlmi palīdzēt, nākt palīgā.
Priekšdarbi: pārbaude, salīdzināšana. Didaktiskās spēles: "Paslēpiet peli no kaķa", "Sakārtojiet pēc krāsas (formas)".
Didaktiskie materiāli un aprīkojums: plīša zaķis, dzeloņains ezītis, dažādu krāsu ģeometriskas figūras, didaktiskā spēle “Paslēp zaķi”, rokassomas – vieglas un smagas, “celmi”.
Dalībnieki: bērni no silītes grupas, skolotāja. 1. Ievaddaļa
Pedagogs:
-Puiši, paskatieties, cik viesu ieradās mūsu grupā! Sveicināsim viesus un uzsmaidīsim viņiem.
Bērni saka sveiki.

Pedagogs:
Puiši, paskatieties, mums ir vēl viens viesis. Šis ir Ezītis. Sasveicināsimies arī ar viņu.
(Bērni sveicina ezīti, bērni uz to skatās, pieskaras ar rokām. Kāds ezis? - “spicy”)

Pedagogs:
Puiši, Ezītis stāsta, ka atnācis ciemos, lai paspēlētos ar puišiem. Vai vēlaties spēlēties ar Ezīti? (apskatām celmus, nosakām formu)
Ezītis mums atnesa dažādas figūras un lūdza, lai atrodam šīm figūriņām savu māju. Mēs ņemam apli un ieliekam tajā pašā apaļajā mājā, ņemam figūras pa vienai!
Labi darīti puiši! Visas figūras atrodas savās mājās. Un ezītis ir ļoti priecīgs! Tagad atvadīsimies no ezīša!
(Bērni atvadās no Ezīša)

- Paskaties, kas sēž zem šī koka?
- Tas ir zaķis! (viņi pēta un glauda, ​​cik tas ir pūkains, bet cik dzeloņains bija ezis)
- Puiši, viņam ir auksti, viņš trīc no ķermeņa. Palīdzēsim viņam sasildīties.

Fiziskās audzināšanas stunda "Mazais baltais zaķis sēž."

Baltais zaķis sēž
Un viņš kustina ausis.
Tādi, šitādi
Viņš kustina ausis.
Viņi kustina rokas, paceļot tās uz galvu.
Zaķim ir auksti sēdēt -
Mums jāsasilda ķepas,
Aplaudēt, aplaudēt, aplaudēt, aplaudēt,
Mums ir jāsasilda ķepas.
Viņi sit plaukstas.
Zaķītim auksti stāvēt
Zaķim jālec.
Skok-skok, skok-skok,
Zaķim jālec.
Atlēciens uz abām kājām vietā.
Vilks zaķi izbiedēja
Zaķis pielēca un auļoja prom.

Puiši, zaķis sasildījās un teica, ka pelēkais vilks gribot noķert mazos zaķus. Palīdzēsim zaķiem paslēpties no vilka.

Didaktiskā spēle "Paslēpiet zaķus"
(Bērni, sēžot pie galdiem, veic uzdevumu individuāli.)

Vai mēs palīdzējām zaķiem paslēpties no ļaunā vilka?
Bērni:- Jā!
- Puiši, jūs esat tik lieliski! Cik daudz laba un laipnības esam ar jums paveikuši. Tu palīdzēji gan ezītim, gan zaķim, par ko tev arī sūtīja dāvanas! Tādas ir rokassomas – dažas tiek salīdzinātas kā “vieglas”, citas – kā “smagas”.
– Vai vēlaties redzēt, kas ir šajos smagajos maisos? (apakšā ir smilšu maisi, virsū āboli - gardumi)
Atveram somas un palīdzam sev.

UDK 373,23
B B K 74.102
K26 N. A. Karpuhina
Nodarbību konspekti bērnudārza aukļu grupai. Praktisks ceļvedis pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un metodiķiem. - Voroņeža:
IP Lakotsenin S. S., 2010 - 208 lpp.
ISBN 978-5-98225-086-5
Piedāvātās nodarbību piezīmes ir ieteicamas lietošanai
par darbu pie programmām “Bērnu izglītošana un apmācība bērnudārzā”
(Vasiļjeva M.A., jauns izdevums), “Bērnība” (Hercena vārdā nosauktā Krievijas Valsts pedagoģiskā universitāte), “Attīstība
(autoru kolektīvs L.A. Vengera vadībā) u.c.
Grāmatu ieteicams lietot metodiķiem un pedagogiem.
bērnudārza audzēkņi, vecāki un audzinātāji.
ISBN 978-5-98225-086-5 Г^^ло "
B B K 74.102
Citas šīs publikācijas publikācijas jebkurā formā,
pilnībā vai daļēji, ir nelikumīgi
un tiek saukti pie atbildības
© Karpukhina N. A., autore, 2010
© IP Lakotsenin S. S., izdevējs, 2010
Parakstīts publicēšanai 25.08.2010. Avīžu papīrs. Formāts 60x84 1/16. drukāšana -
tīkls Sējums 13 lpp. Tirāža 5000 eksemplāru. rīkojumu Nr.3745.
Galvenais redaktors S. S. Lakotseņins. Izpildredaktors Yu A. Krapivin.
Korektore A. N. Taltynova. Maketētājs A. Naidenovs
IP Lakotsenin S.S.: Voroņeža, st. Dienvidmorāvijas, 156
Iespiests ar AAS Goda zīmes ordeni "Smoļenskas apgabala tipogrāfija"
nosaukts V. I. Smirnova vārdā. 214000, Smoļenska, prospekts. Ju Gagarina, 2.

3. priekšvārds
Priekšvārds
Jaundzimušais ir noslēpums. Neviens
nezina, kas no tā sanāks. Viņš var
kļūt par ģēniju un bagātināt pasauli, ja par
viņam tiks radīti labvēlīgi apstākļi
viya. Bet viss daudzsološais
paliks veltīgi, ja vecāki, izglītoti
tel, ārsti nepalīdzēs tās atvērt.
Meklē draugu savā bērnā, mācies
nostāda savas intereses augstāk par visu.
Jo galu galā viss ir vislabāk
dzīvē tiek darīts bērna labā.
Profesors M. Koršunovs
2. dzīves gadā bērna ķermenī notiek būtiskas izmaiņas gan fiziskajā, gan neiropsihiskajā attīstībā. .
Šī vecuma bērna uzvedības raksturīgākās iezīmes ir augsta motoriskā aktivitāte, emocionalitāte, liela interese par apkārtējo vidi, liela vajadzība pēc biežas komunikācijas ar pieaugušajiem un augstas mācīšanās spējas.
Tas, kā bērns attīstīsies, kad viņš kļūs vecāks, kādas būs viņa attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, lielā mērā ir atkarīgs no tā, vai pieaugušajiem būs jāattīsta un jāturpina mazulī jau audzinātais, vai arī ir nepieciešams atjaunot. izglītot un mainīt nevēlamas uzvedības formas.
Agrīnais vecums ir burtiski Sākt. Bērns tikai ienāk attiecību pasaulē, viņš ir nepieredzējis un ļoti uzticīgs.
Mūsu uzdevums ir palīdzēt viņam saglabāt šo uzticību, iemīlēt tos, kuri par viņu nenogurstoši rūpējas, radīt dzīvespriecīgu, dzīvespriecīgu noskaņu – tas viss nepieciešams vispusīgai un harmoniskai attīstībai turpmākajos gados. Vecumā līdz 2 gadiem viņa veselības stāvoklis ir noteicošais pareizai, vispusīgai bērna attīstībai.
Vesels bērns, ja viņš ir pareizi audzināts, ir emocionāls, ēd ar apetīti, ir aktīvs. Lai to izdarītu, ir jārada bērnā, kā teica A.S. Makarenko, “noteiktas stundas ieradums”, t.i. pareizi organizējiet ikdienas rutīnu - rotaļu aktivitātes, miegs, uzturs, pastaigas, mērķtiecīgām aktivitātēm ir jāaizstāj vienai ar otru vispiemērotākajā secībā.

Priekšvārds 4
Ikdienas režīms sakārto bērnu uzvedību, rada bērnos labsajūtu, ievieš ritmu nervu sistēmas darbībā.
Kad tas tiek veikts, kādu laiku tiek izstrādāti kondicionēti refleksi.
Pateicoties tam, ķermenis ir it kā iepriekš sagatavots tai vai citai darbībai. Pareiza rutīnas procesu īstenošana ir nepieciešams nosacījums ne tikai pilnīgai bērnu fiziskajai attīstībai, bet arī viņu dzīvespriecīgam garastāvoklim, labai apetītei, kā arī mierīgam un dziļam miegam.
Veicot režīma procesus, nepieciešams ievērot principu sekvences Un pakāpeniskums.
Princips sekvences Ideja ir tāda, ka pieaugušajiem jau no agras bērnības jāieaudzina bērnos prasme veikt noteiktas darbības noteiktā secībā. Piemēram, pirms gulētiešanas jāsavāc visas rotaļlietas, pirms ēšanas noteikti nomazgā rokas utt.
Princips pakāpeniskums sastāv no bērnu pakāpeniskas iesaistīšanas mazās grupās, veicot vienu vai otru rutīnas procesu, jo mazāks bērns, jo mazāka grupa. Tas izskaidrojams ar 2. dzīves gada bērnu fizioloģiskajām īpašībām: viņi nezina, kā ilgi gaidīt, viņi sāk būt kaprīzi, ja parādās drūzmēšanās, un ātri nogurst no darbību vienmuļības.
Principu īstenošanā secība un pēc
putošanās Ir jāievēro daži noteikumi:
1. Katram no režīma procesiem ir jāiziet tikai
spēles fonā.
2. Veicot režīma procesus, nepieciešams izmantot individuālo-personisko izglītības modeli.
3. Principu īstenošana secība un pakāpeniska
ness paredz prasību vienotību no pieaugušo puses gan pirmsskolas iestādē, gan mājās.
Režīma procesu veikšanas metodika ietver obligātu metožu izmantošanu:
1. Priekšiestatījuma izveide bērniem šim nolūkam
process.
2. Tā vai cita režīma procesa īstenošanai ir
turpiniet bez satraukuma, neradot diskomfortu bērniem.
3. Veicot jebkuru režīma procesu bērnam,
nevar radīt pārliecību, ka viss izdosies, viņš to varēs
t.bieza. darbība līdz galam, ja viņš mēģina.

Darbību veidi
Daudzums
1.
Orientācijas paplašināšana apkārtējā pasaulē un runas attīstība
3 2. Runas attīstība
2 3. Nodarbības ar didaktisko materiālu
2 4. Vingrinājumi ar būvmateriāliem
1 5. Muzikālā stunda
2
Kopā
10
Nodarbību ilgums 10-15 minūtes, bērnu apakšgrupā 8-12 cilvēki.
Visiem aktivitāšu veidiem tiek prezentēti aptuvenie ilgtermiņa plāni un mācību stundu pieraksti gadam.
Priekšvārds 5
4. Pieaugušam noteikti jāpriecājas par bērnu panākumiem un
Slavējiet viņus biežāk par jauniem sasniegumiem.
Lai sistemātiski ietekmētu bērnu vispusīgu attīstību šajā vecumā, tiek rīkotas īpašas nodarbības, kurās bērni tiek mācīti klausīties, pārraudzīt, ko pieaugušais dara un rāda, kā arī tiek mudināti atdarināt viņa vārdus un darbības, kā arī veikt skolotāja uzdevumus. uzdevumus.
Piedāvājam jūsu uzmanībai pamatdarbību sarakstu otrā dzīves gada bērniem saskaņā ar Izglītība, apmācība un
attīstība bērnudārzā saskaņā ar V.M. Vasiļjevas jauno izdevumu.

,10 Bērns un pasaule ap viņu
Bērns un apkārtējā pasaule

bērniem no 2 gadu vecuma
septembris
1. Sabiedriskās dzīves parādības “Ciemos ar bērniem”:
ģimene, uzvedības kultūra
2. “Labi, labi” nedzīvā daba: smilšu īpašības
3. “Lapas krīt” dzīvā daba:
dārzeņu pasaule
4. Objektu pasaule “Mūsu rotaļlietas”:
rotaļlietas - krāsa, forma
oktobris
5. “Ceļš uz sociālās dzīves zaķa fenomenu: būda” pilsēta
6. “Gaiļa gailis” nedzīvā daba: Sv
7. “Brīnišķīgā soma” savvaļas dzīvnieki: dārzeņi augļi
8. “Kas dzīvo mums blakus? » priekšmetu pasaule:
objektu mērķis
novembris
9. “Kas dzīvo mājā? » sabiedriskās dzīves parādības:
ģimene
10. “Kuburi, pauguri, gluda nedzīvā daba: augsne
trase"
11. “Uz mežu pie draugiem!” Dzīvā daba: savvaļas dzīvnieki
12. “Istaba Katjai” objektu pasaule:
mēbeles - nosaukums, krāsa
decembris
13. “Pa taciņu ziemas mežā” sabiedriskās dzīves parādības:
pilsēta.
14. “Lelle Katja staigā” nedzīvā daba:
gadalaiki - ziema
15. “Mūsu patiesie draugi” savvaļas dzīvnieki: ziemas mītnes dzīvniekiem
16. “Rotaļlietas vietās” objektu pasaule:
objektu mērķis

Ilgtermiņa plānošana gadam 7
janvāris
17. Sabiedriskās dzīves parādības “Kā mēs spēlējamies kopā”:
ģimene
18. "Sniegpārslas lido" nedzīvā daba: sniega īpašības
19. “Mazā Ziemassvētku eglīte” savvaļas dzīvnieki:
mūžzaļais skujiņas kauls
20. “Maša apmulsušā” objektu pasaule: audums
februāris
21. Sabiedriskās dzīves parādības “Grazīnais lācis”:
uzvedības kultūra
22. "Lellei ir auksti!" nedzīvā daba: ziemas pazīmes
23. “Lācītis kalnā” savvaļas dzīvnieki:
augi, dzīvnieki
24. “Ar ko tu brauksi?” priekšmetu pasaule: transports
marts
25. “Ko mēs iedosim Tanjai? » sabiedriskās dzīves parādības:
ģimene
26. “Apģērbsim Katju pastaigai” nedzīvā daba:
gadalaiki - pavasaris
27. "Kur ir mana mamma?" Dzīvā daba:
dzīvnieki un to mazuļi
28. Priekšmeta bloks “Pabarosim Katju”: trauki
aprīlis
29. Sabiedriskās dzīves fenomens “Mēs esam mātes palīgi”:
ģimene
30. “Nāc ārā, mans draugs, savvaļas dzīvnieki: augi
uz zaļo pļavu"
31. “Dzeltena, pūkaina” savvaļas dzīvnieki: mājputni
32. “Rotaļlietas Mišai, objektu pasaule: rotaļlietas
un Mishutki"
maijā
Maijā var tikt rīkotas nodarbības, lai nostiprinātu bērnu zināšanas par apkārtējo pasauli, vingrinot vērošanas, pētīšanas un zinātkāres prasmes.

,10 Bērns un pasaule ap viņu
Bērns un apkārtējā pasaule
Nodarbību cikls
septembris
Nodarbība Nr.1
Ciemos pie bērniem
Programmas saturs: Iepazīstināt bērnus ar sasveicināšanās ētiku, attīstīt komunikācijas prasmes attiecībās ar pieaugušajiem un vienaudžiem, attīstīt kultūras komunikācijas prasmes.
Materiāls: ekrāns; lelle, lācis, zaķis, suns - rotaļlietas.
Nodarbības gaita
Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz laikapstākļiem aiz loga: lapas krīt, bērni dodas uz bērnudārzu. Pie durvīm klauvē, aiz ekrāna parādās lelle Tanja un ved dialogu ar skolotāju:
- Es esmu lelle Tanja. Es atnācu pie bērniem. Es gribu viņiem sveikt
(sveicina bērnus un dod viņiem zaļas lapas).
Skolotāja aicina visus bērnus viņus apsveikt.
Tad atskan kārtējais klauvējiens un aiz aizsega pa vienai parādās citas rotaļlietas: lācis, zaķis, suns. Viņi nezina, kur atrodas, un nezina, kā sveikt.
Skolotāja rotaļlietām izskaidro, kur tās nokļuvušas, un aicina bērnus mācīt dzīvniekiem sveicināties. Dzīvnieki pateicas bērniem un dod viņiem lapas: sarkanas, dzeltenas.
Nodarbības beigās skolotāja vērš uzmanību uz to, ka pie viņiem ir ieradušies daudzi ciemiņi un sauc: Taņa lelle, lācis, zaķis, suns. Viņi visi kopā skatās uz lapām un saka: “Ir pienācis rudens. Lapas krīt. Lapas ir dažādas – dzeltenas un sarkanas."
Nodarbība Nr.2
Labi, labi
Programmas saturs: Iepazīstināt bērnus ar smilšu īpašībām, attīstīt vērīgumu un pirkstu motoriku, izkopt precizitāti un savstarpēju palīdzību spēles laikā.

9. septembris
Materiāls: veidnes smiltīm, konteiners ar ūdeni, smiltis, dēļi, lelle Tanya.
Nodarbības gaita
Skolotāja vērš bērnu uzmanību uz to, ka drīz ciemos ieradīsies lelle Tanja, viņa jāpacienā ar pīrāgiem un piedāvā pagatavot pīrāgus.
Bērni sēž puslokā uz krēsliem, skolotājs ņem smiltis un smilšu veidnes un mēģina pagatavot pīrāgu, bet pīrāgs nedarbojas, smiltis drūp. Viņš ņem ūdeni, ber smiltis, bērni apskata slapjās smiltis un iespējamos pīrāgu gatavošanas variantus no dažādām veidnēm.
Skolotāja paskaidro, kāpēc tiek gatavoti pīrāgi. Tālāk viņš aicina bērnus pašiem pagatavot pīrāgu, izmantojot veidnes no smilšu komplekta.
Ak, labi, labi,
Cepam pankūkas
Mēs uzaicināsim Tanjušu,
Pacienāsim jūs ar pīrādziņiem.
Ienāk lelle Tanja, apskata sagatavotos pīrāgus un pateicas bērniem.
Nodarbība Nr.3
Lapas krīt
Programmas saturs: Iepazīstiniet bērnus ar rudens lapu krāsām, salīdziniet lapas pēc izmēra: lielas, mazas, audziniet dabas mīlestību, attīstiet izziņas interesi.
Materiāls: rudens lapas: zaļas, dzeltenas, sarkanas - lielas un mazas.

Nodarbības gaita
Skolotāja iesaka pieiet pie paklāja, uz kura atrodas grozs ar dažādu krāsu un izmēru lapām. Bērni kopā ar skolotāju aplūko krāsainas lapas: sarkanas, dzeltenas un zaļas.

,10 Bērns un pasaule ap viņu
Tad tas tiek veikts āra spēle “Lapas krīt”- bērni mūzikas pavadībā griežas ar lapām un pēc skolotāja signāla tup ar lapām.
Skolotājs uzdod bērniem jautājumus:
- Kāda tev lapa, dzeltenā? (dzeltena lapa)
- Kāda tev lapa, sarkanā? (sarkans)
Nodarbības beigās bērni uz paklāja izklāj rudens rakstu
- liela un maza lapiņa un vēlreiz apbrīno un apskati lapas.
Nodarbība Nr.4
Mūsu rotaļlietas
Programmas saturs: Palīdziet atrast rotaļlietas, identificēt tās pēc izmēra, nosaukt tās, attīstīt telpisko orientāciju un izstrādāt rūpīgas apiešanās ar rotaļlietām formas.
Materiāls: rotaļlietu komplekts: lācis - liels un mazs, zaķis - liels un mazs.
Nodarbības gaita
Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz tuvojošās automašīnas skaņām, iebrauc liela automašīna ar lielu lāci.
Skolotājs saka:
- Paskaties, kas atnāca pie mums? (lācis)
- Kāds liels lācis, viņš grib spēlēties ar mazo lācīti, palīdzēsim viņam to atrast.
Kopā ar bērniem viņi grupas telpā atrod lācīti. Noturēts brīvdabas spēle “Atrodi lāci”. Darbs ar lieliem un maziem zaķiem tiek veikts tādā pašā veidā. Bērni atrod mazu zaķi.
Nodarbības noslēgumā tiek spēlēta aktīva spēle, kurā skolotāja diviem bērniem uzliek cepures “lācītim” un “zaķītim”, visi bērni dejo un lec pie tamburīnas, pēc signāla sāk bēgt, un “ zaķis” un „lācis” viņus panāk. “Zaķa” vai “lāča” lomu var spēlēt skolotājs.

11. septembris
oktobris
Nodarbība Nr.5
Ceļš uz zaķa būdiņu
Programmas saturs: Lai veicinātu kustīga objekta vizuālās uztveres attīstību, kustību koordināciju, dot jēdzienu un nosaukumu “Ceļš uz būdu”. Izkopiet precizitāti, veicot uzdevumu.
Materiāls: tādas pašas krāsas ķieģeļi, zaķa rotaļlieta, eglītes, koki, māja no galda teātra.
Nodarbības gaita
Skolotāja pievērš bērnu uzmanību meža izcirtumam ar būdu, bērni skatās uz to: “Tik daudz egļu un koku, bet šeit ir būda. Kas dzīvo šajā būdā? Parādās mazs zaķītis un rūgti raud, viņš nezina, kā tikt līdz savai būdiņai mežā. Skolotāja aicina bērnus palīdzēt zaķim no ķieģeļiem uzbūvēt taciņu uz būdu. Kopā ar skolotāju bērni izklāj ķieģeļu taciņu būdiņas virzienā. Tad skolotājs aicina bērnus vest zaķi pa taku uz būdiņu, sakot: “top-top”.
IN Nodarbības noslēgumā zaķis pateicas bērniem un zem-
vizuālā spēle “Zaķīti, dejo”. Bērni dejo un lec pie tamburīnas ar zaķi.
Nodarbība Nr.6
Gaiļu gailis
Programmas saturs: Iepazīstiniet bērnus ar laika jēdzieniem: rīts, attīstiet tēlaino domāšanu. Attīstīt kultūras un higiēnas prasmes.
Materiāls: lelle Tanya; gultiņa, ķemme, dvielis, ziepes, baseins ar ūdeni, rotaļu gailītis.
Nodarbības gaita
Skolotājs un bērni apskata gultiņu un guļošo lelli
Taņa. Atskan gaiļa balss: "Ku-ka-re-ku!" Skolotājs vada dialogu ar gailīti:
IN

,10 Bērns un pasaule ap viņu
Gailis, gailītis!
Zelta ķemme!
Eļļas galva,
Zīda bārda,
Kāpēc tu celies agri?
Vai tu neļauj Katjai gulēt?
Gailis atbild:
Laiks visiem celties
Un Taņečka un Vanečka,
Un visiem bērniem!
Skolotāja un bērni paceļ lelli Tanju, saģērbj viņu, ķemmē matus un mazgā. Tanya saka visiem: "Labrīt!"
Nodarbības beigās bērni spēlējas ar lelli Tanju un gailīti, un skolotāja atgādina, ka gailis no rīta pamodina visus bērnus, visi bērni pieceļas un saka: "Labrīt!" Gailis aiziet un saka visiem bērniem: "Uz redzēšanos."
Nodarbība Nr.7
Brīnišķīgs maisiņš
Programmas saturs: Nostiprināt bērnu zināšanas augļu nosaukšanā: bumbieris, ābols, banāns; atpazīt tos attēlā.
Izkopt mīlestību pret dabu.
Materiāls: augļu kopijas: bumbieris, ābols, banāns; brīnišķīga soma, lelle Tanya, grieztas kartītes ar augļu attēliem
(2 daļas).
Nodarbības gaita
Skolotāja un bērni pa logu skatās uz rudens dabu: lapas krīt, pūš vējiņš, bērni ģērbušies jakās, mēteļos, cepurēs, zābakos. Pie durvīm klauvē, un iekšā ienāk Tanya lelle ar brīnišķīgu maisiņu ar augļiem. Bērni sveic lelli un spēle
"Uzmini, kas tas ir?" Lelle Tanja izņem ābolu un jautā bērniem: “Kas tas ir? “Ja bērniem ir grūti nosaukt vārdu, skolotājs viņiem palīdz.
- Ābols.
- Vai ābols ir sarkans? (sarkans)
- Un kas tas ir? (bumbieris)

13. septembris
– Vai bumbieris ir zaļš? (zaļš)
- Un kas tas ir? (banāns)
- Vai banāns ir dzeltens? (dzeltens)
IN nodarbības beigās didaktiskā spēle "Savākt kārtis"
pusaudzis." Bērni vispirms savāc attēlu pēc skolotāja parauga, pēc tam patstāvīgi.
Nodarbība Nr.8
Kas dzīvo mums blakus?
Programmas saturs: Attīstīt bērnā prasmi korelēt savas darbības ar vienkāršu (no viena uzdevuma sastāvošu) verbālu norādījumu, kas nav atbalstīts ar žestu vai citiem palīglīdzekļiem, lai sniegtu priekšstatu par to, kā vista pārvietojas un knābj graudus. Izkopt rūpes par citiem un mīlestību pret dzīvniekiem.

Natālija Sjomina
Metodiskā rokasgrāmata “Attīstības aktivitātes bērnudārza grupai”.

Kurš bērnības vecums prasa vislielāko uzmanību sev, ņemot vērā sniegtās iespējas paātrināt garīgo bērna attīstība, kuru lietošana vai nelietošana var radīt nopietnas sekas? No psiholoģiskā un pedagoģiskā viedokļa tas ir agras bērnības vecums no viena līdz trīs gadiem. Šis vecums ir viens no galvenajiem bērna dzīvē un lielā mērā nosaka viņa psiholoģisko nākotni. attīstību. Šī laikmeta īpašā nozīme izskaidrojama ar to, ka tas ir tieši saistīts ar trim fundamentāliem dzīves ieguvumiem bērns: taisna poza, verbāla komunikācija un objektīvas aktivitātes. Bet galvenais ir tas, ka šajā vecumā bērns apgūst prasmi, kas būtiski ietekmē viņa turpmāko uzvedības, intelektuālo un personīgo attīstību. attīstību, proti, spēja saprast un aktīvi lietot valodu saziņā ar cilvēkiem. Caur runu, ko bērns apgūst šajos gados, viņš iegūst tiešu pieeju cilvēka materiālās un garīgās kultūras svarīgākajiem sasniegumiem. Un process attīstību runa ir cieši saistīta ar attīstību roku smalkās motorikas. Attīstīt roku smalkās motorikas, mums vienlaikus ir labvēlīga ietekme uz bērna intelekta attīstība. Tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš klases jāvelta produktīvām aktivitātēm.

Otrajā dzīves gadā bērns atveido pieaugušo darbības ar priekšmetiem, un viņš izstrādā uz objektiem balstītas atdarināšanas spēles. Tie ir pirmie soļi uz simbolizēšanu, kas saistīti ar pieaugušo normu un uzvedības formu asimilāciju, un pēc tam ar noteiktu bērna personisko īpašību veidošanos. Vēlāk parādās lomu spēle, kurā bērns kopē veidus cilvēki, kas rīkojas ar priekšmetiem un sazinās savā starpā dažādās situācijās. Spēles laikā bērns radīs sev dzīves stereotipus, kas viņu vadīs pieaugušā vecumā.

ES iesaku izglītojoši pasākumi bērnudārza bērniem(1,5–2 gadi). Nodarbības notiek grupā 5-8 cilvēki. Mazs bērns "strādā, lai atdarinātu", tas ir attīstība no 1 gada vecuma.5 līdz 3 gadi ir visaktīvākie, ja tuvumā ir pieaugušais, kas visu dara kopā ar bērnu. Mazulis jūtas ērti, aizsargāts un tajā pašā laikā saņem jaunu informāciju, ko viņam palīdz apgūt pieaugušais. Tāpēc psihologam ir aktīvi jāpiedalās klasē: rāpot kopā uz paklāja, būvēt torņus, dejot, barot lelles, dziedāt. Spēja atdarināšana ir motora un intelektuāla pamats bērna attīstība.

primārais mērķis nodarbības – pilna attīstība jauns bērns, izmantojot tautas pedagoģijas un mūsdienu pedagoģijas pieredzi metodes.

Ieslēgts klases tiek nolemts sekojošais uzdevumus:

Pareizas runas veidošana

Domāšanas attīstība

Attīstība spēja koncentrēties un saglabāt uzmanību

Padziļināt zināšanas par apkārtējo pasauli

Bērnu veselība

Attīstība motora aktivitāte

Attīstība rupjās un smalkās motorikas

Modināt interesi par radošumu

Klases tiek rīkoti vakarā. Ilgums nodarbības 10 minūtes. Darbības maiņa uz klasē neļauj mazuļiem justies nogurušam.

Īpašu uzmanību pievēršot klases tiek piešķirta produktīvām aktivitātēm un pirkstu vingrošanai. Galu galā tieši šāda veida aktivitātēs tiek attīstītas smalkās motorikas. attīstās aktīvāk.

Klases pamatojoties uz pasakām "Kolobok", "Cālis Rjaba", "rāceņi", "Teremok". Bērni paši nāk ciemos pie pasakām un šo pasaku varoņiem ar dažādām interesantām spēlēm. Klases notiek reizi nedēļā. Pēc tam nedēļas laikā materiāls, kas iegūts no klasē, ir fiksēts: notiek spēles, sarunas, vērojumi, pasaku lasīšana.

Vizuālais materiāls uz nodarbībai jābūt gaišai, liels un drošs bērniem. Un arī izturīgs, lai katrs bērns varētu personīgi satikt vistu Ryaba vai Kolobok. Dabiskās krāsas ir apsveicamas, jo šajā vecumā bērnam ir jāsniedz adekvāti priekšstati par apkārtējo pasauli (nav zilu kaķu un zaļo lāču).

Kad mazulis nāk uz bērnudārzu, viņam jāpielāgojas jaunajiem apstākļiem. Visi bērni adaptācijas procesu piedzīvo atšķirīgi. Tāpēc septembrī psihologs novēro bērna adaptāciju un iepazīst viņu.

Kā jau minēts, adaptācijas process visiem bērniem ir atšķirīgs. Tāpēc sākotnēji nav nepieciešams iekļaut visus bērnus klasē. Tas ir labi, ja jūsu bērns skatās pirmais.

Īpaši gribētos teikt par atmosfēru klases. Šajā vecumā ir ļoti skaidri redzams, ka katrs bērns ir indivīds. Un skolotāja-psihologa pirmajam bauslim vajadzētu būt kā ārsta pirmajam bauslim - "nedarīt pāri". Mūsu uzdevums ir palīdzēt attīstībušī individualitāte, nevis vēlme to izlīdzināt, lai bērns būtu “līdzīgs visiem”. Tāpēc mūsu disciplīnas jēdziens ir ļoti relatīvs. Jācenšas panākt, lai bērni pastāvīgi tiktu iesaistīti konstruktīvās aktivitātēs, bet ja visi grib būvēt māju, bet viens bērns negrib. Viņš vēlas braukt ar automašīnu. Ļaujiet viņam mierīgi staigāt un braukt, jo tas nevienam netraucēs.

Es sniedzu piezīmju paraugus klases. Protams, tos var pielāgot atkarībā no jūsu īpašībām grupas.

Jakubova Jūlija
Noslēguma izglītojošās aktivitātes kopsavilkums pirmsākuma grupiņas bērniem “Palīdzēsim zaķim atrast groziņu”

Fināla kopsavilkums integrētas tālākizglītības aktivitātes bērnudārza grupiņas bērni par tēmu: « Palīdzēsim zaķim atrast grozu»

Audzinātāji:

Santalieva Z.K.

Jakubova S.

Saratova 2016.

Mērķis: 1. radīt dzīvespriecīgu noskaņu no izglītojošām aktivitātēm.

Uzdevumi:

Attīstošs:

Attīstīt spēju klausīties un saprast uzdevumu;

Attīstīt uzmanību un domāšanu;

Attīstīt uztveri bērniem, bagātina viņu maņu pieredzi;

Attīstīt prasmi bērniem izveidot veselu attēlu no izgrieztām attēla daļām;

Izstrādāt sižetu un spēles koncepciju;

Pilnveidojiet savas uzkrātās zināšanas par darbu ar plastilīnu. Uzlabojiet spēju no liela plastilīna gabala noraut mazus gabaliņus un ar plaukstām tos izrullējiet ar apļveida kustībām.

Izglītojoši:

Modināt un uzturēt interesi par spēļu aktivitātēm;

Kopīgās aktivitātēs izkopt draudzīgu attieksmi pret vienaudžiem;

Iesaistīt bērnus saziņā, attīstīt runas dzirdi;

Attīstīt artikulācijas aparātu bērniem;

Zvaniet bērniem pozitīvas emocijas, lasot A. Barto dzejoļus;

Materiāls:

rotaļlietas lācis, zaķis, kravas automašīna; plastilīns, salvetes; izgriezt attēlus; dažādu krāsu sēnes un grozi; grozs ar gardumiem.

Nodarbības gaita.

Audzinātāja: Bērni, paskatieties, mums šodien ciemiņi. Viņi skatīsies, kā jūs varat spēlēt un izklaidēties; cik jūs visi esat skaisti un labi. Sasveicināsimies ar viņiem!

Mūsu gudrās galvas

Viņi domās daudz, gudri.

Ausis klausīs

Mute runā skaidri.

Rokas aplaudēs

Pēdas stutēs.

Muguras ir iztaisnotas,

Mēs uzsmaidām viens otram.

Audzinātāja: Bērni, vai jūs dzirdat kādu raudam? Paskatīsimies, kas tas ir.

Raudā stūrī aiz širma zaķis.

Audzinātāja: Zaķis, kāpēc tu raudi?

Vāvere: Sveiki! Es grasījos tevi apciemot, sagatavoju veselumu saldumu grozs, bet pazaudēja viņu maģiskajā mežā. Es ļoti lūdzu jūs, lūdzu, atdodiet manējo saldumu grozs.

Audzinātāja: Bērni, cik vien iespējams palīdzi zaķim? Ko var darīt?

Zaķis: Bet jūs vienkārši netiksiet pie viņa. Katrā stacijā jums būs jāveic uzdevums.

Vai tu piekrīti? (Atbildes bērniem.)

Tad lai labs ceļojums.

Audzinātāja: Un tu, zaķis, paliec šeit, mēs atradīsim grozu, un mēs to jums atvedīsim.

Mani dārgie bērni

Mēs brauksim ar vilcienu.

Pasteidzies,

Iekāp ratos.

Laiks tuvojas

Vilciens atiet.

Pirmā stacija.

Uz galda ir rotaļlietas (lācis, zaķis, kravas automašīna).

Audzinātāja: Bērni, šeit ir pirmā pietura.

Klausieties uzdevumu. Pastāstiet dzejoli par katru rotaļlietu uz galda.

(Bērni kopā ar skolotāju deklamē A. Barto dzejoļus "Lācis", "Zaķis", "Smagā mašīna".)

Tagad parādiet man rotaļlietu, kas ir izgatavota no plastmasas, gumijas, koka.

Audzinātāja: Labi darīti zēni. Ejam tālāk.

Pasteidzies un kāp ratos!

2 stacija "Savākt attēlu".

Uz galda ir bildes

Audzinātāja: Bērni, šeit ir nākamais uzdevums.

Pulcināsim savus draugus no izgrieztajām bildēm zaķis.

(Ja kādam neizdodas, tad skolotājam palīdz.) Diskusija no jebkura, kas notika.

Audzinātāja: Bērni, spēlēsimies ar jums! Tu pamodini zaķus, un es būšu lapsa. Kamēr lapsa guļ, zaķi staigā, un, kad lapsa mostas, zaķi slēpjas.

Zaķi izkaisīti pa meža zālienu,

Apsēdās zaķi aplī, zaķi rok sakni,

Tie ir zaķi, aizbēgušie zaķi!

Te skrien lapsa, rudā lapsa

Viņš meklē, kur ir zaķi, aizbēgušie zaķi!

Zaķi izklīduši pa meža zālienu

Tie ir tādi zaķi, aizbēguši zaķi.

Audzinātāja: Labi, puiši, ejam tālāk.

3 stacija "Savākt pēc krāsas".

Audzinātāja: Šeit nāk nākamā pietura. Paskaties, kas tur sēž? (Vāvere) Bērni, vāvere izkaisīja sēnes un tagad nevar tās savākt. Palīdzēsim vāverei? Pirms mums ir dažādu krāsu sēnes un grozi. Sēnes jāievieto atbilstošā krāsā ratiņi.

Labi darīts, jūs paveicāt uzdevumu.

Čug - čuč - čuč.

4 Stacija "Burkānu modelēšana".

Uz galda stāv burkāns, ābols, gurķis un kubiņš.

Audzinātāja: Bērni, kas ir uz galda? (atbildes bērniem) Paskaties un saki, kas te ir lieks? (atbildes bērniem) . Kāpēc? (atbildes bērniem) Kādā krāsā ir kubs? (atbildes bērniem) . Kāda forma? (atbildes bērniem) . Tagad pastāstiet man, ko viņš ēd zaķis? (atbildes bērniem) .

Tagad gatavosim burkānus no plastilīna mūsu zaķis.

Katram bērnam uz galda ir plastilīns, salvetes un paplātes.

Audzinātāja: Apsēdieties pie galdiem. Kādā krāsā ir burkāns? (atbildes bērniem) . Tagad ņemsim oranžo plastilīnu un ripināsim to starp plaukstām.

Audzinātāja: Paskat, kādi skaisti burkāni mums sanāca! Zaķisļoti mīl burkānus, viņam noteikti patiks tavi burkāni!

Audzinātāja: Tā mēs sasniedzām maģisko mežu. Kādus kokus mēs redzam mežā? (atbildes bērniem) . Kā viņi atšķiras viens no otra? (atbildes bērniem) . Paskatīsimies grozs zem koka, ēd zem koka grozs? (atbildes bērniem) . Tagad paskatīsimies zem bērza, vai jūs to atradāt?

Atradu, kāds lielisks puisis

Nu, tagad laiks doties mājās!

Pasteidzies,

Iekāp ratos.

Laiks tuvojas

Vilciens atiet.

Dod to prom groziņš un burkāni zaķim.

Audzinātāja: Šeit, zaķis, mēs atradām jūsu ratiņi un atnesa tev dāvanu

Vāvere: Paldies, bērni!

Ko es darītu bez tevis!

Un par to, ka man palīdzēja,

Es tevi tagad pacienāšu!

Atspulgs

Audzinātāja: Mēs ļoti centāmies palīdzi zaķim. Tiešām, puiši? tagad atcerēsimies, ko mēs šodien darījām? kas tev patika? Vai varbūt bija kaut kas, kas jums nepatika? Labi padarīts!

Un tagad mēs ar jums iesim ēst gardumus un spēlēsimies ar zaķi! Atvadīsimies no saviem viesiem.

Publikācijas par šo tēmu:

Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums maņu attīstībai ar pirmās jaunākās grupas bērniem “Palīdzēsim zaķim”. Mērķis: Attīstīt bērnos spēju atšķirt un pareizi nosaukt krāsas: sarkana, dzeltena, zaļa, zila. Mērķi: 1. Attīstīt spēju atšķirt.

GCD kopsavilkums zīmēšanai vidējā grupā “Palīdzēsim zaķim” Mērķis: attīstīt māksliniecisko un estētisko gaumi, radošās spējas. Mērķi: Izglītojoši: apmācīt bērnus tradicionālajā zīmēšanā.

OOD par vides izglītību kopsavilkums "Palīdzēsim zaķim" pirmā junioru grupa Mērķis: intereses attīstīšana par dabas objektiem, attīstība.

Organizēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums par FEMP bērniem vecumā no 4 līdz 5 gadiem “Palīdzēsim Pinokio atrast zelta atslēgu” Organizēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu izstrādi vidējai grupai “Palīdzēsim Pinokio.

Svetlana Baizāna
Nodarbības kopsavilkums par bērnu runas attīstību pirmsskolas grupā saskaņā ar federālo valsts izglītības standartu “Ciemos Mishutka”

Audzinātāja: Baizan S.V.

Černogorska, Hakasijas Republika.

MADOU d/s "Zelta zivtiņa"

Nodarbību piezīmes bērnudārza grupai saskaņā ar federālo štata izglītības standartu: "IN apmeklējot Mišutku"

Mērķis: Izveidojiet nosacījumus runas aktivitātes attīstība bērniem.

Uzdevumi:

1. Piedalieties runas dzirdes attīstība, stimulēt runas attīstība caur attīstību smalkās motorikas un taustes sajūtas.

2. Piedalieties attīstību komunikācijas prasmes. Iesaistīt bērnus saziņā.

3. Bagātināt vārdu krājumu ar nosaukumiem, kas apzīmē ķermeņa daļas. Uzziniet korelē vārds un izteiksmīga kustība.

Nodarbības gaita:

Vai vēlaties šodien doties ceļojumā? Kā mēs ceļosim vai lidosim?

Bērni kopā ar skolotāju dodas ceļojumā ar tvaika lokomotīvi vai lidmašīnu (neobligāti bērniem) . Te nu mēs esam. Kur mēs esam nonākuši? (Mežā). Kādi dzīvnieki dzīvo mežā? Kas mūs gaida aiz koka? Lācis. Sasveicināsimies ar viņu un pateiksim savus vārdus. Bērni sveicina un saka savus vārdus. - Skat, kas lācim ir? (acis) Vai tev ir acis? Lācim ir - (norāda uz degunu) bērni piedāvā atbildi. Kur ir tavs deguns? Un lācim arī ir (rāda uz ausīm)- gaidām atbildi bērniem. Kur ir tavas ausis? (utt.) (bērni rāda ķermeņa daļas).

Lācītis grib spēlēties, spēlēsim ar viņu?

Logoritmiska spēle "Lācis".

Pa mežu pastaigājas lācis ar kāju pēdu.

Viņš vāc čiekurus un dzied dziesmas.

Čiekurs trāpīja tieši lāča pierē.

Lācis sadusmojās un sita ar kāju!

(bērni veic kustības saskaņā ar tekstu) .

Mišutka Esmu savācis tik daudz čiekuriņu grozā, paskaties! (nejauši izbērt priežu čiekurus uz paklāja). Ak! Čiekuri visi izjuka! Savācam tos, lai lācis par to nesatrauktu. Paņemiet čiekurus un ielieciet tos grozā. Kādi izciļņi mums ir? (atbildes bērni - grūti izciļņi, dzeloņains, liels, mazs)

Darīsim to Lācīša dāvana. Kā mēs to varam izdarīt ārstēt? (Atbildes bērni - medus; ogu; Un. utt.)

Mākslinieciskā jaunrade. Zīmēšanas ogas priekš Teddy Bears.

Bērni zīmē gardumus Teddy Bears.

Atspulgs zīmēšanas laikā. Lidojuši ceļojumā, kur mēs nonācām? (mežā); Ko mēs satikām mežā?; Un kas Lācītis mums iedeva? Ar ko mēs viņu pacienāsim?

Nākamreiz brauksim vēlreiz viesi uz Mishka? (atbildes bērniem)

Publikācijas par šo tēmu:

Atklātās nodarbības kopsavilkums bērnudārza grupai “Brīnišķās zivtiņas” Nodarbības kopsavilkums bērnudārza grupā “Brīnišķīgā zivtiņa” Mērķis: dot elementārus matemātiskus jēdzienus - “viens”, “daudzi”, “mazs”.

Atklāto tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums 2. junioru grupā “Ciemos Mishutkā” Pašvaldības valsts pirmsskolas izglītības iestāde Bērnudārzs Nr.1 ​​ZATO Solnechny Abstract open integr.

Piezīmes par sociālo un komunikatīvo attīstību par tēmu: “Kuzja viesojas pie puišiem” Izglītības joma: sociāla un komunikatīva.

Saistītās publikācijas